Zkušení pardálové dirigovali domácí koncert Chmelařů

Blšany v posledním domácím duelu přehrály Proboštov 4:2, ukázal se Horst Siegl starší

Diváků sice moc na utkání krajského přeboru Blšany – Proboštov nepřišlo, ti, kteří ale zůstali Chmelařům věrni, dostali od zkušených fotbalistů dárek. Fotbal, který předváděla čtveřice Siegl starší, Houštěcký, Němec a Macek musel pohladit každého fandu kulatého nesmyslu po duši. Diváci dostali v Blšanech hned několik dárků.

Prvním dárkem byl Horst Siegl starší na hřišti, kterému už skončila sezona v Emirátech, kde působí jako asistent trenéra, a tak po několika měsících opět navlékl dres Blšan.

Druhým darem byla jistě předváděná hra. Čtveřice exligistů Siegl starší (44 let), Houštěcký (41 let), Josef Němec (40) a Macek (32) dirigovala fotbalový koncert domácích, kdy jedna pohledná akce následovala druhou. A nakonec třetím byly tři body pro domácí.

Už v první minutě duelu s Proboštovem se hrstka domácích diváků radovala. Farář dostal rychlý balon za obranu a Blšany vedly 1:0. Chmelaři měli v úvodu duelu drtivou převahu, Proboštov se nedostal za polovinu. V 6. Siegl st. našel Němce, ten ale pálil jen do náručí hostujícího Račuka. Ve 12. minutě se poprvé ukázali hosté, konkrétně Záveský, nejaktivnější ofenzivní hráč Proboštova. Tentokrát ale zakončoval hodně vedle.

Utkání Blšan (v bílém) proti Proboštovu. Na snímku domácí Horst Siegl staršíVe 22. minutě pálil z dálky blšanský Drbohlav, ale neuspěl. Na druhé straně ve 31. vytáhl skvělý zákrok Krabec, hostující Holubička ho tváří v tvář nepřekonal. Ve 33. spálil šanci Nový, ve 40. chybělo jen málo k dalšímu golovému zářezu Farářovi. Na druhé straně Záveský ztroskotal na Krabcovi, a tak se šlo do šaten za jednobrankového vedení Blšan.

Už ve druhé minutě druhé půle se ale skore měnilo a Blšany dokázaly, že začátky poločasů jim jdou. Zahálka centroval na Siegla staršího, a ten se z malého vápna často nemýlí – 2:0.

V 55. minutě bylo po dlouhé době opět horko před Krabcem, který musel vyběhnout proti brejku až za vápno, zahrál rukou, což rozhodčí ocenil jen žlutou kartou, což se vůbec nelíbilo hostům. Z následné standardní situace mířil Záveský těsně nad. V 62. jen těsně minul domácí hrající trenér Němec třetí branku, jeho „chybu" ale napravil o pět minut později Nový, který zužitkoval přihrávku Siegla staršího. Horst Siegl v tu chvíli jakoby zapomněl na své střelecké instinkty, z malého vápna nevystřelil, ale ještě předložil krásně zabalený golový dárek Novému – 3:0.

V 70. po kombinaci Macka, Siegla a Faráře skončil balon nad, proboštovský Záveský v 73. trefil břevno.

Závěr zápasu byl hodně brankový. Nejprve v 80. minutě prokličkoval domácí kapitán Macek třičtvrtě hřiště s balonem na kopačce, aby předložil golovou nabídku Letkovi, stojícímu na malém vápně, a ten se nemýlil – 4:0. Poslední minuty už blšanští fotbalisté trochu vypustili, a tak se brankově prosadili i hosté. Nejprve se v 83. po rohu prosadil Sedláček – 4:1.

O dvě minuty později využil zmatků v blšanské defenzivě Sedlák – 4:2.

Poslední dvě kaňky ale už nic nemohly změnit na blšanské radosti ze tří bodů z posledního domácího duelu.

Blšany – Proboštov 4:2 (1:0)

Branky: 1. Farář, 47. H. Siegl st., 67. Nový, 80. Letko – 83. Sedláček, 85. Sedlák

Rozhodčí Zvonař, ŽK 1:1, 50 diváků

Sestava Blšan: Krabec – Lancz, Drbohlav, Siegl ml., Zahálka – Nový (77. Letko), Macek, Farář, Houštecký (83. Vácha) – Němec (77. Matucha) – Siegl st.