FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pohled trenéra Ličky: Z Rumburku s prázdnou.

Náš vstup do zápasu byl velice vlažný, laxní, lehkovážný. Od prvních minut, kdy soupeř spíš vyčkával, co předvedeme my a přenechal nám iniciativu, jsme nebyli schopni tuto výhodu využít v náš prospěch. Spíše naopak, naše zdlouhavá rozehrávka od obránců a časté hraní směrem dozadu našich středových hráčů, dávala soupeři možnost udržet svůj obranný blok pohromadě a umožnit mu se lehce přesouvat do těžiště hry. První důležitý moment zápasu se odehrál v 8.minutě kdy náš středový hráč ztratil míč na 40m od naší brány a střelou z 18m k tyči šel soupeř do vedení.

V 12.minutě přišla špatná rozehrávka od stopera a rychlým kontrem soupeř zvýšil na 2 – 0. Od toho momentu jsem Vlastu Vidličku vytáhl ze stopera do zálohy, na jeho post zasunul Matěje Rajnocha a Ondru Míču zasunul do středové řady místo Jana Šmída, který se posunul na jeho místo do útoku. 

 

Od tohoto momentu se naše hra lehce zrychlila jen tím, že oba jmenovaní dokázali s míčem vyjet směrem k soupeřové bráně a pokoušeli se o kolmé přihrávky na naše útočníky.

Bohužel kvalita přihrávky ve většinu případech pokulhávala. Naše první vetší šance byla až ve 40.minutě kdy po rychlé akci trojici hráčů Míča, Zdichynec, Bohm, poslední jmenovaný přestřelil bránu asi z 8m. Další šance, tentokrát 100% se naskytla v 45.minutě po rohu, kdy Jan Homola ze 3m nastřelil gólmana a od něj se míč odrazil na břevno a ven. Tento moment byl asi klíčovým, protože místo toho, abychom do šaten odcházeli s jednogólovým mankem tak vstupem do 2. poločasu jsme si zápas odpískali sami. Asi po 30 sekundách druhé půle se naše obrana dopustila hrubé chyby, kdy lehký míč letící za obranu nezachytila a domácí útočník běžel sám na brankáře a navýšil skóre na 3 – 0. Ve 49.minutě si Jirka Bohm vytvořil velice dobrou šanci ke vstřelení branky  , ale bohužel minul.

V této pasáži hry jsme měli míč neustále na svých kopačkách, ale nevytvořili jsme si šanci na vstřelení branky. V 75.minutě po ojedinělém brejku, domácí tým zvýšil na 4 – 0. V 77.minutě opět Jirka Bohm se objevil sám na sám s brankářem domácích, ale bohužel neuspěl. V 90.minutě po našem rohu,  Jan Homola snížil skóre na 4 – 1.

Náš laxní a lehkovážný přístup v počátku zápasu nás stál důležité body v boji o záchranu a myslím si, že jsme během 90.minut ztratili obdiv od lidí, kteří nás viděli hrát ve dvou předešlých zápasech.


Marcel Lička

Předzápasové rozestavení : 4 – 3 – 3

Sestava : Martin Jícha – Viktor Žampa, Oto Houdek, Vlasta Vidlička, Jan Šimon – Matěj Rajnoch (87´ David Natale ), Jan Homola, Jan Šmíd ( 46´ Tomáš Pilař ) – Ondra Míča ( 65´ Josef Němec ), Jirka Bohm ( 81´David Vácha ), Sebastian Zdichynec

Branky: 8., 46. a 75. Chlada, 12. Bandas – 90. Homola
Rozhodčí: Zavadil,T.  Zubr., Meder. ŽK 1:3, 70 diváků


FK Chmel Blšany | 30.3.2015 10:59 | 1125x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:09:58