Vítězem byl rozhodčí

Nedělní divizní zápas se odehrál na prosluněném rakovnickém hřišti. Blšany nastoupily v bílých dresech, zatímco domácí SK Rakovník ve žlutomodré kombinaci.

První poločas byl ve znamení zápolení ve středu hřiště, nicméně mírně nebezpečnější bylo mužstvo domácích. Už ve 2. minutě využil nedůslednosti a nedorozumění brankáře Klímy s jedním ze stoperů domácí útočník Isteník a otevřel skóre. Blšany se prvnímu vážnějšímu ohrožení branky dostaly až po úvodní čtvrthodince, ale ani střela Houšteckého ani následný roh k brance nevedly. Ve 27. minutě však domácí brankář po nejistém vyražení střely umožnil kanonýrovi Sieglovi pohodlně dorazit míč do sítě. Poté střídavě zahrozily obě mužstva, ale změnu stavu to nepřineslo. V 38. minutě navíc domácí kapitán Houštecký obdržel žlutou kartu. První poločas skončil nerozhodně 1:1, nicméně mírnou převahu, a tedy i více šancí mělo domácí mužstvo. Druhá půle začala pro Blšany pohromou. Ve 47. minutě byla proti hostům nařízena penalta, kterou sice Klíma skvělým skokem ke své pravé tyči vyrazil, nicméně rakovničtí přeci jen doklepli míč do branky. Samotné nařízení penalty se zdálo býti poněkud přísné. V 58. minutě vstřelil Rakovník třetí branku, přízemní střelu k pravé tyči propustil za svá záda brankář Klíma, který jinak předvedl velmi dobrý výkon a několikrát mužstvo skutečně podržel. 61. minuta znamenala pro Blšany naději. Po faulu na odvážně pronikajícího Trojana, byla odpískána penalta, jejímž exekutorem se stal nejlepší střelec jarní sezóny Vlček. Jeho polovysokou střelu do středu branky však domácí brankář bravurně vyrazil. Poslední půlhodina už byla ovlivněna střídáními a stále podivnějšími verdikty rozhodčího. Přesto se v 72. minutě hosté dočkali kontaktního gólu. Na jemný a přesný centr Zdeňka Svobody si naběhl na zadní tyč Horst Siegl, a prokázal svou vrozenou střeleckou chladnokrevnost. Blšanské snahy o vyrovnání narážely na pozornou obranu domácích, rozkouskovanou hru a rostoucí únavu. Záverečný hvizd pak vzbudil velkou nevoli mezi příznivci hostujícího mužstva, neboť se domnívali, že nebyl nastaven odpovídající počet minut.

SK Rakovník – Fk Chmel Blšany 3:2 (1:1)

Branky: 27. a 72. Siegl

Sestava Blšan: Klíma ? Brodecký, Krejčík, Horňák, Trojan ? Houštecký, Svoboda, Lípa, Kučera ? Siegl, Vlček

Co se týče fotografiíí,nejsou tak kvalitní protože jako zástupci tisku, mě nedovolili běhat po postraní čáře.Normálně může fotograf na hřistě.

FK Chmel Blšany | 4.5.2009 0:34 | 916x přečteno