V krizi a se zdecimovanou sestavou do Olomouce

Poslední mistrovské utkání podzimu 2006 se uskuteční v sobotu na předměstí   Olomouce. Zápas s místním Holiských fotbalovým klubem pro nás může dopadnout   jenom dobře. Porážka nebude neúspěchem, ale jen potvrzením naší situace.

HFK Olomouc je už dlouholetým účatsníkem české II.ligy. Letos hraje velice dobře a zdá se, že se pokusí bojovat dokonce o postup do ligy první. V současné chvíli se nachází na třetím místě, jen o skóre za Jihlavou. Holice má nejpevnější obranu v druhé lize- ze 14 zápasů inkasovala jen 6 branek! Při vší víře v síly FK Chmel, není moc pravděpodobné, že by právě náš tým měl výrazně zhoršit soupeři tuto bilaci. HFK je doma silný, za celý letošní podzim na vlastním stadionu neprohrál a ztratil body pouze za remízu s Hradcem. Navíc v sobotu bude mít proti Chmelu ještě jednu motivaci navíc- v Olomouci se otvírá nová tribuna pro diváky.

Pokud jde o náš tým, ten je v nesmírně jednoduché pozici. Může jen překvapit a tato pozice nám sedí víc, než kterákoliv jiná. Pro naše hochy hovoří jen jediný fakt- na hřištích soupeře jsme silnější než doma. Při nadcházejícím zápase bude muset trenér Bičovský hodně zkoumat, jak postavit sestavu. Proti Ústí se vykartoval zkušený Jamrich, stále zraněný je Jan Poláček, v pořádku ke hře není ani Miroslav Heinc a Michal Benko a za červenou kartu bude pykat i Karel Krejčík. Všichni obránci! Koho tedy do rozpadlé defenzivy? Zachariáš, Loos, k nim možná Jedinák a třeba sedmnáctiletý Jakub Süsser? Ono je to beztak jedno. V zápase nemáme co ztratit a naše obrana nepracuje dobře, ani když hraje v plné sestavě. Třeba se náhradníci pochlapí a překvapí. V záloze jsme sice kompletní, ale přece ne silní. A útok? Zase problémy. Tvořivý Bogdanov je zraněný, koncový Štípek vykartovaný… Naštěstí útočníků máme dost, k dispozici je Kožíšek, Osumanu, Caushaj i Psohlavec…

Pro domácí samozřejmě v sobotu nebude existovat nic jiného, než výhra. Ani absence obránce Josefíka pro žluté karty soupeře nemůže vyvést z míry. Naše šance? Nic jiného, než podcenění ze strany soupeře. Nebo nějaký nečekaný supervýkon, jaký jsme předvedli už na počátku října v Hradci Králové. Stát se může všechno, pořád jde jen o fotbal. Kdo by si chtěl vsadit na naše vítězství, může využít fantastického kurzu, který je u českých sázkových kanceláří v průměru 1 : 6,57 . Sečteno podtrženo, můžeme být v naprostém klidu, protože opravdu není co ztratit. Na druhé straně, případná výhra by nás lákavým způsobem dostala do kontaktu s dalšími celky tabulky. I bod by se nakonec na jaře mohl hodit. Takže ještě je za co bojovat. Zatím.

Zápas Blšan na hřišti HFK Olomouc začíná v sobotu od 14:00.

FK Chmel Blšany | 10.11.2006 2:23 | 550x přečteno