Archiv

V archivu se nachází 1371 textů.

Pohled trenéra Ličky: Z dvojího vedení zbyl jenom bod

Ze zápasu plného nepřesností a osobních soubojů si nakonec Blšany odvezly bod, byť  2× vedly.

FK Chmel Blšany | 4.5.2015 18:05 | 1040x přečteno

Blšany chytají druhý dech. Válí za ně i bývalý sparťan Vidlička

Nová éra startuje. Blšany, nejslavnější fotbalová víska v Česku, ale po podzimu poslední tým Ústeckého přeboru, se pokouší oprášit zašlou slávu. Namísto nějakého mecenáše, který by do týmu pumpoval miliony, klub postavila na nohy spolupráce s Českou asociací fotbalových hráčů. Od zimy je také šéfem Blšan Dominik Rodinger, sportovní ředitel ČAFH. „Do ligy Blšany dotáhnout nechceme, pro začátek bude skvělé, když zachráníme přebor,“ hlásí Rodinger, který v sedmadvaceti zabalil hráčskou kariéru a je z něho funkcionář.
Za Blšany nastupuje momentálně třeba i Vlastimil Vidlička, který před pár lety hrál i za Spartu.

Za Blšany nastupuje momentálně třeba i Vlastimil Vidlička, který před pár lety hrál i za Spartu. • Foto:Foto pro Sport Jaroslav Tošner

8. H. Jiřetín 20 9 2 9 33: 33 31 2 ( 5)
9. Proboštov 22 9 3 10 47: 50 31 1 ( –3)
10. Hrobce 22 8 3 11 57: 64 27 ( –3)
11. Spořice 22 8 1 13 54: 56 25 ( –8)
12. Modrá 21 8 1 12 36: 43 25 (-11)
13. Jun.Děčín 22 6 2 14 37: 73 22 2 (-13)
14. Blšany 22 6 2 14 41: 78 22 2 (-13)
15. T.Kadaň 22 5 3 14 22: 50 19 1 (-15)
16. Rumburk 21 5 2 14 32: 66 17 (-16)

FK Chmel Blšany | 27.4.2015 12:00 | 868x přečteno

Aktuální stav hráčského kádru

Aktualni stav Vlasty Vidlicky a Jana Jelinka je takovy, ze pokud se nic nezmeni behem tohoto tydne tak by meli pokracovat v rekonvalescenci po svalovem zraneni.

Oba kluci by se mohli pridat k tymu na patecnim treninku, kdy se rozhodne zda budou moci v sobotu hrat. Jirka Bohm, Radek Ciprus a Jan Homola bohuzel v sobotu jeste muzstvu nepomuzou.

Homola ma stale pochroumane vazy v kotniku a Bohm ma po operaci slachy v malicku. Ciprus ma podobne problemy jako Vidlicka a Jelinek. Ale to neni vymluva k tomu aby muzstvo inkasovalo 2× za sebou 4 goly. Ale jedno pozitivum je, Prukner naskocil na poslednich 10 minut a citil nohu v poradku.

Doufam, ze se kluci pomalu budou vracet po zraneni a opet se zvysi kvalita hracu na hristi.

Marcel Lička

FK Chmel Blšany | 27.4.2015 10:38 | 965x přečteno

Chmelařům schází obrana a spolehlivý gólman

Chmelaře čekal v sobotním dopoledni další tým z nejvyšších pater tabulky krajského přeboru.

Trenér Marcel Lička se musel obejít bez Böhma, který byl jen mezi diváky se sádrou na ruce. Pouze na lavičce pak byl Vidlička, vedle kterého se tam po dlouhé pauze posadil také Lukáš Prūckner.

14. T.Kadaň 21 5 3 13 22: 49 19 1 (-15)
15. Jun.Děčín 21 5 2 14 36: 73 19 2 (-13)
16. Rumburk 20 5 2 13 32: 62 17 (-13)

FK Chmel Blšany | 22.4.2015 15:24 | 926x přečteno

Pohled trenéra Ličky Zápas ve Štetí

Jak už se stává zvykem ( 3× za poslední 4 zápasy ),  okolnosti zápasu nás donutily brzkému střídání. Opět se jednalo o hráče z defenzívy, Radka Cipruše, který si při běžném souboji s proti hráčem poranil zadní stehenní sval.

FK Chmel Blšany | 20.4.2015 10:41 | 1293x přečteno

Blšany otočily zápas a rvou se o záchranu

Blšany – Oba góly domácích vstřelil Sebastian Zdichynec, který nastoupil až na druhý poločas.

Blšany (ve žlutém) v sobotu porazili tým Hrobců 2:1 a příkladně se rvou o záchranu.
Blšany (ve žlutém) v sobotu porazili tým Hrobců 2:1 a příkladně se rvou o záchranu.Autor:Deník / Libor Želinský

13. Blšany 19 5 2 12 36: 69 19 2 (-10)
14. Jun.Děčín 19 5 2 12 31: 64 19 2 (-10)
15. T.Kadaň 19 4 2 13 17: 46 15 1 (-16)
16. Rumburk 19 4 2 13 30: 61 14 (-13)

FK Chmel Blšany | 13.4.2015 19:34 | 999x přečteno

Blšany již nasbíraly více bodů než za celý podzim

Kdo očekával další pohodový zápas pro Chmelaře, ten byl zklamán. Domácí museli o výhru hodně bojovat a o plném bodovém zisku rozhodl až druhý poločas. Soupeř kterého táhl zkušený Karel Mikas, který působil v Roudnici ve třetí nejvyšší soutěži byl v prvním poločase lepším týmem a také zaslouženě vedl. Domácí měli nezvykle zaplněnou lavičku, na které bylo připraveno 6 hráčů, včetně Radka Cipruše, který hrával za juniorku Jihlavy.

FK Chmel Blšany | 13.4.2015 11:28 | 1174x přečteno

Témata k rozhovoru s vedením či hráči

Pokud byste měli vy fanoušci zájem o rozhovor s hráči, trenéry či manažerem Blšan, není problém.
Napište do komentářů s kým by se měl podle vás udělat rozhovor + případné otázky na konkrétní osobu/osoby a rozvor vám přineseme.
Termín na otázky + náměty na rozhovor dáme do 14.4.2015. 12:00

FK Chmel Blšany | 7.4.2015 15:32 | 985x přečteno

Pohled trenéra Ličky: Zápas s Děčínem

Zápas s Juniorem Děčín pro nás začal velice nešťastně. Hned v 1.minutě po ostrém zákroku byl zraněn Jan Homola a museli jsme využít střídání v podání Tomáše Pilaře

FK Chmel Blšany | 6.4.2015 13:42 | 1264x přečteno

Blšaňáci si přeměnili hřiště ve střelnici

V Blšanech už je opět dobrou  tradicí, že se před výkopem utkání hraje blšanská fotbalová hymna a pak ještě znělka ligy mistrů. V hymně se zpívá, jak blšanské zlaté kopačky roznesou soupeře na dračky a to si tentokrát vzali svěřenci trenéra Ličky k srdci.

FK Chmel Blšany | 5.4.2015 11:15 | 1451x přečteno

Talentové zkoušky do FK Chmel Blšany

Pár informací k blížícím se výběrovým talentovým zkouškám na fotbalovou akademii FK Chmel Blšany pro ml. a st. dorost.

1.4.2015 jsme od Gymnázia a Střední odborné školy v Podbořanech úplný seznam zájemců o naši fotbalovou akademii hlásících se na školu. Seznam bude rozšířen i o stávající žáky školy, kteří mají zajem hrát v našem starším dorostu.

V tomto týdnu jsme odeslali všem zájemcům pozvání na výše zmíněné talentové zkoušky, které se uskuteční v areálu FK Chmel Blšany 10.4.2015 od 11:00.

FK Chmel Blšany | 3.4.2015 21:05 | 1054x přečteno

Upoutávka: FK Chmel Blšany - FK Junior Děčín

19 kolo KP pokračuje v sobotu 04.04.2014  10:30 hod. zápasem  zápasem Blšany – Junior Děčín.

11. Spořice 18 7 1 10 47: 48 22 ( –5)
13. Jun.Děčín 18 5 2 11 30: 55 19 2 (-10)
14. Blšany 18 4 2 12 27: 68 16 2 (-10)
15. T.Kadaň 18 4 2 12 17: 44 15 1 (-16)
16. Rumburk 18 4 2 12 30: 59 14 (-13)

FK Chmel Blšany | 1.4.2015 11:47 | 963x přečteno

Pohled trenéra Ličky: Z Rumburku s prázdnou.

Náš vstup do zápasu byl velice vlažný, laxní, lehkovážný. Od prvních minut, kdy soupeř spíš vyčkával, co předvedeme my a přenechal nám iniciativu, jsme nebyli schopni tuto výhodu využít v náš prospěch. Spíše naopak, naše zdlouhavá rozehrávka od obránců a časté hraní směrem dozadu našich středových hráčů, dávala soupeři možnost udržet svůj obranný blok pohromadě a umožnit mu se lehce přesouvat do těžiště hry. První důležitý moment zápasu se odehrál v 8.minutě kdy náš středový hráč ztratil míč na 40m od naší brány a střelou z 18m k tyči šel soupeř do vedení.

V 12.minutě přišla špatná rozehrávka od stopera a rychlým kontrem soupeř zvýšil na 2 – 0. Od toho momentu jsem Vlastu Vidličku vytáhl ze stopera do zálohy, na jeho post zasunul Matěje Rajnocha a Ondru Míču zasunul do středové řady místo Jana Šmída, který se posunul na jeho místo do útoku.

FK Chmel Blšany | 30.3.2015 10:59 | 1162x přečteno

Upoutávka: FK Rumburk - FK Chmel Blšany

V 19.tém kole fotbalisté Blšan nastoupí v sobotu 28.3.2015 od 10:15 na hřišti v Rumburku

Rozhodčí:Zavadil  - Grimm , Meder

Delegát:  Mráz

FK Chmel Blšany | 26.3.2015 14:20 | 958x přečteno

Pohled trenéra Ličky na zápas s Vilémovem

Po povzbudivém vítězství v Modré, nás čekal o poznání těžší a silovější soupeř v podání Vilémova. Zápas pro nás začal smolně, již ve 3.minutě se zranil náš kapitán Jan Jelínek a museli jsme střídat. Celých 30.minut byl soupeř aktivnější, rychlejší a agresivnější. Po zásluze šel do vedení a hrozil neustálými náběhy za naši obrannou linii. Dalším problémem byla naše pomalá rozehrávka od našich obránců, kdy jsme měli 3 až 4 kontakty s míčem a tím pádem  soupeř v pohodě pokrýval střed pole a v pohodě se přesouval do těžiště hry.

FK Chmel Blšany | 25.3.2015 8:16 | 1063x přečteno

Když klub a hráčská asociace spolupracují

Co má společného fotbalový klub z Blšan, dříve prvoligová stálice s účastí v evropských pohárech, dnes průměrný celek krajského přeboru, a Česká asociace fotbalových hráčů? Jsou na jedné palubě a snaží se udělat to nejlepší pro ty, na kterých opravdu záleží – pro hráče.

Modrožlutý dres FK Chmel Blšany, který v minulosti oblékala taková jména jako třeba Petr Čech, Luděk Zelenka, Jan Šimák nebo Patrik Gedeon, už brzy začnou oblékat hráči, kteří v kariéře takové štěstí neměli.

Blšany se totiž stávají hráčskou farmou ČAFH. Co to znamená?

„Díky dohodě mezi klubem a hráčskou asociací se už nebude stávat, že by volným hráčům bez angažmá chybělo zápasové vytížení, které jim stěžuje startovní pozici v jednání o budoucím angažmá,“ vysvětluje sportovní manažer Dominik Rodinger.

„Nastavením spolupráce mezi ČAFH a FK Chmel Blšany dostávají přípravné kempy pro hráče bez klubové příslušnosti úplně jinou dimenzi, proto jsem velmi rád, že k takovému spojení došlo a věřím, že právě tohle je důležitý mezník v kvalitativních posunech v péči o hráče, kteří procházejí nelehkým obdobím své fotbalové kariery a pomůže jim to k její restartování,“ doplnil svůj pohled trenér přípravných kempů ČAFH Verner Lička.

FK Chmel Blšany | 24.3.2015 16:36 | 1119x přečteno

Důležité body v souboji s Vilémovem jsou doma

Na podzim Chmelaři ve Vilémově k utkání nenastoupili, protože nebyli schopni postavit v té době tým. V prvním jarním domácím utkání bylo vše jinak. Na lavičce byli připravení dva hráči na střídání a náhradní brankař. Vstup do zápasu měli lepší hosté, kteří byli aktivnější a první šance na sebe nenechala dlouho čekat.

9. Hrobce 17 7 3 7 50: 52 24 ( 0)
10. Proboštov 17 6 3 8 35: 38 22 1 ( –6)
11. Spořice 17 6 1 10 43: 47 19 ( –8)
12. Modrá 17 6 1 10 28: 36 19 ( –8)
13. Jun.Děčín 17 4 2 11 27: 53 16 2 (-10)
14. Blšany 17 4 2 11 26: 64 16 2 (-10)
15. T.Kadaň 17 4 2 11 16: 40 15 1 (-13)
16. Rumburk 17 3 2 12 26: 58 11 (-13)

FK Chmel Blšany | 23.3.2015 11:48 | 998x přečteno

Pár informací z mládeže

Všechny naše mládežnická družstva absolvovala zimní přípravu v období leden až březen 2015. Družstva prokládala halovou sezonu s přípravou venku dle plánu jednotlivých trenérů.

FK Chmel Blšany | 20.3.2015 12:05 | 967x přečteno

Upoutávka: FK Chmel Blšany - SK Stap-Tratec Vilémov

K prvnímu domácímu zápasu jarní části sezóny nastoupí Blšanští fotbalisté v 17.tém kole KP v neděli 22.03.15 od 15:00 hod.

Rozhodčí:  Holub J., Krutina- Moder

Delegát: Dvorský M

Přenos bez záruky

FK Chmel Blšany | 18.3.2015 11:14 | 921x přečteno

Modrá doma narazila, Blšany ukázaly sílu

Modrá – Měl to být pro ně odrazový můstek, stal se ale pravý opak. Fotbalisté Modré doma podlehli 0:1 Blšanům a spodek tabulky se jim bodově přiblížil.

9. Hrobce 16 7 3 6 47: 48 24 ( 3)
10. Proboštov 16 6 3 7 34: 34 22 1 ( –6)
11. Modrá 16 6 1 9 28: 28 19 ( –8)
12. Spořice 16 5 1 10 39: 44 16 (-11)
13. T.Kadaň 16 4 2 10 16: 37 15 1 (-13)
14. Jun.Děčín 16 3 2 11 24: 53 13 2 (-10)
15. Blšany 16 3 2 11 24: 63 13 2 (-10)
16. Rumburk 16 3 2 11 26: 55 11 (-13)

FK Chmel Blšany | 17.3.2015 14:04 | 957x přečteno

Soupiska hráčů FK Chmel Blšany Jaro 2015

FK Chmel Blšany | 16.3.2015 14:27 | 1259x přečteno

Blšanská revoluce: Lička, Vidlička a pakt s hráčskou asociací

Nová doba! Exligovou vísku Blšany má pozvednout pakt s Českou asociací fotbalových hráčů. Marcel Lička nebo Vlastimil Vidlička, dvě ze zvučných jmen, která budou Chmel tahat z bryndy.

Blšanský kanonýr Lukáš Prückner, který je po operaci kolena už by měl týmu pomoci. Blšanský kanonýr Lukáš Prückner, který je po operaci kolena už by měl týmu pomoci. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

FK Chmel Blšany | 16.3.2015 14:01 | 1165x přečteno

Chmelaři se odpoutali ode dna tabulky

Utkání se hrálo na těžkém podmáčeném terénu, který byl ale pro obě strany stejný. Hosté nastoupili s novým týme, který se dotvořil ještě v závěru minulého týdne bez jediného přípravného utkání.

FK Chmel Blšany | 16.3.2015 12:07 | 1086x přečteno

Upoutávka: FC Jiskra Modrá - FK Chmel Blšany

16. kolo KP pokračuje v neděli 15.03. 2015 od 14:30 hod. zápasem Modrá – Blšany.

Rozhodčí: Meder, Ipser, Suchánek

Delegát: Kirilák

FK Chmel Blšany | 11.3.2015 13:00 | 1865x přečteno

Fotbalové Blšany jdou za záchranou

BLŠANY – Kolem sestavy a přípravy Blšan je vždy hodně tajemno. Nejinak tomu bylo i během letošní zimní přestávky.

FK Chmel Blšany | 10.3.2015 10:18 | 1439x přečteno

Mládež : FK Chmel Blšany pořádá zájezd pro mládežnické oddíly

FK Chmel Blšany pořádá zájezd pro mládežnické oddíly a jejich rodinné příslušníky na přípravné utkání reprezentace na ME U21 v Praze na Letné.

Česká Republika – Anglie

Tento zájezd se uskuteční 27.3.2015, čas a místo odjezdu bude upřesněn.

Cena pro jednu osobu je 100Kč (zahrnuje vstupenku + dopravu autobusem)

Zájemci si mohou rezervovat vstupenky u pana Tesaře (tel. 775 864 774)

FK Chmel Blšany | 23.2.2015 14:12 | 732x přečteno

Petr Čech – Z Blšan až k nejlepšímu brankáři světa

Jedním z nejúspěšnějších hráčů z našich luhů a hájů je jednoznačně Petr Čech. Brankář, který se dokázal z Blšan dostat až do Chelsea, ve které si vydobyl místo mezi nejlepšími světovými gólmany.

FK Chmel Blšany | 28.1.2015 14:51 | 2121x přečteno

Modrá hrála šedesát minut v devíti

Blšany – Teprve podruhé v sezoně vyhráli fotbalisté Blšan v základní hrací době, dvě branky dal Lácha.

FK Chmel Blšany | 3.12.2014 18:03 | 1153x přečteno

Výhra za tři body, ale sudí svědomí asi čisté nemá

První adventní neděle, poslední podzimní kolo nejvyšší fotbalové soutěže a také poslední podzimní utkání Krajského přeboru Ústeckého kraje. V něm potřebovali domácí nutně  naplno bodovat, aby udrželi kontakt s celky ze dna tabulky a mohli přemýšlet o lepším jaru a tím pádem udržení soutěže.

Všechny ostatní soutěže mají již dva týdny dohráno a tak si Chmelaři přivedli posily. Z týmu Kozel, který je nováčkem B třídy, doplnili Millera, který zde již několik utkání odehrál, a jeho spoluhráče Štědroňského. Dalším nováčkem v dresu Chmelu byl Tomáš Kukačka z FC Chomutov.

FK Chmel Blšany | 1.12.2014 0:42 | 1189x přečteno

Recenze z uplynulého týdne z Ligy mistrů

V úterý započala předposlední řada duelů skupinové fáze Ligy Mistrů. Úvodní den odstartoval zápas skupiny H – BATE Borisov a FC Porto. Již jistý postupující z Portugalska nadělil běloruskému týmu na jejich půdě třígólový dáreček a jen stvrdil svou neporazitelnost. Druhým postupujícím poslední skupiny se stal Šachtar Doněck. Ten sice před zraky svých fanoušků prohrál 0:1 s Athleticem Bilbaem, osmibodový zisk jim však zaručil jistý postup do vyřazovacích bojů již teď

9. Modrá 14 6 1 7 27: 24 19 ( –5)
10. Proboštov 14 5 3 6 31: 32 19 1 ( –6)
11. Hrobce 14 5 3 6 35: 40 18 ( 0)
12. Spořice 14 5 1 8 37: 36 16 ( –8)
13. T.Kadaň 14 4 2 8 14: 32 15 1 (-10)
14. Jun.Děčín 14 3 2 9 24: 44 13 2 ( –7)
15. Rumburk 14 3 2 9 18: 43 11 (-10)
16. Blšany 14 1 2 11 20: 62 7 2 (-13)

FK Chmel Blšany | 24.11.2014 19:05 | 925x přečteno

Derby jednoznačně ovládli fotbalisté Loun

LOUNY – Krajský přebor ještě nemá na rozdíl od ostatních soutěží dohráno. Má na programu ještě 1. a 2. kolo, která se dohrávají závěrem listopadu. Téměř zimní počasí přilákalo na stadion Ladislava Nováka do Loun poměrně dost diváků, kteří byli zvědavi na okresní derby. Hrálo se však na jednu branku a tak byl konečný výsledek k hostům hodně milosrdný. Hosté postrádali zraněného Němce, který byl pouze jako trenér na lavičce. Do sestavy se vrátil uzdravený Radek Krejčík. Naopak lounský Karel Krejčík, který se zranil na tréninku, chyběl domácím.

FK Chmel Blšany | 23.11.2014 19:50 | 1103x přečteno

Fotky mládežnických družstev

Mládež začala trénovat pod umělým osvětlením

FK Chmel Blšany | 18.11.2014 15:46 | 1049x přečteno

Neštěmice podarovaly Chmelaře sedmkrát

Blšany – Sedm branek dostali na rozloučenou s podzimem fotbalisté Blšan. Neštěmice si odvážejí tři body, Chmelaři jsou v krajském přeboru poslední.

FK Chmel Blšany | 18.11.2014 15:43 | 1001x přečteno

Bez střílejícího útoku a kvalitního gólmana to nepůjde

Trenér Josef Němec měl před utkáním opět plnou hlavu starosti se sestavou. Martin Novák byl sice disciplinárkou omilostněn z důvodu nespravedlivého udělení druhé žluté a následné červené v utkání v Proboštově, ale Jelínek dostal trest na 4 utkání. Navíc jsou zranění Krejčík, Rollinger, , Prückner už je operaci křížového vazu, ale bude chybět půl roku. Mimo republiku byl brankař Matějka. K utkání po doléčení zranění, ale s opatrností nastoupil Zahálka a také Vácha, kterého stále trápí bolest ze zranění v proboštově.

FK Chmel Blšany | 17.11.2014 0:05 | 964x přečteno

Co se píše na webu Proboštova

V sobotním odpoledne zajížděl na naší půdu soupeř z poslední příčky tabulky. Vzhledem k postavení jsme hráli roli favorita a zápas měl být v naší režii. Věděli jsme ale, že Blšany nemají ve svých řadách špatné hráče a že určitě nebudou tak jednoznačně lehkým soupeřem.

FK Chmel Blšany | 13.11.2014 10:53 | 1018x přečteno

Tabulka po 12.tém kole KP

TABULKA
1. Litvínov 12 10 0 2 31: 12 30 ( 12)
2. Štětí 12 9 0 3 44: 17 27 ( 12)
3. H. Jiřetín 12 8 1 3 28: 16 26 1 ( 10)
12. Modrá 12 4 1 7 19: 24 13 ( –8)
13. Jun.Děčín 12 3 2 7 24: 34 13 2 ( –4)
14. T.Kadaň 12 3 2 7 11: 26 12 1 (-10)
15. Rumburk 12 3 2 7 17: 38 11 ( –7)
16. Blšany 12 1 2 9 20: 50 7 2 (-10)

FK Chmel Blšany | 12.11.2014 16:28 | 858x přečteno

TJ Proboštov – FK Chmel Blšany 7:0 (1:0)

Blšany se budou muset dlouhodobě obejít bez zraněného Prücknera, který se podrobil operaci prasklého křížového vazu z utkání ve Spořicích. „Pokud nastoupí na jaře, bude to zázrak“ říká trenér Josef Němec, který navíc postrádal nemocného Krejčíka.

FK Chmel Blšany | 10.11.2014 12:27 | 1104x přečteno

František Plass

Medailon bývalého československého fotbalového reprezentanta a trenéra Blšan.

FK Chmel Blšany | 3.11.2014 14:04 | 1223x přečteno

Němec dovedl Chmelaře k první plnohodnotné výhře

Domácí nastupovali k utkání s odhodláním konečně získat plný počet bodů, ale chyběl jim zraněný Prückner a na lavičce seděli jen Martin Černý a náhradní gólman Brič a tak trenér Josef Němec musel obou kopačky a postavit se do zálohy. Byl to opět on, který mužstvo dirigoval, hecoval a nakonec přivedl k vítězství.

FK Chmel Blšany | 3.11.2014 10:31 | 1139x přečteno

Chmel cup, pro ročníky 2006 a mladší

Tato soutěž se pomalu chýlí ke konci prvního ročníku. Tento víkend 1.11.2014 od 9:00 se uskuteční poslední venkovní turnaj v Krásném dvoře.

Jsme velice rádi, že družstva z okolních klubů se společně s našimi dětmi účastnili všech šesti turnajů letošní sezony. Již teď se mladí fotbalisté těší na halovou sezonu, která odstartuje s novým rokem.