V Blšanech se body spravedlivě dělily

Chmelaři zůstávají na druhém místě tabulky. Příště pojedou na hřiště posledních Strupčic.

Spravedlivou plichtou 1:1 skončilo sobotní utkání fotbalového krajského přeboru v Blšanech. Domácí hostili tým z Mostecka – Horní Jiřetín a po vyrovnaném obrazu hry skončil zápas zaslouženou dělbou bodů. Oba góly padly už v prvním poločase.

Domácí, kteří stále bojují o možný postup do divize, byť se jim tato vidina čím dál víc vzdaluje, se přitom snažili překvapit soupeře rychlým nástupem a hned v úvodním tlaku udeřit. Během první pětiminutovky nastřelili tyč a druhá obrovská šance byla nakonec zastavena kvůli ofsajdu. Potom ale hosté zvedli hlavy, začali hrát s maximálním soustředěním a hra se vyrovnala. Bojovný vyrovnaný fotbal pak trval prakticky až do konce zápasu, žádný z týmů už si nevytvořil trvalejší tlak či převahu.

První branku vstřelil hostující Ladislav Dolejška ve 28. minutě. Po pěkné přihrávce z pravé strany přehodil domácího brankáře Martina Bartoše – 0:1.

Blšanští hráči se dočkali vyrovnání ve 35. Po centru z pravého křídla zapadl míč za záda jinak dobře chytajícího hostujícího gólmana Petra Šubera. Před brankou ve skrumáži výborně dotíral domácí Roman Letko, ale míč před brankářem ještě nešťastně tečoval hostující obránce Damir Zečevič a ten se skutálel za pravou tyč Šuberovy brány. V tu chvíli nikdo z diváků ještě netušil, že gólové představení pro tento zápas právě skončilo. Druhý poločas byl bojovný, vyrovnaný, ale mnoho šancí už si hráči na žádné straně nevytvořili.

Blšany zůstávají v tabulce druhé a Jiřetín je na osmé příčce. Příští sobotu se Blšanští představí na hřišti Strupčic, posledního týmu tabulky.

FK Chmel Blšany – Sokol Horní Jiřetín 1:1 (1:1)

Branky: 35. Letko – 28. Dolejška
Žluté karty 1:2. Rozhodčí Moder. Diváků 30.

Blšany: Bartoš – Drbohlav, Haviár, Nový, Macek, Letko, Lancz, Siegl, Farář (80. Kalanin), Holub, Zahálka

Horní Jiřetín: Šuber – Hlaváček, Zečevič, Flemmr, Ševčík (78. Vomáčka), Novotný, Dolejška, Broskovics (38. Haspra), Benca (65. Karlovec), Tomanec, Jankovič.