Začíná doba fotbalu pro radost

V neděli přijede do Blšan B-tým Českých Budějovic. Nebude to přátelský zápas a   přece už si nehty nervozitou nekoušeme.

Před námi je ještě 12 zápasů a do nich tým Chmelu bude nastupovat v pozici mužstva, které prakticky nemá o co hrát. Jak tuto roli mužstvo zvládne?

Nastane obávaná rezignace na dění v klubu a dočkáme se debaklů podobných těm podzimním? Hráči jsou vesměs jen na hostování, které jim v červnu skončí, takže další osud Blšan je zřejmě moc netrápí, neboť léto skoro už určitě stráví jinde.

A nebo dokáže celý tým pojmout jaro jako možnost zahrát si v klidu fotbálek, bez jakýchkoliv tlaků na výsledky? Pro mnohé hráče to bude možnost hrát uvolněně a vyloženě pro radost. Třeba to přinese atraktivnější zábavu pro diváky a občas i vybojujeme nějaké body.

V tuhle chvíle není rozhodnuto o tom, jestli se bude příští rok hrát divize. Náš klub by o ní zájem měl, ale je potřeba zajistit dostatečné finanční prostředky, abychom nehráli ostudně celou sezonu na beznadějně posledním místě, jako letos. V letošní sezoně nám vypomohly kluby z Mostu a Teplic, je však otázka, zda s tímto lze pro příští rok počítat také. Most bude mít své béčko v divizi společně s námi a těžko tedy čekat, že bude podporovat konkurenta. Teplice se možná dočkají i postupu svého B-týmu do ČFL a nejspíš nebudou mít už žádný důvod nám posílat posily.

Kde tedy pro příští sezonu hráče vzít a nekrást? V prvé řadě by mělo jít o stávající dorostence, kteří hrají velice kvalitní Českou ligu a určitě by příští rok uplatnění v divizi našli. Dále se pak budeme muset zaměřovat na místní amatérské hráče, tedy fotbalisty z Žatecka, kteří si budou chodit zakopat po práci. Pomalu bude pokračovat transformace klubu z profesionálního prvoligového na standardní vesnický. Tento přechod je zatím velice bolestivý a věřme, že ten nejhorší pád si odbýváme v letošní sezoně.

S ohledem na historii klubu, úspěšnou fotbalovou značku, na zázemí a stále ještě kvalitní mládež lze očekávat, že se náš klub přirozenou cestou stabilizuje na vyšších úrovních, než je běžný vesnický fotbal. Je však potřeba, aby Blšany již přestaly být taženy ke dnu závazky z minulosti, jak se dělo ještě v letošní sezoně.

Blšany si zvykají, že výjimečně kvalitní fotbal je už minulostí. Podaří se v budoucnu ještě pozvednout klub do vyšších úrovní? Odpověď neznáme ale šance existuje.

Teoreticky existuje i šance na záchranu ČFL v letošní sezoně. Ze zbývajících 12 zápasů by možná stačilo vyhrát tak 8 a přidat jednu nebo dvě remízy.

Tak chlapi, s chutí do toho. Co takhle si první výhru připsat už v neděli dopoledne?

FK Chmel Blšany | 17.4.2008 20:14 | 899x přečteno