Bez střílejícího útoku a kvalitního gólmana to nepůjde

Trenér Josef Němec měl před utkáním opět plnou hlavu starosti se sestavou. Martin Novák byl sice disciplinárkou omilostněn z důvodu nespravedlivého udělení druhé žluté a následné červené v utkání v Proboštově, ale Jelínek dostal trest na 4 utkání. Navíc jsou zranění Krejčík, Rollinger, , Prückner už je operaci křížového vazu, ale bude chybět půl roku. Mimo republiku byl brankař Matějka. K utkání po doléčení zranění, ale s opatrností nastoupil Zahálka a také Vácha, kterého stále trápí bolest ze zranění v proboštově.

Domácí začali utkání velmi dobře. Nastěhovali se na polovinu soupeře, hráli kombinační fotbal s krátkými přihrávkami. Zadáci pozorně bránili a přišly i první střely na bránu. V 10. měl Pilař ještě hodně vychýlenou mušku. V 16. našel Pilařův centr hlavu Láchy, ale ten těsně minul. Jenže přišla první akce hostí a po obhození brankaře se mohl Paseka radovat z první branky. I pak pokračovali Chmelaři ve své hře. Ve 25. se do vápna dostal Teftag, ale místo střely volil přihrávku a míč si vzali hosté. Hned za tři minuty přišel druhý úder. Po levé straně utekl Krok a pohodlně podél padajícího Briče dal druhou branku. Lev si záhy vypracoval třetí šanci první půle, ale Stehlík křížnou střelou minul odkrytou branku. Hned z protiútoku zahrozil ze 20 metrů Pilař, který těsně minul. Pak to zkoušel Lácha, ale lehce přestřelil. Poslední velkou příležitost měl domácí Zdichynec, který se ve 41. probil do malého vápna. Tady mu ale míč ukopl Stehlík.

I druhý poločas začaly  Blšany aktivněji, jenže na držení míče se nehraje. V 57. utekl po pravé straně Krok, se střelou se ukvapil a netrefil prázdnou bránu. Vše si vynahradil po hodině hry. To ve středu pole chyboval Zahálka, míč si vzal Krok a překonal góĺmana domácích. Z protiútoku se dostal do brejku Lácha, jenže trefil jen brankaře Bakiu. Lácha měl šanci ještě v 71, kdy brankař Bakiu jeho pokus vytlačil na tyč a odražený míč poslal obránce Lva do bezpečí. Pak už následovala černá čtvrthodinka Chmelu. V 74. si na centr u zadní tyče počkal nikým neatakovaný Maštalíř a pohodlně skóroval. Za minutu přidal pátou branku Paseka a za další tři minuty přidal další zásah Šmejkal, který prostrčil míč do sítě před Sieglem, který se skluzem snažil brance zabránit. Brankovou tečku dal v závěrečné minutě. Po samostatné akci po pravé straně Stehlík.

V dalším kole nás čeká derby Louny – Blšany, které se hraje 22. listopadu od 13:30 hodin.

FK Chmel Blšany – FK Český lev Neštěmice 0:7 (0:2)

Branky: 20., 75. Paseka, 28., 60. Krok, 74. Maštalíř, 78. Šmejkal, 90. Stehlík.

Rozhodčí: Holub, Moder, Krutina   ŽK 1:0   30 diváků

Blšany: Brič – Černý, M. Novák, Siegl ml., Zahálka – Vácha (46. F. Novák), Němec, Pilař, Lácha, Zdichynec – Teftag.