Když klub a hráčská asociace spolupracují

Co má společného fotbalový klub z Blšan, dříve prvoligová stálice s účastí v evropských pohárech, dnes průměrný celek krajského přeboru, a Česká asociace fotbalových hráčů? Jsou na jedné palubě a snaží se udělat to nejlepší pro ty, na kterých opravdu záleží – pro hráče.

Modrožlutý dres FK Chmel Blšany, který v minulosti oblékala taková jména jako třeba Petr Čech, Luděk Zelenka, Jan Šimák nebo Patrik Gedeon, už brzy začnou oblékat hráči, kteří v kariéře takové štěstí neměli.

Blšany se totiž stávají hráčskou farmou ČAFH. Co to znamená?

„Díky dohodě mezi klubem a hráčskou asociací se už nebude stávat, že by volným hráčům bez angažmá chybělo zápasové vytížení, které jim stěžuje startovní pozici v jednání o budoucím angažmá,“ vysvětluje sportovní manažer Dominik Rodinger.

„Nastavením spolupráce mezi ČAFH a FK Chmel Blšany dostávají přípravné kempy pro hráče bez klubové příslušnosti úplně jinou dimenzi, proto jsem velmi rád, že k takovému spojení došlo a věřím, že právě tohle je důležitý mezník v kvalitativních posunech v péči o hráče, kteří procházejí nelehkým obdobím své fotbalové kariery a pomůže jim to k její restartování,“ doplnil svůj pohled trenér přípravných kempů ČAFH Verner Lička.

Vidlička, Böhm či Lička…v Blšanech se potkávají známé tváře

<a>Vidlička, Böhm či Lička...v Blšanech se potkávají známé tváře

Chmel Blšany, který se zachraňuje v krajském přeboru, se propojil s hráčskou asociací a novým sportovním ředitelem klubu, ve kterém v minulosti působil i Petr Čech, stal úzký spolupracovník Markéty Haindlové Dominik Rodinger.

Bývalý prvoligový klub, který přitáhl na fotbalovou mapu František Chvalovský, tak posílili například někdejší bek Sparty, Olomouce, Teplic či Jihlavy Vlastimil Vidlička: „U nás je jako všichni na bázi kamarádství, slovo dalo slovo. Chce si trošku psychicky odpočinout,“ ozřejmil v rozhovoru pro idnes.cz dvaačtyřicetiletý Josef Němec, jenž kdysi oblékal trikot Dukly, Sparty, Drnovic, Příbrami, Plzně či Českých Budějovic.

Hrát může i sedmatřicetiletý Marcel Lička, jenž v minulosti působil v Baníku, Slavii, Viktorii Žižkov, Zlíně či Górniku Zabrze. Syn Vernera Ličky je právě s Josefem Němcem hrajícím koučem: „Hráči, kteří jsou bez angažmá, pomůžou nám a my v rámci možností jim. Zápasovým vytížením a kvalitou tréninků, které mají hlavu a patu; nebude to žádné půlroční strádání. Blšany byly vždycky průkopníci, ať už ligou na vsi nebo hotelem u stadionu, teď jsme vsadili na tohle. Oba můžeme i nastoupit, v ideálním případě by to tak být nemělo. Ale náš stav je 14 až 15 lidí,“ citoval web idnes.cz slova Němce, který je známý i díky svému spolukomentování pro Českou televizi.

Jednou z nových akvizic celku, kterému se má brzy po operaci kolena vrátit i osvědčený střelec Lukáš Prückner, je také sedmadvacetiletý Jiří Böhm, jehož si budete pamatovat z prvoligových angažmá ve Viktorii Žižkov, Baníku, Slavii Praha či Nitře.

Převzazo z efotbal.cz

FK Chmel Blšany | 24.3.2015 16:36 | 1119x přečteno