Pohled trenéra Ličky na zápas s Vilémovem

Po povzbudivém vítězství v Modré, nás čekal o poznání těžší a silovější soupeř v podání Vilémova. Zápas pro nás začal smolně, již ve 3.minutě se zranil náš kapitán Jan Jelínek a museli jsme střídat. Celých 30.minut byl soupeř aktivnější, rychlejší a agresivnější. Po zásluze šel do vedení a hrozil neustálými náběhy za naši obrannou linii. Dalším problémem byla naše pomalá rozehrávka od našich obránců, kdy jsme měli 3 až 4 kontakty s míčem a tím pádem  soupeř v pohodě pokrýval střed pole a v pohodě se přesouval do těžiště hry.

Vysvobozením byla krásná branka Ondry Míčy z těžkého úhlu a ta nastartovala kluky k obratu v zápase. Začala se dařit více spolupráce a podpora krajních obránců s ofenzívní činností mužstva a rozehrávka od středových obránců nabrala na rychlosti a přesnosti. Tyto atributy nás dostali do větší herní pohody a kluci se dostávali častěji k soupeřové bráně a do zakončení.

Po precizně zahrané standartní situaci Vlastimilem Vidličkou, Matěj Rajnoch krásným volejem strhl vedení na naši stranu. Poté se ještě Sebastian Zdichynec řítil sám na brankáře hostů, ale neproměnil. V posledních 10.minutách nás opět soupeř zlobil, jak rychlými brejky, tak standartními situacemi. Naštěstí jsme tyto situace zvládly a dokráčeli jsme k vítězství. Myslím si, že 3 body proti Vilémovu budeme hodnotit velmi kladně časem, protože si myslím, že mužstva ze spodku tabulky budou Vilémov porážet velice těžce.

Po 2 odehraných zápasem kluci vybojovali 6 bodů. V naší situaci je to velký úspěch, protože jsme dostali možnost reálně bojovat o udržení v krajském přeboru. Musíme si uvědomit, že příprava na jarní část sezony skoro neproběhla, neměli jsme žádné přípravné zápasy, mužstvo nemá zažité žádné herní situace a automatismy…

To vše děláme za pochodu a proto já osobně první 2 mistrovské zápasy hodnotím velmi kladně.

Marcel Lička

FK Chmel Blšany | 25.3.2015 8:16 | 1063x přečteno