Derby jednoznačně ovládli fotbalisté Loun

LOUNY – Krajský přebor ještě nemá na rozdíl od ostatních soutěží dohráno. Má na programu ještě 1. a 2. kolo, která se dohrávají závěrem listopadu. Téměř zimní počasí přilákalo na stadion Ladislava Nováka do Loun poměrně dost diváků, kteří byli zvědavi na okresní derby. Hrálo se však na jednu branku a tak byl konečný výsledek k hostům hodně milosrdný. Hosté postrádali zraněného Němce, který byl pouze jako trenér na lavičce. Do sestavy se vrátil uzdravený Radek Krejčík. Naopak lounský Karel Krejčík, který se zranil na tréninku, chyběl domácím.

Utkání začalo se čtvrthodinovým zpožděním a domácí jako by chtěli vše dohnat. Už v 5. minutě se vytvořil před brankou Blšan závar a když hostující obránci nebyli schopni míč odkopnout, ujal se ho Vodička a uklidil do brány. Další tutovka přišla v 11. minutě. To před Matějkovu branku naservíroval M. Němec, ale Vodička trefil z malého vápna jen nohy blšanského gólmana. V následující minutě vyrobil nevídanou hrubku Černý při malé domů, kterou vypíchl M. Němec, ale trefil jen Matějku do hlavy a odražený míč poslal Vodička z 11 metrů nad zcela prázdnou bránu. Trenéru Němcovi zatrnulo v 18. minutě. To Matějka musel ven z branky, aby zastavil akci J. Suchého. Naštěstí pro Chmelaře ocenil hlavní rozhodčí tento zákrok jen žlutou kartou. Domácí se mohli radovat o tři minuty později, kdy Trup přistrčil M. Němcovi a ten skóroval, ale pomezní odmával ofsajd.  Stav utkání se tak měnil až ve 23. minutě. To se do vápna dostal přes dva bránící hráče důrazný Soukup, zde se zbavil i Pilaře, přihrál Trupovi a ten neměl problém překonat bezmocného Matějku.  Za dalších pět minut zahrávali domácí roh z levé strany. Odražený míč se dostal k Říhovi, ale ten z první přestřelil.

Štěstí stálo při hostujícím celku ve 36. minutě, kdy se J. Suchý pokusil přehodit vyběhnuvšího Matějku, ale míč skončil na břevně a pak jej Pilař stačil poslat na roh. Ze třetí branky se tak domácí mohli radovat až za minutu. Tu ve sprinterském souboji Vodička přetlačil Siegla ml. a zavěsil, ačkoli Matějka stačil ještě míč zasáhnout nohou. Poslední šanci první půle měl Zelinka, který dvě minuty před přestávkou mířil lehce nad.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, jen domácí trochu zvolnili tempo. Trenér Schettl poslal po přestávce na hřiště hned tři čerstvé hráče včetně brankaře.

Po deseti minutách hry se předvedl střídající R. Němec, který se prořítil po křídle kolem Zdichynce a nádhernou střelou zvyšoval na 4:0. Další větší šance si domácí vytvořili až v závěru utkání. V 74. šli na branku Toner, který přenechal míč Petržílkovi, ale ten mířil jen do brankaře Blšan. Za tři minuty pak Matějka neudržel střílený centr před bránu. Odražený míč se dostal k Zomerovi, ale ten jej jen lehce poslal Matějkovi do náruče. Branka tak přišla až v následující minutě, kdy skóre utkání uzavíral Petržílka.

Louny se posunuly na druhou příčku o bod před Štětí, které prohrálo 2:1 v Neštěmicích a jen tři body za Litvínovem, který doma přenechal body Hrobcům po porážce 1:3.

Blšany jsou na poslední příčce se ziskem 7 bodů, což je o 4 body méně, než o příčku výše postavený Rumburk.

Podzimní část Krajského přeboru oba celky uzavřou o víkendu dohrávkou 2. kole. V něm v sobotu od 10:15 hrají Louny ve Štětí, v neděli pak 13:30 hostí Blšany celek Modré.

FK Louny – FK Blšany 5:0 (3:0)

Branky: 5., 37. Vodička, 23. Trup,  55. R. Němec, 78. Petržílka.

Rozhodčí: Podroužek, Krejcar, Zavadil  - ŽK 0:3,  150 diváků.

Louny: Pokorný (46. Weisser) – Vokurka, Jamrich, Říha, J. Suchý (46. R. Němec) – Zelinka (46. Koubek), Soukup, Trup, Štourač – Vodička, M. Němec (69. Toner).

Blšany: Matějka – Černý, Novák, Pilař, Singl ml., Zdichynec – Vácha, Zahálka, Krejčík, Teftag – Lácha.

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného hlasu.

FK Chmel Blšany | 23.11.2014 19:50 | 1103x přečteno