Chmelařům schází obrana a spolehlivý gólman

Chmelaře čekal v sobotním dopoledni další tým z nejvyšších pater tabulky krajského přeboru.

Trenér Marcel Lička se musel obejít bez Böhma, který byl jen mezi diváky se sádrou na ruce. Pouze na lavičce pak byl Vidlička, vedle kterého se tam po dlouhé pauze posadil také Lukáš Prūckner.

Modlany přijely se všemi hvězdami. Pavlem Karlíkem a Džubanem, kteří působili v ligovém Ústí nad Labem, Tesaříkem, který má také ligové zkušenosti, stejně, jako Doležal, který působil v Teplicích, Budějovicích a dalších klubech.

Po opatrném začátku se jako první osmělili hosté a už v 10. minutě nastřelil P. Karlík břevno Jíchovy branky. Přišla 20. minuta a v ní závar před domácí brankou, v němž jeden z domácích podle sudího Šmída zahrál nedovoleně rukou a kopala se penalta. Doležal jí poslal přesně na opačnou stranu, než skočil Jícha a bylo to 0:1. O pět minut později se dostal do šance domácí Zeman, ale byl tísněný Ludíkem, který vystřídal v 15. minutě Tesaříka a mířil lehce nad. Za další čtyři minuty kopali hosté trestný kop z pravé strany a střelu Vavrince si Jícha srazil do vlastní brány.  Modlany pak zvolnily tempo a do šance se ve 42. dostal Šmíd, ale k lítosti skalních fanoušků přestřelil prázdnou bránu.

První šanci druhé půle měli opět hosté, jmenovitě P. Karlík, ale jeho pokus z. 50. stačili domácí odvrátit na roh. Dvě minuty po té se do šance dostal na druhé straně Zdichynec, ale jeho hlavička šla těsně mimo. Na hříště šel nestárnoucí Josef Němec a s jeho příchodem hra Chmelařů výrazně ožila. Šedesátá minuta přinesla krásnou kombinaci v podání kvarteta Němec – Pilař – Zdichynec – Zeman a posledně jmenovaný snížil na 1:2. V následující minutě se Zeman zbavil svého strážce, poslal na Zdichynce, kterého však Ludík držel ve vápně za dres a protože domácí borec se neporoučel k zemi, rozhodčí posoudil zákrok jako čistý. Za další dvě minuty vyslal na Hanusovu branku dělovku Míča, který doslova sestřelil Koptu, který se střele postavil do cesty.  V 71. minutě přišla další hrubka domácí obrany. Vavřinec v pádu stačil postrčit míč na Formánka a ten překonal bezmocného Jíchu.  Chmelaři však nesložili zbraně a nezdávali se.

Brankař Blšan neměl zrovna svůj nejlepší den. V 75. si na centr do vápna zakřičel mám, ale neměl. Naštěstí se podařilo míč, který mu vypadl z rukou odkopnout do autu. Při další útočné akci Blšan nastřelil Zdichynec ruku bránícího hráče Modlan ve vápně, ale hrálo se dál. Na závěrečnou desetiminutovku poslal trenér Lička na trávník Prūcknera a ten už v 82. přihrál ideálně Zdichyncovi, který pohodlně snížil na 2:3. Závěr však domácí nezvládli. Dvě minuty před koncem, v době, kdy vrcholil jejich tlak, vyslal P. Karlík z dobrých25 metrůlehký padáček na domácí bránu a míč zapadl přesně do pravého horního růžku.

Nejlepším hráči Blšan byli tentokrát Pilař spolu se Zdichyncem. V dalším kole jedou Blšany do Horního Jiřetína, kde již potřebují bodovat.

FK Chmel Blšany – TJ Baník Modlany 2:4 (0:2)

Branky. 60. zeman, 82. Zdichynec – 10. Doležal, 29. Vavřinec, 71. Formánek, 88. P. Karlík.

Rozhodčí: Šmíd, Mecl, Doubek, ŽK 1:0, 60 diváků

Blšany: Jícha – Žampa, Houdek, Šmíd, Rajnoch (80. Prūckner), Šimon – Vácha (59. Němec), Pilař, Zdichynec, Míča – Zeman.