V krásném podzimním odpoledni zmrazil Mráz obranu Kadaně (Převzato z Lounského zpravodaje)

V nezvyklém sobotním popoledni hostily Blšany celek z horních pater tabulky, Tatran Kadaň. Hlavní postavou zápasu byl blšanský Pavel Mráz, který vystavoval obránce soupeře do role diváků a přitom se fotbalem bavil.

Utkání začalo zvolna a opatrně z obou stran. Hrálo se většinou ve středu hřiště a jako první se ozvali domácí z akce, kterou založil Mráz, mířil Málek mimo. Prakticky z protiútoku šel na domácí branku Poustka, ale toho Klíma vychytal. První branka tak padla do sítě Kadaně ve 23. minutě. Mráz si narazil míč se Siegelem a střelou pod břevno nedal Nečkovi šanci. Pak si vzali slovo hosté. Nejdříve zachraňoval Lancz ve 26., ve 33. Klíma včas vyběhl a zneškodnil sólo Kollmanna a za dvě minuty pálil Nádeník těsně vedle prázdné branky. Chmelaři se vymanili z tlaku a udeřili těsně před přestávkou. Nejdříve ve 41. se trefil aktivní Machač, kterému přistrčil balon Siegl a v poslední minutě byla k vidění paráda. Pak Siegla zatáhl Mráz před branku, ale místo střely přihrál nekrytému Málkovi a ten uzavřel poločasový stav na 3 : 0. Hosté se chtěli vrátit do hry a Klíma měl plné ruce práce s hlavičkou Uhlíka ze 48. Pak mířil kapitán Mikeš mimo. Domácí se ubránili a nasadili k tradičnímu drtivému závěru. Do otevřené obrany šel jeden brejk za druhým. V 66. Galbavý, v 67. Mráz a v 70. zachraňoval před Galbavým na poslední chvilku Nádeník. V 78. si vychutnal obranu Galbavý, který narazil do šestnáctky Sieglovi a ten lehkým obloučkem přehodil bezmocného Nečka v brance ? 4 : 0. Za další minutu poslal neúnavný Mráz míč hlavo do boční sítě. Závěr patřil jednoznačně domácím a jmenovitě Galbavému. V 81. z přihrávky Slavíka poslal krásnou střelou z 18 metrů míč do sítě a pět minut před koncem zužitkoval narážečku od Siegla. Horst sám měl ještě šanci po parádní kombinaci, ale jeho pokus Neček vytěsnil na roh.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany – Kadaň 6:0 (3:0)

Sestava Blšan: Klíma, Gruber, Tománek, Ložek, Lancz, Machač (68. Slavík), Čížek (26.Kučera), Siegl, Málek, Galbavý, Mráz.

Branky: 23. Mráz, 41. Machač, 45. Málek, 78. Siegl, 81. a 85. Galbavý. Rozhodčí Dvorský, ŽK 1 : 4, 320 diváků

FK Chmel Blšany | 6.10.2009 23:50 | 714x přečteno