Z posil nejvíc zaujal mladíček Oboya z Keni

Ve víkendových zápasech se v mužstvu Blšan objevilo hned několik nových hráčů,   převážně cizinců. Jsou zde zatím jen na testech a teprve jejich další výkony   rozhodnou o tom, zda pro jaro zůstanou v Blšanech.

Fanoušky Blšan patrně zajímá, proč se o víkendu ve dvou zápasech ani na minutu nedostali na hřiště někteří hráči, kteří na podzim pravidelně nastupovali, jako je Petr Loos, Ladislav Jamrich či Ondřej Šiml. Tito fotbalisté zůstávají v kádru, ale doléčují některá zranění a nemoci, takže je nemá cenu nasazovat v přípravných zápasech. Místo nich dostali šanci jiní fotbalisté. Naopak konečně mohl trenér Bičovský nasadit uzdraveného stopera Jana Poláčka. K dispozici už jsou samozřejmě i obě už dojednané posily- brankář Svoboda a obránce Jiří Novotný.

O víkendu dostalo šanci pět fotbalistů, kteří jsou u nás zatím jen na testech. Ze čtyř cizinců nejvíce zaujal útočník Patrik Oboya z Keni. Jedná se o reprezentanta této země do 21 let. I když jeho země původu je fotbalově hodně exotická, o víkendu v Mostě předvedl výborný výkon, především prokázal obrovskou rychlost s míčem i bez něj a nadělal hodně starostí obráncům soupeře. Pátým testovaným hráčem byl Ondřej Vrabec, mladý záložník, který je kmenovým hráčem Sparty Praha, ale podzim odehrál na hostování v přeborových Horních Měcholupech. Je to syn známého bývalého hráče Petra Vrabce, který kopal první ligu i v Blšanech na počátku prvoligové éry. Nyní působí jako asistent ve Slavii Praha, navíc sám hraje také za Horní Měcholupy.

V současnosti se tým Chmelu připravuje na soustředění v Blšanech. Zde má nyní soustředění i partnerský Siad Most, takže oba kluby jsou nyní prakticky společně, což má zřejmé výhody, kdy trenéři Mostu i Blšan mohou sledovat všechny potenciální svěřence. S Mostem se nadále připravují Čonka, Bogdanov, Štípek i Flaišman, kteří na podzim působili u nás. Most teď nehrál přípravné zápasy, a proto je trenér Sčasný ještě nestihl pořádně prozkoušet.

Trenér Blšan Přemysl Bičovský bude mít nejbližší příležitost k vyzkoušení svých hráčů v zápase v sobotu, kdy se Chmel utká na Vyšehradě s třetiligovou Krčí. Do té doby ještě jeho svěřenci naběhají spoustu kilometrů. V Blšanech mají nyní soustředění…

FK Chmel Blšany | 23.1.2007 1:40 | 666x přečteno