Zlepšení po mizerném poločase body nepřineslo

Blšany nenavázaly na poměrně povedený výkon s Litolí a ze Šluknovska si odváží zaslouženou porážku. Konečný stav je k nám vzhledem k průběhu utkání spíše milosrdný.

Chmelaři přijeli do vzdáleného Vilémova až okolo páté hodiny, kdy měl proběhnout výkop. Začalo se tedy až v 17:10, aniž by se naši hráči rozcvičili – a bylo to znát. Se Sieglem na stoperu se dařilo zpočátku brzdit nápor domácích, ale poté to začalo. V 11. minutě přízemní centr domácích před branku jen těsně nenašel zcela volného útočníka. O minutu později z přímého kopu mířili domácí hlavou nad. Ve 14. minutě postupoval Rein sám na Klímu, te ho ale skvěle vychytal. V 17. minutě se pro změnu před Klímou objevil sám Hyka, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval Siegl. Jako třetí se tváří tvář utkal s Klímou Očipka, ale mířil vedle. Až ve 20. minutě z podobné situace otevřel skóré Rein – 1:0. Osamocený Očipka o chvíli pozdějí opět nepřekonal Klímu. Až ve 22. minutě přišla první střela Blšan, která se pomalu došourala k brankáři. Ve 26. minutě přišla z další vyložené pozice Vilémova opět střela vedle. Následoval milimetrový pas z půlky hřiště na osamoceného hráče domácích, ale střela se opět nevešla mezi tyče! V 29. minutě přišla tutovka Blšan, ale střela z 5 metrů po prudkém centru mířila nad. Když už se zdálo, že nejhorší máme za za sebou, tak Klíma v tísni vykopl míč do Buryánka, který ho pak dorazil do branky. V závěru poločasu minuli branku Dvořák i Matucha. Rein měl poté několik vteřin sám před bránou čas na zakončení, ale jeho dělovku do šibenice senzačně vyrazil Klíma.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první – po rohu Blšan přišel brejk Vilémova, nájezd na Klímu a další zákrok našeho brankáře. Pak se ale tlak domácích oslabil, naši se vyrovnali domácím v rychlosti i důrazu, začali dobře kombinovat a dostávali se častěji na polovinu soupeře. V 56. minutě snížil Klinka po přesné vzdušné přihrávce z vlastní poloviny. V 61. Kalanin mířil hlavou nad a o dvě minuty později mohl tentýž hráč jít sám na Vaňáka, ale míč si ukopl. V 68. minutě pálil z dalšího brejku do Klímy Rein. Hra byla stále více plná nepřesností a přes platonický tlak Blšan hrozili stále více domácí – Očipka v 82. minutě ale před Klímou opět mířil vedle.

SK Stap – Tratec Vilémov 2:1 FK Chmel Blšany (2:0)

branky: Rein a Očipka – Klinka