FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany otočily zápas a rvou se o záchranu

Blšany – Oba góly domácích vstřelil Sebastian Zdichynec, který nastoupil až na druhý poločas.

Blšany (ve žlutém) v sobotu porazili tým Hrobců 2:1 a příkladně se rvou o záchranu.
Blšany (ve žlutém) v sobotu porazili tým Hrobců 2:1 a příkladně se rvou o záchranu.Autor:Deník / Libor Želinský

 

Jako pokropeni živou vodou nastoupili po zimní přestávce do jarních bojů ve fotbalovém krajském přeboru fotbalisté Blšan. Po podzimu byli beznadějně poslední se ziskem pouhých deseti bodů. Na jaře však z pěti utkání čtyřikrát zvítězili, připsali si už dvanáct bodů a rázem poskočili v tabulce o čtyři místa nahoru.

V sobotu se příkladně rvali o záchranu také v zápase s týmem Hrobce – Roudnice. Přestože v prvním poločase se jim hra nedařila a dobře hrající hosté se ujali vedení, domácí Chmelaři zlepšenou hrou a obrovskou vůlí a bojovností dokázali ve druhé půli zápas otočit.

Hosté zahrozili poprvé už v 8. minutě, kdy se Lukáš Štorc po pěkném centru zprava ocitl sám před odkrytou částí branky, ale jeho střela hlavou těsně minula cíl. Ve 22. už hosté udeřili: po závaru před blšanskou brankou se lehkou nenápadnou střelou z pravé strany pěkně trefil Karel Mikas – 0:1. Domácí mohli odpovědět hned ve 23., ale Michal Zeman rychlou kombinaci svého týmu zakončil střelou těsně vedle brány. Jinak se však domácímu týmu hra v prvním poločase příliš nedařila, hosté trpělivou a obětavou hrou narušovali útočné snahy Blšan a celkem v pohodě kontrolovali své vedení a vývoj zápasu.

Trenérovi se skvěle povedlo střídání

Do druhého poločasu poslal domácí trenér na hřiště hned z kabin dva nové hráče, aby rozhýbali, vylepšili a zpřesnili hru svého týmu, a tento tah se mu nadmíru vyplatil. Jedním z nich byl Sebastian Zdichynec, který hned po patnácti minutách svého pobytu v zápase vstřelil vyrovnávací gól – 1:1. A to nebylo zdaleka všechno, neboť stejný útočník se trefil v 75. po krásné přihrávce do uličky i podruhé a zařídil domácím konečné vítězství a hlavně tři body, které jsou při jejich postavení v tabulce zlaté.

Střídání blšanskému týmu prospělo, domácí získali hned od počátku druhého poločasu trvalou převahu a hnali se za vyrovnáním a pak vítězstvím. Hostům při neustávajícím tlaku postupně docházely síly, zvláště když v 70. přišli ještě navíc o vyloučeného Kamila Hendricha, který musel opustit hřiště po druhé žluté kartě.

Přesto v závěru domácí trochu polevili a hosté i v deseti měli dvě obrovské šance na vyrovnání. V 85. Jiří Neuman v jasné pozici po centru zamířil vysoko nad odkrytou bránu. V 88. pak vítězství domácímu týmu zachránil brankář Martin Jícha, který zneškodnil střelu unikajícího hráče v další velké příležitosti.

Blšany v sobotu po utkání poskočily v tabulce na dvanácté místo, Hrobce byly desáté. Čekalo se však ještě na výsledky odpoledních a nedělních zápasů. V příštím kole se tým Blšan představí rovněž v sobotu dopoledne na hřišti Štětí, které je v tabulce čtvrté.

Blšany – Hrobce 2:1 (0:1)

Branky: Zdichynec 2 – Mikas.
Rozhodčí Barva, žluté karty 3:3, červená karta Hendrich (Hrobce). Diváků 80.
FK Chmel Blšany: Jícha – Vidlička, Houdek, Šimon, Míča, Zeman (Vácha), Pilař (Němec), Jelínek (Šmíd), Böhm, Žampa (Zdichynec), Rajnoch (Cipruš).
SK Hrobce – Roudnice: Kysela – Bartůněk, Hora, Hendrich, Štorc, Polák, Neuman, Mikas (Slavíček), Brožík, Kala, Sekera (Horký).

11.4.2015
  
 

Autor: Libor Želinský

FK Chmel Blšany | 15.4.2015 10:13 | 1223x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:38:00