Ve středu 27.4. 2011 vyšlo v tisku

SVOBODNÝ HLAS

Ve třetím kole Severočeského poháru určil los fotbalistům Žatce za soupeře Blšany.

FK Slavoj Žatec – FK Chmel Blšany 4:1  ( 1:1 )

Utkání začalo se zpožděním, protože Klíma s Krejčíkem teprve v 17 hodin dorazili do Žatce. Chmelaři nastoupili s 12 hráči, přičemž Klíma nastoupil v útoku. na straně Žatce se proti svému bývalému klubu postavil Radek Čížek. Hra začala vlažně. První propagační střelu vyslal na branku Klíma. O něco blíže tyči byl pokus Votavy ve 20., který odstartoval tlak domácích. Ten korunoval ve 24. Zlatohlávek úvodní brankou. Nebezpečný centr Paula do vápna s námahou odkopával Janák. Ve 41. se dostal do úniku jinak brankař Klíma, vysunul Matuchu, který zakončil, ale jeho brnka pro ofsajd nebyla uznána. Chmelaři se branky před přestávkou přeci jen dočkali, když se parádní hlavičkou prosadil Siegl st. Popřestávce už padaly branky jen na jedné straně a to do blšanské sítě. Nejdříve kryl 47. Krabec střelu Baierla. Chmelaři odpověděli břevnem, ale v 58. prošel obranou střídající mladíček Jakubov a mazácky překonal Krabce. Na 3:1 zvyšoval dalekonosnou střelou v 68. Smékal. Vzápětí selhal před Baštýřem osamocený Siegl st. V 77. Baštýře sice překonal, ale opět byl máván ofsajd. O minutu později uzavřel brankový zápis z dorážky svou druhou brankou Zlatohlávek.

Branky: Zaltohlávek 2, Jakubov, Smékal – Siegl st. Rozhodčí: Šlehofer, Holub, Sobek, ŽK 2:1, 200 diváků.

Blšany. Krabec, Novák, Matucha, Krejčík, Gruber, Klíma, Lancz, Janák, Siegl ml., Siegl st., Stracený ( 46. Dvöřák )

Chmelaři otočili zápas

Po pohárové středě se diváci vrátili na stadiony, aby zhlédli 22. kolo KP. Jásat mohli příznivci Blšan.

FK Chmel Blšany – TJ Střekov 2:1 ( 1:1 )

Jako první vyběhli hráči na trávník v Blšanech, tentokrát netradičně v sobotu dopoledne. domácí pouze s 12 borci na soupisce a Klímou do pole na střídčce. Domácí zahájili silným náporem, ale udeřilo na druhé straně. Už v 5. minutě se centr do šestnáctky odrazil od zad bránícího hráče k jednomu z hostujících a ten z bezprostřední blízkosti překonal Krabce. Chmelaři se ale brzo oklepali a za deset minut bylo srovnáno po parádní střele Pilaře k tyči. Domácí stříleli z dálky, hosté spoléhali na brejky. Jeden z nich bravurně  zneškodnil Krabec. Závěr poločasu byl plně v režii domácích a k další brance po dvou rozích bylo blízko, ale síť se nerozvlnila. Do druhého poločasu naskočil Klíma za Stracenéhho. Utkání rozhodl výborně zahraný přímý kop v 60. minutě, který se dostal k Sieglovi st. a ten nezaváhal. Hosté ještě prověřili Krabce střelou z dálky a to bylo vše. Utkání se již za vlažného tempa v jarním horku dohrálo bez vážnějších akcí. Blšany jsou nyní šesté se ztrátou 3 bodů na vedoucí Chomutov.

Blšany: Krabec – Novák, Matucha, Krejčík , Lancz, Janák, Dvořák, Pilař, Siegl ml., Siegl st., Stracený ( 46. Klíma )

FK Chmel Blšany | 29.4.2011 17:49 | 1018x přečteno