Blšaňáci si přeměnili hřiště ve střelnici

V Blšanech už je opět dobrou  tradicí, že se před výkopem utkání hraje blšanská fotbalová hymna a pak ještě znělka ligy mistrů. V hymně se zpívá, jak blšanské zlaté kopačky roznesou soupeře na dračky a to si tentokrát vzali svěřenci trenéra Ličky k srdci.

V sobotu dopoledne se Chmelaři do svého soupeře pustili hned od zahajovacího hvizdu s cílem získat další body do tabulky, odčinit nečekanou porážku z Rumburku a také vrátit soupeři podzimní prohru 7:2. Už v první minutě hosté zastavovali akci Blšan dvěma fauly. Následovala ŽK a trestný kop, který zahrával Böhm a ten trefil parádní střelou břevno. Bohužel, při prvním zákroku byl zraněn Homola a na jeho místo nastoupil v 6. minutě Pilař. Pak vystrčili růžky hosté, kteří se snažili o brejky. Ten ze 12. už směřoval do odkryté brány, ze které ale vykopával Šimon. O dvě minuty později se do šance dostal Pilař, ale jeho hlavičku i dorážku brankař Vavrek zlikvidoval. Následoval další rychlý protiútok na jehož konci byl Betyár, ale domácí obránce stačil zblokovat jeho pokus na roh. Pak už přišel čas Chmelařů. Ve 23. zahrával Vidlička trestný kop, hlavičku Böhma stačil gólman vyrazit, ale Houdek už poslal míč do sítě.  Běžela 27. minuta a ve skrumáži před brankou zasáhl Vavrek dotírajícího Böhma. Za svůj zákrok inkasoval ŽK a následovala penaltu. Tu sám postižený bezpečně proměnil. Obrana hostů byla pod tlakem a ve 30. minutě si vybrala další slabou chvilku. Roh domácích zahráli na krátko Pilař s Vidličkou, ten poslal přesný centr do vápna, na který doslova vlétl Houdek a hlavou zvýšil na 3:0. Za deset minut se řítil do vápna Böhm, ale jeho střelu stačil Majerik usměrnit na roh. Poslední příležitost první půle měli hosté, konkrétně Gaher, jehož přímý kop směřující přes zeď do šibenice parádně zneškodnil Jícha.

Kanonáda druhé půle se rozjela v 57. minutě. To ve Horáček vápně srazil pronikajícího Zemana. Za svůj zákrok uviděl červenou a kopala se druhá penalta. I tentokrát jí zahrával sám postižený a proměnil. Další branka padla v 61. minutě. Obranou prošel Šimon, přihrál Zemanovi, jehož pokus sice brankař Děčína vyrazil, ale tak nešťastně, že se míč odrazil od Zemana za jeho záda. Když nevíš, co s míčem, vystřel. Přesně tak to udělal v 67. Míča a byla to branková paráda, stejně jako proti Vilémovu. Sedmý zásah do sítě Děčína zařídil  v 70. po samostatné akci Zdichynec. Pak se čestného úspěchu dočkali hosté, když jejich rychlý protiútok po levé straně proměnil v branku Demčenko.

Poslední slovo ale patřilo domácím. V 84. zvyšoval na 8:1 střelou k tyči Böhm a v 88. uzavřel brankový účet završeným hattrickem Houdek, který hlavou zhodnotil přesný centr Němce.

Blšany si připsaly další tři body do tabulky, ve které jsou na 13. místě, právě před Děčínem, se kterým mají stejně 19 bodů. Ty má i 12. Modrá, která má lepší skóre a odložený zápas v Jiřetíně k dobru.

FK Chmel Blšany – FK Junior Děčín 9:1 (3:0)

Branky: 23.,30., 88. Houdek, 57., 61. Zeman, 27., 84. Böhm, 67. Míča, 70. Zdichynec – 72. Demčenko.

Rozhodčí:  Plzák, P. Černý, Růžička,  ŽK 0:2; ČK 0:1 (Horáček); 30 diváků.

Blšany:  Jícha – Šimon (72. Němec), Vidlička, Rajnoch, Žampa – Zeman, Houdek, Míča, Homola (6. Pilař), Zdichynec (82. Vácha) – Böhm.

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 5.4.2015 11:15 | 1451x přečteno