Z Libně s debaklem - situace je kritická ( doplněno )

Chmelaři přes dobrý výkon v prvním poločase prohráli na půdě průměrného Meteoru a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Podruhé za sebou prohráli venku 5:0 a ještě pevněji se usadili na posledním místě tabulky.

Po více než třech letech nastoupily Blšany k mistrovskému zápasu v hlavním městě. V malebném areálku, kterému vévodí stará dřevěná tribuna a hodiny, nastoupily Blšany v relativně silné sestavě. Opět se ukázali mimo jiné Klíma, Siegl, Jelínek, Zinhasovič a Šmerda. Oproti minulým zápasům vstoupili naši hráči do zápasu aktivně a již od prvních minut si vytvořili převahu. V 8. minutě pálil Klinka po rohu nad, do stejných míst mířila střela i o minutu později. Ve 13. minutě vypálil z hranice vápna dělovku Šmerda, brankář Meteoru ji ale dokázal vyrazit. O 3 minuty později proletěl domácí šestnáctkou nebezpečný střílený centr, na který ale bohužel nikdo nedosáhl. Meteor se probral až po dvaceti minutách, nebezpečný závar ale vyřešil Klíma včasným vyběhnutím. Ve 24. minutě ale přišel šok – mizerné rozehrávky Blšan ve středu pole využil domácí kapitán Fíček a po úniku střelou k tyči otevřel skóré. Krátce poté se sami před Klímou zjevili nejprve domácí Jelínek a poté Fíček, obě šance ale náš brankář zlikvidoval včasným vyběhnutím. Ve 33. minutě pálil Razím, ale jeho střela byla zblokována. Tentýž hráč pak ve vápně nedosáhl na chytrou přihrávku Siegla. V následujících minutách Blšany dlouho kombinovaly okolo vápna domácích, ale bez vyloženého ohrožení branky. Ve 44. minutě šel sám na Klímu Svoboda, který ale svůj tým opět podržel. Po střele Omcirka v poslední minutě první půle mu ale pomohlo břevno. Celkově však po většinu poločasu měli více ze hry blšanští, ať už díky přesným kombinacím či důrazu v osobních soubojích. Přibližně desítka fanoušků tak mohla doufat po přestávce ve vyrovnání.

Tyto naděje však brzy po začátku druhé půly vyprchaly. Tatam byla přesnost, rychlost a důraz, na hřišti začal vládnout Meteor. V 47. minutě mohl hráč domácích dorazit míč z metru do prázdné brány, ale ani ho netrefil. Následně po hrubce obrany pálil Fíček do Klímy. Další tragická přihrávka znamenala v 54. minutě opět samostatný nájezd na Klímu, který náš gólman znovu utnul včadným vyběhnutím. V 63. minutě nastřelil Meteor po centru další břevno. O minutu později už ale Fíček po rychlém brejku zvýšil na 2:0. Poté následovala málo vídaná situace, kdy domácí Jelínek bez větší pozornosti proběhl přes 6 našich hráčů aniž by musel svést jediný osobní souboj a sám před Klímou zvýšil na 3:0. Hra Blšan se rozpadla a po dalším rohu mířil míč jen těsně vedle. V 77. minutě se aktivní Fíček dostal opět do úniku, přeloboval efektně Klímu a udělal potřetí čest svému jménu – 4:0. O dvě minuty později se z dalšího brejku trefil podruhé Jelínek, přičemž oba poslední góly zaváněly spornými ofsajdovými situacemi. Tři minuty před koncem si Klíma poradil s další domácí vyloženou šancí. Prohra 5:0 může být vzhledem k průběhu krutá, ale je realitou. V příštím kole nás doma čekají předposlední Neratovice – dočkáme se konečně vítězství?

FK Meteor Praha VIII – FK Chmel Blšany  5:0 (1:0)

Branky: 24. Fíček, 66. Fííček, 68. Jelínek, 77. Fíček, 79. Jelínek. Rozhodčí: Vrzal – Kotalík P., Šafránková. Delegát: Židík. ŽK: 1:2 (10. Štefan – 6. Jelínek, 62. Siegl st.). Diváci: 135

Meteor: Píša – Stross, Moudrý, Daňhel, Omcirk (56. Janda), Kadlec, Svoboda (79. Míča), Fíček „K“ (82. Junek), Jířík, Štefan, Jelínek. Připraveni: Tomanec, Topinka , Černý.Trenér: Pleticha Josef

Blšany: Klíma – Matucha (46. Seidel), Šmerda, Kryštof, Zinhasovič Mirza, Horváth, Razím (84. Savko), Siegl st. „K“, Klinka, Jelínek, Gruber. Připraveni: Kalanin, Siegl ml., Krabec. Trenér: Siegl st.. Vedoucí mužstva: Janoušek.

Fotografie z utkání jsou ve fotogalerii.

FK Chmel Blšany | 9.10.2011 16:48 | 1336x přečteno