FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pohled trenéra Ličky: Z dvojího vedení zbyl jenom bod

Ze zápasu plného nepřesností a osobních soubojů si nakonec Blšany odvezly bod, byť  2× vedly.

Z průběhu zápasu bych pozitivněji ohodnotil naši první půli, kdy jsme se snažili držet míč na zemi, dostávat se do šancí krátkými přihrávkami nebo kolmicí mezi obránce.

Během první půle jsme se i několikrát pokusili o přenesení hry diagonálou na křídelní útočníky a ve 14. minutě to slavilo úspěch. Houdek našel dlouhou přihrávkou Zdichynce, který dokázal přejít přes svého obránce a krásně předložil míč na Šmída, který poslal míč k tyči, 0:1. Poté se hra spíše soustředila ve středu pole a naše akce končily buď nepřesnou finální přihrávkou nebo neúspěšnou individuální akcí. Ve 24. minutě po prohraném osobním souboji v blízkosti našeho vápna, si soupeř vytvořil stoprocentní šanci a naštěstí pro nás neskóroval. Bohužel, toto varování pro nás nebylo dostačující.

O 2 minuty později přišla lehká ztráta míče na naší půlce a soupeř trestal 1:1. Ke konci první půle Houdek
  individuální akcí vytvořil obrovskou šanci pro Zdichynce, ale bohužel brankáře hostí se mu nepodařilo překonat,“ hodnotil první poločas trenér Chmelařů Marcel Lička.

Druhá půle byla už po fotbalové stránce hodně podprůměrná. Míče většinu času létaly vzduchem a přibývaly osobní souboje. Šancí bylo poskrovnu. Hned v úvodu se Zeman ocitl z úhlu sám před brankářem Aschenbrennerem, ale nepodařilo se mu ho prostřelit. O minutu později domácí zahrávali přímý kop a Martin Jícha vytáhl míč ze šibenice. Po celou dobu byla naše hra neurovnaná, nepřesností spíš přibývalo, ale v 62. minutě se nám povedlo skórovat. Míča nastřelil břevno a Houdek míč dorazil do sítě. V 73. minutě domácí nevyužili svou tutovku, kdy Šimon odvracel míč z brankové čáry. A opět se opakoval stejná situace jako z první půle, kdy varování nestačilo a v 74. minutě soupeř dokázal vyrovnat na 2:2," uzavřel Marcel Lička.
V penaltovém rozstřelu pak za hosty uspěli pouze Zeman se Zdichyncem. Neúspěšní pak byli Němec, Míča a Šmíd.

Sokol Horní Jiřetín – FK Chmel Blšany  3:2np (1:1)
Branky Blšan:  14. Zdichynec, 62. Houdek. ŽK 2:4, 80 diváků.
Blšany:  Jícha – Žampa, Jelínek, Houdek, Šimon – Míča, Šmíd, Pilař (80. Němec) – Zeman, Pruckner, Zdichynec.

Marcel Lička 

FK Chmel Blšany | 4.5.2015 18:05 | 1028x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 4:08:57