Výhra za tři body, ale sudí svědomí asi čisté nemá

První adventní neděle, poslední podzimní kolo nejvyšší fotbalové soutěže a také poslední podzimní utkání Krajského přeboru Ústeckého kraje. V něm potřebovali domácí nutně  naplno bodovat, aby udrželi kontakt s celky ze dna tabulky a mohli přemýšlet o lepším jaru a tím pádem udržení soutěže.

Všechny ostatní soutěže mají již dva týdny dohráno a tak si Chmelaři přivedli posily. Z týmu Kozel, který je nováčkem B třídy, doplnili Millera, který zde již několik utkání odehrál, a jeho spoluhráče Štědroňského. Dalším nováčkem v dresu Chmelu byl Tomáš Kukačka z FC Chomutov.

Utkání před kulisou něco málo přes deset prokřehlých diváků začali lépe hosté. Už ve 4. minutě po rohu hlavičkoval jeden z jejich hráčů do náruče připraveného Matějky. Už o minutu později zasahoval Matějka reflexivně proti střele Žáka. Začátek obratu se zrodil v 19. minutě, kdy sudí Krutina udělil hostujícímu Demčenkovi žlutou kartu s hodně hlasitým napomenutím a upozorněním. Ve 22. minutě zahrával roh domácích Kukačka přesně na hlavu Teftaga. Střelu brankař Modré jen vyrazil před sebe, ale nikdo z domácích se k míči nedostal. Přišla 27. minuta a s ní něco, co se jen tak nevidí. Po střetu Millera a Formana u zadní čáry v pokutovém území zůstal hráč Modré ležet na zemi. Hosté se dožadovali penalty trochu důrazněji a tak rozhodčí Krutina předvedl, jak rychle umí tasit karty. Nejdříve druhou žlutou pro Demčenka, hned na to červenou. Vzápětí pak hned dvě žluté pro Žáka a také červenou. Následovala slovní přestřelka u lavičky Modré, kam trenér stáhl své hráče a po diskusi byl i on vykázán na tribunu. Po přerušení se začalo hrát a hosté předvedli, že hrají s hlavou vztyčenou. Po půlhodině hry využil hrubky v obraně Fichtner. Jeho první střelu Matějka jen vyrazil před sebe a Fichtner dorazil do odkryté brány.  Vedení hostům vydrželo jen 5 minut. To Miller ležící na zemi udržel míč, přistrčil Pilařovi, ten přihrál Láchovi, který se protáhl mezi dvěma obránci a srovnal stav.  Chmelaři byli na koni. Za dvě minuty mířil Kukačka přesně k tyči, ale gólman Kratochvíl vytáhl jeho pokus na roh. Během 40. minuty zkrotil Kratochvíl střelu Láchy, dorážku Pilaře a následný pokus Teftaga. Minutu před přestávkou poslal domácí do vedení obloučkem na zadní tyč Kukačka. Pak byl ještě u braky faulován Pilař, ale píšťalka zůstala tentokrát (asi jako kompenzace) němá. Utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Druhý poločas začal šancí Blšan. V 53. šel na branku osamocený Kukačka, ale vracející se Novák mu stačil míč vypíchnout. Za pět minut utekl po křídle domácímu Štědroňskému Fejfar, pak obešel Millera a zastavil ho až brankař Chmelu.  V téže minutě musel krýt Matějka střelu Fišera z druhé strany. Poslední šance měli Chmelaři. V 68. hlavičkoval Singl ml. po rohu těsně vedle. Tu poslední proměnil Lácha o minutu později, když obral o míč Podolského, utekl mu a nekompromisně zavěsil. Pak už všichni čekali na závěrečný hvizd.

Blšany končí podzim na posledním místě tabulky o bod za Rumburkem.

FK Chmel Blšany – FK Jiskra Modrá  3:1 (2:1)

Branky: 35., 69. Lácha, 44. Kukačka – 30. Fichtner.

Rozhodčí: Krutina, Moder, J. Holub, ŽK 2:4,  ČK 27. Demčenko a Žák (Modrá),  15 diváků.

Blšany: Matějka – Štědroňský, Miller, Singl ml. Novák -  Kukačka, Krejčík, Teftag (70. Němec), Pilař, Zdichynec – Lácha.

Článek a fotografie jsou od Jardy Tošnera ze Svobodného hlasu.

FK Chmel Blšany | 1.12.2014 0:42 | 1188x přečteno