Zase zní bubny nad chmelnicemi!

Jaké dojmy zanechal nedělní zápas se Slávií B v našem komentátorovi – Jaromíru Hyklovi – si můžete přečíst v následujícím článku.

Konečně zase jedna z lepších zpráv. Přestupy jsou odblokovány a snad bude do konce podzimní sezony v tomto ohledu klid. Transfuze do krve zesláblého mužstva se dle mého názoru vydařila. Brankář Zdeněk Zacharda předvedl hned v prvním utkání, že by mohlo být na tomto postu vystaráno. Zákroky, které měl možnost předvést byly jisté a zkušené. Přehled ve vápně, načasování při vyběhnutí, důraz při standardkách. Líbil se mi a s Karlem Brejchou v zádech bychom se nemuseli o toto místo v sestavě příliš strachovat. Dalším novým mužem v sestavě byl Francouz tmavé pleti Loizeau Wilfrid. Operoval na levé straně zálohy a ještě nedokážu odhadnout jeho kvality. Příliš toho zatím nepředvedl i když odehrál celý zápas. Myslím, že bude potřebovat delší čas na rozehrání. Přirovnal bych ho výkonnostně k Dlužniewskému . Snad se chytne. Fyzicky je na tom dobře, má robustní pevnou postavu i když by mohl mít ještě o pár centimetříků do výšky víc. Poslední posila Miloslav Tlatla byl na hřišti jen pár minut. Nestačil se předvést.

Po první brance v utkání s Příbramí jsme tedy přidali první bodík a teď budeme potřebovat ještě první vítězství. Všichni se na něj těšíme a všichni ho potřebujeme. Reálně vzato příští neděli v Budějkách ještě asi nepřijde, ale pak je doma rezerva Liberce. Třeba? Ale nebuďme zase zbytečně natěšeni a netrpěliví. Výkon má pochopitelně s posilami vzestupnou tendenci, ale musíme se držet při zemi a dát celému mužstvu ještě trochu času na vypilování sestavy, souhry, zvýšení sebevědomí a pak můžeme teprve očekávat ovoce. Po létě bez přípravy nelze myslet na nic víc. Bohužel čas pracuje proti nám a bodová ztráta pomalu narůstá. Budeme se s klukama ještě hodně potit, abychom se drápkem udrželi na místě, které ještě nebude sestupové.

V neděli jsem měl možnost vidět čtvrtého soupeře našich fotbalistů a bez váhání ho musím označit jako nejhoršího z nich. Je pravda, že k tomu přispěla i zlepšená hra našeho mužstva, ale fotbalisté v sešívaném působili v některých okamžicích ještě bezradněji než blšanští. Na obou stranách docházelo k nepřesnostem a jen málokdy se podařila finální přihrávka. K šancím před brankami docházelo spíš po individuálních chybách hráčů než po zdařilé kombinaci. Do konce prvního poločasu vypadal lépe náš tým. Podařil se jim i mírný tlak v prvních deseti ? patnácti minutách. O poločase dostali slávisté asi ?kouř? v kabině a začátek druhé půlky byli lepším mužstvem. Naštěstí bez brankového vyjádření a přibývajícími minutami se hra vyrovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Pro diváka to bylo celkem zajímavé, ale upřímně řečeno úroveň hry byla nízká a pěkných fotbalových momentů bylo pramálo. Výsledek tak přesně odpovídá stavu na hřišti a řekl bych, že s ním byla nakonec obě mužstva spokojena. Slavisté podle mne utkání hrubě podcenili a přijeli si pro tutové tři body. Situace na hřišti je však zaskočila a když zjistili, že to nebude jenom výlet na exotický venkov bylo již na vše pozdě. Živým dokladem byl Tomáš Necid, který jako by každým pohybem dával najevo, že on je ?někdo? a hrát v Blšanech ČFL je očividně pod jeho úroveň. Osobně jsem se divil tomu v jaké ústroji ho nechal rozhodčí hrát. Nemám pravidla až tak zmáknutá, ale myslím si, že hráč musí mít stulpny nejníže pod kolenem a ne jako frajer v polovině lýtka. Jasně není to rozhodující, ale trochu to postoj hráče dokresluje.

Co říci k našim klukům? Moc se mi líbil mladý Geovani. Hrál pravého beka a hrál ho na sedmnáctiletého kluka docela zkušeně. Neviděl jsem žádné zbrklé zákroky, dokázal podržet míč, podívat se, přihrát. Podporoval útok a měl i docela pěknou šanci, když důrazně přešel přes několik hráčů ale už neměl sílu zakončit. Stoperská dvojice tentokrát nastoupila ve složení Bednář a Heinc a nebylo vidět až tolik chyb jako v minulých zápasech. Řehy dřel jako vždy a měl na své straně dost práce. Wilfrid mu v obranné činnosti moc nepomohl. Rulf na druhé straně se k lepšímu výkonu rozehrál až ve druhé půli. Několikrát se pokoušel o střelbu z dálky. Pro mne však byla jeho účast v základu překvapením. Zranění Břečky bylo asi vážnější a pan Štefko nechtěl riskovat jeho zhoršení. Celkově bych řekl, že výkon jde pozvolna nahoru. Příští zápas končí trest Šourkovi. Jsem docela zvědav, jestli dostane šanci. Myslím si, že ?Bedýnka? by byl platnější v záloze. Snad bude již v pořádku Vojta Trup a všichni už netrpělivě čekáme na to, že se v blšanském dresu již konečně v mistráku předvede kromě Gedeona juniora i jeho táta Patrik a uchopí pevně do rukou opratě ligového mužstva. Bude to zase o důvod více proč chodit na Blšan na fotbal. Ale už aby to bylo! Ještě jeden postřeh z utkání. Trenér Štefko byl v neděli opravdu viditelný. Zatím jsem ho neviděl takto energicky koučovat zápas. Nevím jestli už může mluvit a jestli ho ještě dneska nechytají křeče od prudkých pohybů na lavičce!

Nakonec jsem si nechal ještě jednu dobrou zprávu. Už zase zněl buben ze sektoru domácích! Vlajky na plotě! Jako za starých dobrých časů! Že by to byl symbolický začátek nové cesty ke starým úspěchům? Možná ano. Možná i já ještě někdy utřu vrstvu prachu z našich dosud spících bubnů a zase povzbudím kluky v jejich strastiplné cestě za unikající slávou blšanského fotbalu. Už se na to těším!

FK Chmel Blšany | 4.9.2007 9:00 | 783x přečteno