FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Zavolej Řepku, hecují v Blšanech. Fotbalisté „blikají“ a jsou poslední

Před divizním zápasem na hřišti Souše trenér blšanských fotbalistů Josef Němec v kabině zdůrazňoval: Nechci vidět červenou kartu. „A bum! Máme dvě.“ Nekázeň, ale i zranění potopila exligovou vísku, odjela s výpraskem 0:5 a v tabulce se dál krčí bez jediného vítězství na posledním místě. Má jen tři body za remízy, odehráno je přitom už sedm kol.
KAPITÁN V AKCI. Sparťanský kapitán Tomáš Řepka během zápasu s Hradcem Králové

 

„Jak to vidím, tak na podzim už se s tím nedají dělat nějaké zázračné experimenty. Musíme posbírat co nejvíc bodů, soustředit se hlavně na domácí zápasy. A na jaro se posílit,“ představil hrající trenér Němec svůj plán. „Z prvních čtyř utkání jsme tři hráli doma, předpokládali jsme, že nějakou výhru uhrajeme. Neuhráli. Představovali jsme si to jinak.“

Blšany v létě postoupily do divize z přeboru administrativně, řada klubů se do ní totiž nepřihlásila. Teď však hrozí rychlý sešup zpátky. „Možná nebylo úplně dobře, jak se to s tím postupem odvíjelo,“ naznačil kouč, že Chmel možná předběhl dobu. Jenže teď už s tím musí klub bojovat.

Josef Němec

Josef Němec

V Souši mu chyběly největší osobnosti: Siegl, Poláček a Pilař. „Siegl má snad jít na operaci kolena, rve to asi půl roku přes bolest. Navíc měl se Šmicrem důležitý brífink hráčské asociace. I Poláček a Pilař jsou zranění. A další exligisté? Šmejkal má své povinnosti jako šéftrenér slávistické mládeže, Stracený je asi zraněný, nic o něm nevím,“ vypočítá Němec absence.

O tu další se postaral kvůli testu stoper Jelínek, vyloučený proti Přední Kopanině. „Mluvil jsem s Horstem Sieglem a on mi říká: ´Potřebujeme jednoho stopera, Jelen dostal trest, zavolej Řepkovi´,“ hecovali se blšanští kamarádi na téma sparťanského rebela, jenž měl v tu dobu nabídku Příbrami.

V Souši bylo i bez Řepky ze strany Blšan „nablikáno“. Ve druhé půli byli vyloučeni Šmerda a Horváth. Němec, televizní spolukomentátor, se čertil: „Úvod dobrý, pak jsme se zbytečně začali rozčilovat. Dvacetiletý kluk rozhazuje rukama! A po téhle desetiminutovce dostaneme gól… Klinka šel nadávat rozhodčímu a z té standardky Souš skóruje.“

Tahle nekázeň Němce štvala. „Každý hledá chybu jinde, že je vysoký drn, že je tohle špatně, prostě hovadiny. Říkám jim to horem dolem v kabině, z lavičky se mi nechce řvát 60 metrů na druhou stranu. O pauze jsem jim to v šatně dal. Druhá půle dobrá, ale na základě těch předchozích věcí dostaneme dvě červené,“ zmínil Němec vyloučení po druhých žlutých kartách.

„A nemůžeš říct ani popel, ty fauly byly na karty,“ nevymlouvá se. Pokuty? Co znal bývalý sparťan Němec z profesionálního fotbalu, to je ve výkonnostním složité. „Co jim mám říct? Že jim seberu peníze z výplaty, kterou dostali v práci? To se mi na fotbal vybodnou. Není to snadné,“ uvědomuje si.

Divize je zatím, zdá se, pro Blšany těžce stravitelné sousto. „Možná to je opravdu jiný fofr,“ zamýšlí se Němec. „Jako když jsme hráli s Přední Kopaninou. Samí dvacetiletí kluci, ti na nás vlítli a my si s tím v první půli nevěděli rady. A to jsou na hřišti ligoví frajeři, šest lidí s více než 100 starty.“

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/…souteze.aspx?…

FK Chmel Blšany | 29.9.2011 11:55 | 1016x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:35:48