Zeman čtyřmi brankami skolil Spořice

Chmelaři udělali v sobotním dopoledni další krok za záchranou a byl to koncert pro Michala Zemana, který dal čtyři branky a to ještě nevyužil všechny šance.

Blšany, až bez zraněných Böhma a Jelínka hrají  s chutí a ve velké pohodě.
První šanci si domácí vypracovali již v 8. minutě utkání, když Zeman poslal svou dalekonosnou střelu zhruba metr od pravé tyče. O dvě minuty později přišla první a vlastně i poslední větší příležitost hostů. Z pravé strany to zkusil Jarošík, ale Jícha jeho pokus bez problému lapil. Po rychlém rozehrání se míč dostal k Zamanovi, který se protáhl po levém křídle, obešel bránícího Zahradníka a brankaře Pechara prostřelil mezi nohama – 1:0. Uplynula pouhá minuta a Zeman opět prošel kolem Zahradníka a střelou k tyči dal druhou branku.

Tak, jak se zpívá v blšanské hymně „hejno sršňů, hejno včel“vrhali se žlutomodří na branku soupeře. Ve 22. Zdichyncova křížná střela jen o chloupek minula pravou tyč. Za další dvě minuty už to ale bylo 3:0. Zdichynec nabil Zamanovi ten s přehledem završil čistý hattrick. Dvě minuty před přestávkou uvolnil Zdichynec Vidličku, ale jeho střelu Pechar, i když s námahou, vyrazil.

Krasojízda domácích pokračovala hned po přestávce. Ve 46 poslal Zdichynec balón před branku, kde číhal Prückner a ten neměl problém zvýšit na 4:0. V 55. poslal Zeman hlavou Zdichyncův parádní centr těsně vedle. Za další tři minuty zahrával Zeman trestný kop. Tem mířil přesně k tyči. Brankař Pechar střelu neudržel, ale dorážku Prücknera už zneškodnit dokázal. V další minutě vytahoval gólman Spořic střelu Zdichynce na roh a v 63. poslal Lukáš Prückner centr Šimona těsně nad branku soupeře. V 76. minutě se fanoušci domácích dočkali páté branky. Autorem byl kanonýr dne Zeman, který zhodnotil ideální přihrávku Rajnocha.
Blšany udělaly další důležitý krok za záchranou a v příštím kole zajíždějí do předposlední Kadaně, odkud se určitě nebudou chtít vracet s prázdnou.

FK Chmel Blšany – 1. FC Spořice 5:0 (3:0)
Branky: 10., 11., 24. a 76. Zeman, 46. Prückner.
Rozhodčí: Suchánek, Roháč, Ipser, bez karet, 70 diváků
Blšany: Jícha – Žampa, Cipriš (46. Rajnoch), Houdek, Šimon – Vidlička, Pilař, Zdichynec, Míča – Prückner, Zeman(78. Vácha).