Výborný první poločas přinesl mladšímu dorostu výhru

Trenér Pavel Koutenský nám opět zasla hodnocení víkendového zápasu jeho   týmu, tedy mladšího dorostu „A“. Tentokrát mohl hráče vcelku pochválit,   především za výkon v první půli zápasu s Děčínem.

Tým chtěl napravit dojem po nevydařeném utkání před týdnem, kdy prohrál jednoznačně v Sokolově. Nyní k tomu měl příležitost na vlastním hřišti proti průměrnému Děčínu. Zápas se předehrával už ve čtvrtek 24.5., takže do nominace se dostali i někteří hráči B-dorostu, aby ukázali co v nich je, když někteří jiní ztratili formu. V sestavě chyběl brankář Krejčí, který se účastnil jako náhradník zápasu staršího A-dorostu, jenž hrál souběžně.

Blšany začaly velmi dobře, již v 5.minuntě měl velkou šanci Rámeš, brankář hostů vyrážel na roh, po kterém se dostal do obrovské gólové šance Krásný, ale nedal. O chvíli později už ale šel Chmel do vedení, když Horvátův centr proměnil ve vedoucí gól důrazný Reiser, čímž byl korunován tlak Blšan – 1:0. V 16.minutě Reiser netrefil prázdnou branku a odmítl tak příležitost ke zvýšení náskoku. Poté Děčín také ukázal útočné choutky, ale naši obránci dokázali jejich šanci vyřešit. Od té chvíle Blšany na hřišti začaly dominovat.

Pas Krásného a centr Tatára nevyužil nejprve Rámeš a poté po stejné spolupráci ani Tonka. Následně musel brankář Šnajdr zachraňovat při akcích Děčína. Ale ve 36.minutě pronikl do pokutového území Horvát, našel Rámeše a ten vstřelil branku na 2:0. Před přestávku ještě pojistil naše vedení Tonka, který využil rychlé rozehry Smékala a následného centru Tatára.

Do druhého poločasu sice vstoupila stejná sestava, ale velmi brzy trenéři provedli změny a na hřiště poslali nové hráče. Na kvalitě to bohužel bylo znát a v naší hře přibylo chyb. Hned na začátku se nedomluvili Horvát se Šnajdrem na hranici vlastního vápna, ale atakující útočník hostů toho nevyužil. Děčín se stále více dostával do šancí, nejprve to sice ještě naše obrana vyřešila, jenže v 61.minutě přišel rohový kop, po němž brankář Šnajdr nevyhrál souboj na malém vápně a Děčín skóroval na 3:1. Naši hráči odpověděli stejnou mincí, když Fedoriškův roh umístil dorážkou do sítě Oláh – 4:1.

Závěr zápasu přinesl ve velkém vedru spoustu chyb v naší hře, takže soupeř si mohl vzít poslední slovo a v 66.minutě snížil na 4:2 po střele z dobrých 25 metrů, kterou trochu podcenil náš brankář. Po obdržené brance Blšany ještě zvýšily aktivitu, ale už to ke gólu nevedlo. Zápas ukázal, že mnoizí hráči za sebe nemají adekvátní náhradu a chybí konkurence na některých postech. Zapracování nových hráčů bude ještě náročné a zdlouhavé, ale před příští sezonou nutné.