Co se píše na webu Proboštova

V sobotním odpoledne zajížděl na naší půdu soupeř z poslední příčky tabulky. Vzhledem k postavení jsme hráli roli favorita a zápas měl být v naší režii. Věděli jsme ale, že Blšany nemají ve svých řadách špatné hráče a že určitě nebudou tak jednoznačně lehkým soupeřem.

V prvním poločase jsme promarnili velké množství šancí. Už v úvodních minutách jsme po rohovém kopu tlačili míč do branky, ale buď ruka, nebo jiná část těla hostujícího obránce zastavila míč v cestě do branky. Po té Pepik Blažek promarnil sérii několika vyložených šancí. Dále i Baran se zalekl své šance, a paradoxně jsme vstřelili branku z nejmenší šance oproti předem zmiňovaným. Egrt se chytře uvolnil ve vápně a centrem na zadní tyč našel Tondu Hricáka a ten zkušeně volejem uklidil míč do branky. Nutno však podotknout, že naší brance předcházeli dvě velké šance blšanských, které ale opět zlikvidoval Račuk. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Druhý poločas jsme opět nebyli nijak aktivní a hosté drželi míč více na svých kopačkách. Druhou branku utkání vstřelil Blažek po přesném pasu si perfektně zpracoval míč a prostřelil blšanského Matějku. Po té přišel zkrat hostujícího hráče, když se ohnal po našem hráči a po zásluze viděl červenou kartu. Třetí branku vstřelil Jirka Baran po přihrávce přes celou šíři hřiště si zpracoval balon prošel skrze tři hostující obránce a přesnou střelou na zadní tyč dostal míč do branky. Po té opět upravil skóre Blažek po přihrávce Memetiho utekl obráncům a po kličce brankáři pohodlně uklidil míč do prázdné branky. To už hosté hráli v 8, jelikož hřiště opustil další jejich hráč pro zranění. A aby toho nebylo málo po páté brance kterou vstřelil Záveský opustil hřiště další hráč. Vtipné bylo, že jej k tomu nedonutil rozhodčí ale gól, který zavinil on sám. Svévolně opustil hřiště bez příčiny zranění ani vyloučení a tak přišla opět červená karta. Na hřišti zůstalo pouhých 7 hráčů Blšan. Soupeř v tomto rozpoložení již nebyl schopen klást odpor a tak další branky přidali Blažek a Záveský. Konečné skóre tedy 7:0.

Příští kolo zajíždíme na půdu druhého týmu tabulky ze Štětí. Nečeká nás tedy nic lehkého, ale bodovat se dá a pokud budeme mít trochu štěstí a podáme výkon jako ve Vilémově určitě si opět můžeme přivézt cenné body.

TJ Proboštov : FK Chmel Blšany 7:0 (1:0)

Branky: Blažek 3×, Záveský 2×, Hricák, Baran