FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V krásném podzimním odpoledni zmrazil Mráz obranu Kadaně (Převzato z Lounského zpravodaje)

V nezvyklém sobotním popoledni hostily Blšany celek z horních pater tabulky, Tatran Kadaň. Hlavní postavou zápasu byl blšanský Pavel Mráz, který vystavoval obránce soupeře do role diváků a přitom se fotbalem bavil.

Utkání začalo zvolna a opatrně z obou stran. Hrálo se většinou ve středu hřiště a jako první se ozvali domácí z akce, kterou založil Mráz, mířil Málek mimo. Prakticky z protiútoku šel na domácí branku Poustka, ale toho Klíma vychytal. První branka tak padla do sítě Kadaně ve 23. minutě. Mráz si narazil míč se Siegelem a střelou pod břevno nedal Nečkovi šanci. Pak si vzali slovo hosté. Nejdříve zachraňoval Lancz ve 26., ve 33. Klíma včas vyběhl a zneškodnil sólo Kollmanna a za dvě minuty pálil Nádeník těsně vedle prázdné branky. Chmelaři se vymanili z tlaku a udeřili těsně před přestávkou. Nejdříve ve 41. se trefil aktivní Machač, kterému přistrčil balon Siegl a v poslední minutě byla k vidění paráda. Pak Siegla zatáhl Mráz před branku, ale místo střely přihrál nekrytému Málkovi a ten uzavřel poločasový stav na 3 : 0. Hosté se chtěli vrátit do hry a Klíma měl plné ruce práce s hlavičkou Uhlíka ze 48. Pak mířil kapitán Mikeš mimo. Domácí se ubránili a nasadili k tradičnímu drtivému závěru. Do otevřené obrany šel jeden brejk za druhým. V 66. Galbavý, v 67. Mráz a v 70. zachraňoval před Galbavým na poslední chvilku Nádeník. V 78. si vychutnal obranu Galbavý, který narazil do šestnáctky Sieglovi a ten lehkým obloučkem přehodil bezmocného Nečka v brance ? 4 : 0. Za další minutu poslal neúnavný Mráz míč hlavo do boční sítě. Závěr patřil jednoznačně domácím a jmenovitě Galbavému. V 81. z přihrávky Slavíka poslal krásnou střelou z 18 metrů míč do sítě a pět minut před koncem zužitkoval narážečku od Siegla. Horst sám měl ještě šanci po parádní kombinaci, ale jeho pokus Neček vytěsnil na roh.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

Fotografie z utkání : http://picasaweb.google.cz/…yTatranKadan

FK Chmel Blšany – Kadaň 6:0 (3:0)

Sestava Blšan: Klíma, Gruber, Tománek, Ložek, Lancz, Machač (68. Slavík), Čížek (26.Kučera), Siegl, Málek, Galbavý, Mráz.

Branky: 23. Mráz, 41. Machač, 45. Málek, 78. Siegl, 81. a 85. Galbavý. Rozhodčí Dvorský, ŽK 1 : 4, 320 diváků

FK Chmel Blšany | 6.10.2009 23:50 | 705x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 4:26:52