Němec dovedl Chmelaře k první plnohodnotné výhře

Domácí nastupovali k utkání s odhodláním konečně získat plný počet bodů, ale chyběl jim zraněný Prückner a na lavičce seděli jen Martin Černý a náhradní gólman Brič a tak trenér Josef Němec musel obou kopačky a postavit se do zálohy. Byl to opět on, který mužstvo dirigoval, hecoval a nakonec přivedl k vítězství.

Byli to ale hosté, kteří jako první vážněji ohrozili Matějkovu svatyni. Už v 8. minutě šel míč od břevna před brankovou čáru a pak po zmatcích před brankou do zámezí. Za 10. minut se dostal do zakončení Štádlík, ale i jeho dorážku Matějka zneškodnil. Pak se hra vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu. Domácí lépe kombinovali, ale chyběla jim finální přihrávka. Hosté se zase utápěli v nepřesnostech. Bohužel už v 18. minutě musel pro zranění po dvou nevybíravých zákrocích odstoupit Ferstel, kterého nahradil Černý. Ve 36. se dostal ke z úhlu dostal Novák,  Turánek jí stačil vyrazit jen k Pilařovi, ale ten vysoko přestřelil. Po půlhodině se Němec hodně zlobil, když píšťalka sudího Prágla zůstala němá po té, co je vracející obránce Kadaně poslal v pokutovém území k zemi. Ve 42. obešel dva zadáky hostí Zdichynec, ale mířil jen do boční sítě. Do kabin se tak se šlo za bezbrankového stavu.
Druhá půle začala tak, jak první končila. Domácí byli aktivnější a před branku se tlačil hlavně Zdichynec. Jeho střelu z 50. minuty Turánek vytěsnil na roh, stejně jako o 7 minut později.
Přišla 63. minuta. Pepa Němec založil útočnou akci po křídle, poslal Pilařovi před branku,  jeho pokus Turánek jen vyrazil ke Krejčíkovi a ten míč poslal k tyči a otevřel skóre. V 70. mířil do vinglu Lácha, ale Turánek předvedl skvělý zákrok. Vzápětí si ale neodpustil nevybíravé hodnocení sudích, které zůstalo jen se žlutým napomenutím. Blšanská radost trvala jen dvě minuty, když srovnal hlavou nejlepší hráč Kadaně Bruno Cambolo. Hosté přitlačili a do vedení mohli jít v 83. minutě po dělovce Štádlíka, ale do cesty se mu postavilo blšanské břevno. Už to vypadalo na penaltový rozstřel, když se v 86. minutě uvolnil Němec a když neměl komu přihrát, zvolil střelu těsně kolem obránce na zadní tyč, po které neskrýval radost ze vstřelené branky. Rozhodčí Prágl přidal minutu a hned v prvních vteřinách prodloužení vysunul Lácha Zdichince, který uzavřel pohodlně na 3:1. pro Chmelaře a zajistil   jim tak první výhru za tři body.

FK Chmel Blšany – FK Tatran Kadaň 3:1 (0:0)
Branky: 63. Krejčík, 86. Němec, 90. Zdichynec – 72. Cambolo
Rozhodčí: Prágl, Novotný, Vlašič   ŽK 2:2   30 diváků
Blšany: Matějka – Kalanin, Ferstel (18. Černý), Krejčík, Novák – Vácha, Zdichynec, Siegl ml.,Pilař, Němec – Lácha.

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 3.11.2014 10:31 | 1139x přečteno