FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Modrá doma narazila, Blšany ukázaly sílu

Modrá – Měl to být pro ně odrazový můstek, stal se ale pravý opak. Fotbalisté Modré doma podlehli 0:1 Blšanům a spodek tabulky se jim bodově přiblížil.

Nutno dodat, že jarní kádr Chmelařů je úplně jiný než ten podzimní. „Za Blšany snad nenastoupil jediný hráč, který by tam hrál na podzim. Hodně vyčníval Böhm. Mám pocit, že nebudou mít žádné problémy se záchranou. Počasí a terén nestály za nic," chmurně přiznal stoper Modré Kamil Podolský.

A právě blšanský Böhm svou trefou ze závěru zápasu. „Bylo to trochu nešťastné. Při rohovém kopu to promáchl na přední tyči Tonda Čapek. A Böhm to na té zadní uklidil do prázdné branky," hlesl Podolský.

V úvodním dějství se diváci gólu nedočkali. „Je pravda, že Blšany byly lepší, měly tlak, ale chyběla vyložená šance," shrnul domácí obránce první půli.

Po změně stran už brankové příležitosti nechyběly. „Nejprve Kratochvíl zlikvidoval nebezpečnou hlavičku hostů. Pak jsem měl velkou šanci já, ale jeden z obránců míč vykopl z brankové čáry," vzpomíná Podolský.

Trefa Böhma pak otevřela útočná stavidla. „Pěknou střelu měl Malec, ale brankář byl na místě. Po jediné kloudné akci měl tutovku Veselý. Sám před bránou ale selhal. Pak jsme měli štěstí, když Blšany nevyužily jeden ze tří nebezpečných brejků. Pochvala patří rozhodčímu, pískal skvěle," konstatoval Podolský.

„S výsledkem a hlavně přístupem všech hráčů jsem maximálně spokojen. Všichni podali výkon nad sto procent. Svědomitě jsme bránili, kluci podali obětavý výkon podložený individuálním přístupem. Celé utkání jsme měli prakticky pod kontrolou a soupeře k ničemu nepustili. Modrá zahrozila jen z několika málo rohů, ale ty jsme zvládli," pochvaloval si hrající lodivod FK Chmel Blšany Jiří Němec.

Modrá je aktuálně na jedenáctém místě. V dalším kole navíc cestuje na půdu silného Štětí, které je druhé a navíc o víkendu vyhrálo na hřišti druhých Loun.

Jiskra Modrá – Chmel Blšany 0:1 (0:0)

Branka: Böhm. R: Meder. ŽK: 1:1. Diváci: 90.

Modrá: Kratochvíl – Struha, Podolský, Veselý, Srba – Fišer, A. Čapek, Novák, M. Čapek – Sýkora (75. Beránek), Malec.

Autor: Jaroslav Zeman (Děčínský deník)

FK Chmel Blšany | 17.3.2015 14:42 | 1154x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 17:36:36