Modrá hrála šedesát minut v devíti

Blšany – Teprve podruhé v sezoně vyhráli fotbalisté Blšan v základní hrací době, dvě branky dal Lácha.

Udržet kontakt s dalšími celky ze spodních pater krajského přeboru se podařilo díky výhře, teprve druhé v základní hrací době, fotbalistům Blšan. Modré dali Chmelaři v přesile tři branky, zůstávají poslední, ale ztrácí jen bod na Rumburk a šance nazáchranu žije.

První šance měli při loučení s podzimem ale hosté. Ve 4. minutě po rohu musel zasahovat Matějka, úspěšný byl i o minutu později při střele z dálky. Blšany se představily s nováčky Štědroňským z Kozel a Kukačkou z Chomutova. Domácí se poprvé ukázali ve 22. minutě, když právě Kukačka posadil balon na hlavu Teftaga, skore se ale ještě neměnilo.

Pak ale přišla 27. minuta…

„To si prostě nedovedete vysvětlit. Opravdu nikdo nechápe, co pan rozhodčí předváděl. I domácí Blšany se tomu hodně divily,“ mrzutě pravil po utkání o této minutě stoper Modré Kamil Podolský. A co se stalo? U čáry se střetli Miller a hostující Forman, který zůstal ležet na zemi. Modrá se dožadovala pokutového kopu.

Dvě červené v jedné minutě

Jenže rozhodčí nevyhověl jejich prosbě, místo toho dal druhou žlutou jejich Demčenkovi, kterému pár minut předtím hodně důrazně domlouval, a vyloučil ho. Navíc ale sudí Krutina dal dvě žluté také Žákovi z Modré a i on musel pod sprchy. Poté následovala slovní přestřelka u lavičky Modré, po které byl do hlediště vykázán i kouč hostů. „Forman byl jasně faulován. Byla to naprosto jasná penalta. Rozhodčí ji ale nepískl. Je pravda, že jsme se kolem něj shlukli. Ale nikdo mu nenadával. Přesto rozdal hned pět žlutých karet a navíc vyloučil Demčenka a Žáka. To bylo opravdu neuvěřitelné,“ kroutil hlavou hostující středový obránce.

Po uklidnění emocí se opět začalo hrát a i v devíti se hosté dostali do vedení. Ve 30. minutě využil chyby v obraně Blšan Fichtner. Vedení ale hostům vydrželo jen pět minut. Miller na zemi udržel balon, předal ho Pilařovi a ten pak Láchovi, který se prodral okolo dvou obránců a vyrovnal. Blšany v dalších minutách sevřely Modrou, pokusy Kukačky, Láchy, Pilaře, ani Teftaga ale ještě nebyly úspěšné. Až ve 44. minutě se obloučkem prosadil nováček Kukačka.

Blšany už uhlídaly vedení

Ve druhé půli začali lépe domácí, v 53. se opět ukázal Kukačka, ale jeho pokus stačil zneškodnit vracející se Novák. Na druhé straně se snažil Fejfar, strážce domácí svatyně si ale s jeho nadějným průnikem poradil. Také hostující Fišer byl neúspěšný. Poslední slovo v zápase si tak vzal opět Lácha. V 69. minutě vzal balon Podolskému a přesně zakončil – 3:1.

Blšany – Modrá 3:1 (2:1)

Branky: 35., 69. Lácha, 44. Kukačka – 30. Fichtner.

Rozhodčí: Krutina, ŽK 2:4, ČK 0:2 (27. Demčenko a Žák), 15 diváků

Sestava Blšan: Matějka – Štědroňský, Miller, Siegl ml., Novák – Kukačka, Krejčík, Teftag (70. Němec), Pilař, Zdichynec – Lácha

Autor: Hynek Dlouhý

FK Chmel Blšany | 3.12.2014 18:03 | 1153x přečteno