Zimní příprava 2006: porážky převládly

Tvrdá zimní příprava skončila, teď už čekají naše mužstvo jen ligová utkání. Dosavadní výsledky byly pouze orientační. Ale spoň jako orientace posloužily.

V devíti zápasech mužsvo zaznamelano dvě vítězství, tři remízy a čtyři porážky při celkovém skóre 13:18. Trenér Michal Bílek vyzkoušel 24 fotbalistům z toho hned tři brankáře. Toť řeč čísel. Ta nás ale u přípravných zápasů tak moc nezajímá. O výsledky tu nejde, hlavní je dobrá příprava na ligové zápasy. Ta se až na jedno pětidenní soustředění v Mozolově odehrávala v Blšanech. K zápasům pak mužstvo vyjíždělo na umělé trávy, až poslední tři zápasy se konaly na domácí trávě.

Prohráli jsme se všemi třemi prvoligovými mužstvy- Teplicemi, Mostem i Plzní. Nad druholigovými mužstvy se dařilo více, Chmel těsně zdolal Xaverov i Ústí nad Labem, remizoval s Kladnem a Žižkovem. Pozoruhodné je, že s až třetiligovým Varnsdorfem jsme také jen remizovali a další účastník ČFL, Bohemians 1905, nás dokonce porazil 3:1! Tehdy ro byl katastrofální výkon. Zejména zpočátku byla naše sestava výrazně doplněna hráči z B-týmu, protože před zahájením zimní přípravy odešlo devět fotbalistů. Postupně je ale nahradila pětice noviců, takže se situace stabilizovala. Někteří hráči Béčka si navíc řekli o trvalé zařazení do ligového kádru.

V bráně se po svém příchodu usídlil Antonín Buček a je zřejmé, že právě on bude jedničkou pro jarní záchranářské boje. Bohužel, druhého kvalitního gólmana nemáme. Buček je zatím trochu nejistý, ale to by snad již mělo rychle zmizet. V obraně trenér prozkoušel mnoho nových hráčů, ale nic to nemění na tom, že v závěru se vrátil k osvědčené stoperské dvojici Vorel-Šourek. Na krajích je to komplikovanější. Nemáme pro tento post dobré klasické hráče, takže tady velice pomůže uzdravení Martina Mullera. Jinak by zde mohl hrát nově příchozí Brunclík, ale také Broschinský, Michal, Krejčí, Krejčík či Loos. Na konci přípravy se zde ustálil především Michal a Broschincký…

Záloha doznala během zimy velkých změn. Hráči ze zálohy mohou zaskakovat v obraně a naopak, ale klasickým záložníkem je tu Devátý, v zimě vypadal poměrně dobře Jiří Bílek, který dal dokonce dva góly v utkání se Žižkovem, které se mu velice povedlo. Mohl by se stát jakýmci špílmachrem týmu. Překvapivě dobré výkony předváděl Petr Trapp, který byl doplněn z Béčka. Odehrál většinu času a poslední zápasy dokonce celé. Trenér s ním podle všeho počítá už do sestavy, protože umí zahrát i útočně a takoví záložníci jsou nyní u nás postrádáni. Dvacetiletý Trapp dal v zimní přípravě dvě branky.

Stále nám chybí tradiční a produktivní útočník. Tři branky dokázal dát akorát Michal Polodna, ale jinak tento hráč nepřesvědčil jako obvykle po fotbalové stránce, je to čistě koncový fotbalista. Můžeme se aspoň utěšovat, že nedostatek útočníků trápí téměř všechna prvoligová mužstva. Největší naděje vkládáme do vracejícího se Tomáše Pešíra, který přišel až skoro na konci přípravy. Dal gól proti Žižkovu, v dalších dvou zápasech se neprosadil. Druhá posila Róbert Zeher zatím nevstřelila ani jedinou branku. Přitom Zeher odehrál čtyři utkání. Trenér v závěru přípravy vyzkoušel hru na všechny tři útočníky, ale gólový efekt to přineslo pouze v utkání se Žižkovem (4:4).

V průběhu přípravy bohužel něktré členy mužstva trápila zranění. Veterán Martin Muller neodehrál kvůli léčení po lehké operaci ani jedinou minutu a je otázka, zda a jak bude připraven na začátku ligy. Zranění trápilo i Hottka, zdravotně v pořádku nebyl ani Devátý a další hráči. Přitom především Hottek by na jaře mohl být užitečný záloze, i s ohledem na odchod tria Kolář, Dort, Šelicha. Na podzim ale Hottek mnoho nenahrál.

Zimní příprava nebyla špatná. Výkony kolísaly, výsledky už vůbec nebyly nejlepší, ale to už je dáno tím, že mužstvo Blšan je tradičně po velkých odchodech doplňováno až během přípravy. Důležité je, že prostor dostali mladí hráči a někteří, např. Trapp, svou šanci velice dobře využili. Útočná fáze byla v některých pozdějších zápasech už dobrá, obrana pak bude určitě pevnější po doplnění zkušeným Mullerem. Trenér Bílek tak má na čem stavět.

ZIMA 2006 V BLŠANECH:

4.ledna.2006: Zahájení zimní přípravy
KOMENTÁŘ: Mužtvo Blšan se po třech týdnech dovolené sešlo v areálu klubu, aby zahájilo přípravu na jarní část sezony. V kádru chyběl brankář Daněk, záložníci Kolář s Dortem a náhradníci Dirnbach s Nachtman. Této pětici skončilo hostování. Navíc nové angažmá si hledá Střihavka, jednou nohou v Příbrami je Pleško. Přípravu tak zahájilo jen 16 hráčů, z nichž část je přitom doplněna z B-týmu. Posila zatím nedorazila žádná.

7. ledna, 11.00, v Mostě: turnaj Tipsport cup: Teplice – Blšany 2:1
KOMENTÁŘ: Prvním utkáním Blšan v roce 2006 se stal úvodní duel zimního turnaje Tipsport Cup. V Mostě Chmel podlehl druhému týmu ligové tabulky, Teplicím, čestným poměrem 1:2. O výsledku rozhodl už první poločas, kdy padly všechny tři branky. Teplice vedly 2:0 po půlhodině hry, těsně před koncem prvního poločasu snížil jediný ligový útočník v Blšanech- Michal Polodna pěknou ranou pod břevno.

Trenér Michal Bílek postavil výrazném exodu hráčů z mužstva do sestavy několik mladíků, do branky Trenčanského z B-týmu, do obrany např. 17-letého Süssera a do útoku stejně starého Kacafírka. Na druhý poločas pak přišel do útpku Klasna za Polodnu, takže náš útok s trochou nadsázky připomínal mateřskou školku.

SESTAVA BLŠANY: Trenčanský – Trapp (46. Broschinský), Süsser (46. Šourek), Vorel, Krejčík – Šelicha (46. Devátý), Loos, J. Bílek, Michal (60. Bednář) – Kacafírek, Polodna (46. Klasna). GÓL BLŠAN: Polodna

9. až 14. ledna: Kondiční soustředění v Mozolově v jižních Čechách
KOMENTÁŘ: Mužstvo bylo na soustředění spokojené. Kvalitní zázemí a dobré počasí umožnily dobrý průběh trénovaní a příprav.

15. ledna, 13.30, v Mostě: Blšany – Kladno ( turnaj Tipsport cup ) 2:2
KOMENTÁŘ: Po soustřední na jihu Čech se tým Blšan utkal s druholigovým Kladnem v rámci turnaje TipsportCup. Utkání skončilo 2:2, což je poměrně úspěch, vezmeme ?li v úvahu sestavu, která nastoupila. Mužstvo dvakrát dotahovalo vedení soupeře, více se vydařil druhý poločas, kdy nastoupila mírně zkušenější sestava. V brance Blšan stál veterán Obermajer, protože vedení klubu stále nenašlo náhradu za Daňka. Obrana měla mládí na křídlech, ve středu si pak zahrál poločas Jakub Susser. Záloha byla velice mladá, nejstaršímu Michalovi je teprve 22 let. V útoku tentokrát trenér vyzkjoušel v prvním poločase Macháčka a Kacafírka, ve druhém přišel mladík Klasnu a zkušený Polodna. Právě posledně jmenovaný vstřelil poslední branku Blšan, která přinesla vyrovnání na konečných 2:2. Trenér Bílek opět vyzkoušel mnoho mladých hráčů, ale na první ligu pravděpodobně na jaře dosáhne jen málokterý z nich.

SESTAVA BLŠAN: Obermajer – Loos, Süsser (46. Vorel), Šourek (46. J. Bílek), Krejčí – Michal, Trapp, Broschinský, Krejčík – Macháček (46. Klasna), Kacafírek (46. Polodna).

BRANKY BLŠAN: 55. Vorel (z penalty), 78.Polodna

18. ledna, večerní hodiny: Je tomu právě 60 let od založení fotalového klubu

KOMENTÁŘ: K tomuto datu byl v 15:00 oficiálně spuštěn tento nový web.

21. ledna, 13.30, v Mostě: Blšany – Most ( turnaj Tipsport cup ) 1:3
KOMENTÁŘ: V posledním utkání na turnaji Tipsport Cup se poprvé představila nová posila Blšan- brankář Antonín Buček, kterého nám na půlroční hostování půjčil Baník Ostrava. V první poločase poslal trenér Bílek takřka juniorskou sestavu- 8 z 11 hráčů bylo mladších 21 let! Naopak soupeř nastoupil s hráči výrazně strašími, s několika třicátníky. I přesto se ujal Chmel vedení gólem Trappa už po dvou minutách hry a do konce poločasu díky dobrému výkonu příznivý stav udržel. Ve druhém poločase přišli na hřiště i o něco zkušenější hráči Blšan, přesto paradoxně skóroval Most. Třemi góly v poslední půlhodině hry rozhodl o svém vítězství 3:1. Zápas se hrál za nepříjemného deštivého počasí Trenér Bílek byl přesto spokojen, neboť mladí hráči podali velice dobré výkony. Přesto po zápase uvedl, že doufá v příchod ještě pěti posil pro jarní část Gambrinus ligy. V konečné tabulce zimního turnaje jsme skončili s jedním bodem na poslední, 4.příčce.

SESTAVA BLŠAN: Buček – Krejčí, Vorel, Šourek, Krejčík (60. Süsser) – Loos (70. Macháček), Broschinský (46. Bílek), Trapp, Klasna – Polodna (46. Michal), Kacafírek. BRANKA BLŠAN: 2.Trapp

25. ledna, 11.00: Xaverov – Blšany 0:1
KOMENTÁŘ: Na umělé trávě druholigového Xaverova si Blšany připsaly první vítězství v zimní přípravě. Rozhodující branku dal obránce Šourek po rohovém kopu Hottka, jež se vrátil po zranění. Utkání mělo v krutém mrazu především bojovný charakter, oběma mužstvům chybělo několik hráčů základní sestavy. Kapitán Chmelu Jan Vorel odstoupil poločase pro zdravotní problémy, které ale nebyly vážné.

SESTAVA BLŠAN: Buček – Krejčí, Vorel ( 46.Šourek ), Susser, Krejčík – Michal, Broschinský, Bílek, Devátý (70.Hottek), Kacafírek, Polodna ( 46.Trapp ) BRANKA: 83.Šourek

28. ledna, 12.00: Ústí nad Labem – Blšany 1:2
KOMENTÁŘ: Druhé vítězství nad nadprůměrným druholigovým týmem během jediného týdne se zrodilo ve druhém poločase, ve kterém přitom nastoupila velice netypická sestava, která byla z větší části opět naplněna mladíky. Přitom druhá půle byla z naší strany odehrána s větším nasazením a to rozhodlo. Úvodní branku vstřelil Macháček, tradiční hráč B-týmu, na konečných 2.1 pro Chmel upravoval Devátý, který se vrátil po lehkém zranění.

SESTAVA: Buček (46. Obermajer) ? Krejčí, Vorel (46. Broschinský), Šourek (46. Süsser), Krejčík ? Loos, Trapp, Bílek (46. Macháček), Devátý ? Hottek, Polodna (46. Kacafírek). BRANKY BLŠAN: 52. Macháček, 72. Devátý

30. ledna až 5. února: Soustředění v Blšanech

1. února, 11.00, v Mostě: Blšany – Bohemians 1905 1:3
KOMENTÁŘ: Naše musžtvo, za které poprvé hrála zimní posila Robert Zeher, předvedlo proti slavnému klubu Bohemians 1905 nejhorší výkon letošní zimní přípravy. Proto také účastníkovi ČFL podlehlo překvapivě 1:3. Utkání se ještě hrálo na umělé trávě v Mostě, protože domácí hřiště zůstalo pod ledem. Zamrzlí byli pravděpodobně i naši fotbalisté a tak si uřízli ostudu zaslouženou porážkou s třetiligovým týmem. Jedinou branku vstřelil obránce Krejčí, který tím krátce před poločasem snižoval na 1:2. Za hosty hrál blšanský hráč Buldra, který v pražském klubu hostuje, dvěma góly nás ale potopil jiný klokan- útočník Strnad.

SESTAVA: Buček – Krejčí, Vorel (70. Broschinský), Šourek (39. Süsser), Trapp – Loos, (46. Klasna), J. Bílek (70. Kacafírek), Devátý, Hottek (43. Krejčík) – Zeher, Polodna. BRANKA BLŠAN: 40.Krejčí

4. února, 11.00: Blšany – Viktoria Žižkov 4:4
KOMENTÁŘ: Utkání se, jak už napovídá výsledek, nevydařilo obráncům Chmelu, naopak v útoku výrazně pomohl příchod Tomáše Pešíra, který odehrál po za Blšany první utkání po návratu ze Slavie. Dařilo se navíc Jiřímu Bílkovi, který dobře dirigoval střed zálohy. V obraně chyběli tři hráči, ze základní sestavy zbyl jen Vorel a ani tomu se nevedlo, potvrdil, že jeho výkonost stále ještě hodně kolísá, dokáže odehrát skvělé utkání, ale také dost propadnout. Nepřesvědčil ani brankář Buček a tak cca. 20 diváků vidělo v Blšanech osm gólů.

SESTAVA: Buček (57. Obermajer) – Loos (46. Broschinský), Vorel, Süsser, Krejčí – Devátý (46. Klasna), Bílek, Trapp – Polodna, Pešír, Zeher (81. Kacafírek) BRANKY BLŠAN: 26. a 45. Bílek, 75. Pešír, 90. Polodna

8. února, 11.00: Blšany – Varnsdorf 1:1
KOMENTÁŘ: Překvapivě jen remízu dokázal uhrát Chmel v přípravném utkání s třetiligovým Varnsdorfem. Naše mužstvo si vypracovalo hodně šancí, ale nedokázalo je proměnit, až na výjimku v podobě Petra Trappa. Soupeř vyrovnal krátce po přestávce po hrubé chybě v rozehrávce gólmana Bučka. Na konci utkání měli hosté blízko k vítězství, když nastřelili tyč v té době už Obermajerovi branky. V sestavě, která v prvním poločase již naznačovala složení základní jarní jedenáctky, se poprvé objevilo jméno Davida Brunclíka. Mladý obránce přichází na půlroční hostování z Mladé Boleslavi.

SESTAVA: Buček (72. Obermajer) – Michal, Vorel (72. Loos), Šourek (72. Krejčí), Brunclík (72. Klasna) – Devátý (62. Broschinský), Trapp, Bílek – Polodna (72. Süsser), Pešír (72. Kacafírek), Zeher (72. Hottek). BRANKA BLŠAN: 12.Trapp

11. února, 10.30: Blšany – Plzeň 0:2
KOMENTÁŘ: Poslední a nejdůležitější přípravné utkání zimy 2006 skončilo naší porážkou s Plzní, tedy týmem, proti kterému se nám už mnoho let vůbec, ale opravdu vůbec nedaří. Tentokrát bylo utkání sice vyrovnané, ale šance dokázala proměnit pouze hostující Viktoria. Oba góly vstřelil Bednář, přičemž ten druhý padl z penalty nařízené za hrubý faul Šourka, který viděl dokonce červenou kartu. Sestava už velice připomínala tu, která nastoupí za týden v první ligovém utkání. Trenér opět překvapivě vyzkoušel hru na tři útočníky, přitom v zůžené záloze chyběl z neznámých důvodů Pavel Devátý.

SESTAVA: Buček – Michal, Vorel, Šourek, Broschinský (75. Krejčí) – Brunclík, Trapp, Bílek – Polodna (75. Klasna), Pešír, Zeher