Výhra v Hradci je zcela zasloužená, říká Jaroslav Belaň

Fotbalisté Blšan v posledním kole druhé ligy poměrně nečekaně zvítězili na hřišti   Hradce Králové 3:0. V brance Chmelu dostal od trenéra poprvé šanci gólman   Jaroslav Belaň.

Pětadvacetiletý sympaťák je v Blšanech na hostování z Mostu, do fotbalové vísky dojíždí od začátku září. „V Blšanech mám reálnější šanci chytat než v Mostě, proto jsem se rozhodl, že to zkusím,“ vysvětloval tehdy Belaň. Na premiéru v dresu Chmelu čekal měsíc. ?Trenér už na začátku tohoto týdne tvrdil, že dojde k nějakým změnám v sestavě. Doufal jsem, že by se to mohlo týkat i mě a že bych mohl chytat. Jasno však bylo až na předzápasovém tréninku,? prozradil. ?Ale musím říct, že Radič je velmi kvalitní gólman, branky jsme nedostávali po jeho chybách. Spíš po chybách v defenzivní činnosti.?

V Hradci Králové si Blšany připsaly třetí vítězství v sezóně. ?A zcela zasloužené,? pochvaloval si Belaň. ?Hodně nám pomohl první gól. Potom jsme se uklidnili a hráli kombinační fotbal, který se musel líbit. Do poločasu jsme přidali ještě dvě branky, takže se zdálo, že je vše rozhodnuté. Přesto jsme se v kabině hecovali a říkali jsme si, že nesmíme polevit. Ve druhé půli domácí přidali a možná, že měli víc ze hry, ale do vyložených šancí jsme je nepustili,? popisoval. ?Svůj výkon hodnotit nebudu, od toho je trenér. Ale určitě je co zlepšovat,? dodal brankář, jenž se může titulovat také jako ?příležitostný útočník?: Na konci loňské sezóny totiž nastoupil na hrotu útoku mostecké juniorky.

Další střetnutí sehrají Blšanští doma, v neděli přivítají Jihlavu. ?Na Jihlavu se těšíme. Víme, že nás čeká nesmírně kvalitní soupeř s postupovými ambicemi, ale uděláme samozřejmě všechno pro to, abychom potvrdili body z Hradce a vyhráli.?

FK Chmel Blšany | 4.10.2006 20:59 | 683x přečteno