FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ty domácí nám nejdou: Blšany - Třinec 0:1

  Ve třetím kole II.ligy hrál Chmel podruhé v sezoně doma a dal fanouškům jasný   vzkaz- pokud chcete oslavovat góly a výhry, nejezděte do Blšan. Vyražte radši na   venkovní zápasy, třeba příští týden do Hlučína…

Dnes dopoledne se na blšanském stadionu sešlo zhruba stejně diváků jako na první kolo, přestože bylo daleko příznivější počasí. Nakonec i výsledek byl daleko příznivější, než s Jakubčovbicemi. Jenže stejně se jedná o prohru a co je nejhorší- s jedním ze zřejmě nejslabších celků druhé ligy. „Nikdo slabší už sem nepřijede“, pravil po zápase mladík Jakub Süsser, který zůstal po celý zápas na lavičce, stejně jako krajní obránce Karel Krejčík. Přitom právě kraj obrany se ukázal jednou z Achilových pat v dnešním utkání.

Zápas začal se spoustou nepřesnotí, Blšany se sice snažily více hrát, ale diváky to v sedadlech příliš nevzrušovalo. Třinec hrozil z brejků, které se dařily především přes často chybujícího Petra Loose na pravé straně. Po jedné z jeho chyb padl i první a jediný gól zápasu. Hostující Kořínek přes něj přešel do pokutového území, přihrál na druhou stranu Macečekovi, ten znovu vrátil centrem před branku, brankář Rada vyběhl a pouze konečky prstů odrazil míč přímo k dobíhajícímí Kořínovi- a ten dělovkou poslal Třinec do vedení 1:0. Kořínek ve 27 letech není žádný stařík, ale i tak je starší, než celá soupiska Blšan. První branka tedy byla souběhem chyb Loose a Rady. V závěru prvního poločasu měl na hlavě vyrovnání útočník Psohlavec, ale centr z pravé strany od Béreše nedokázal zužitkovat- mířil těsně nad prázdnou branku!

Druhý poločas přinesl zajímavější fotbal a více šancí na obou stranách. Blšany se snažily útočit, ale obléhání branky bylo plné zoufalství a neschopnosti soupeře překvapit. K vidění byly četné zpětné přihrávky, byť diváci hnali hráče dopředu. V 55.minutě se do otevřené obrany prodral Maceček, využil chyby Slováka Benka a přízemní ranou z 20 metrů trefil tyč Radovi branky! Blšany odpověděly několika šancemi, ale nemohly se dostat do pokutového území. Zahuštěná obrana Třince činila našim fotbalistům nepřekonatelné potíže a to i poté, co stopera Jamricha nahradil útočník Janis. Ani on, ani Kožíšek a Psohlavec a předtím Bogdanov ale nebyli schopni vymyslet něco překvapivého. Pokud už se přece jen akce podařila, ukázal se brankář Vřesniak. V nastaveném čase například zabránil gólové střele Flaišmana a uchránil tak pro Třinec 3 body.

Překvapivá porážka nás postihla přesto, že hostům zůstala jen na lavičce největší hvězda- Edvard Lasota (zranění?), zatímco nám se vrátil na post stopera Jan Poláček a bylo to znát. Hrál zkušeně, s přehledem řešil výpady Třince. O jednotlivých výkonech se však dočtete v dalších článcích. Jedním z mála pozitiv na dnešním utkání je, že nikdo v našem týmu neobdržel žlutou kartu.

Porážka na domácím hřišti nás znovu uvrhla do záporu v tabulce pravdy. Ve skutečné tabulce klesáme do dolní poloviny a je jen dobře, že v příští dva zápasy hrajeme venku. Doma to totiž zatím nejde…

FK Chmel Blšany – Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

BRANKY: 39.Kořínek

ŽK: Malíř, Brezničan (oba Třinec)

DIVÁCI: 630

ROZHODČÍ: Pinkas

SESTAVA BLŠAN: Rada – Loos, Poláček, Benko, Jamrich (76. Caushaj) – Béreš (83. Bednář), Šiml, Bogdanov (57. Jedinák), Flaišman – Kožíšek, Psohlavec

SESTAVA TŘINCE: Vreštiak – Vavruša, Čelůstka, Pindor (30. Brezničan), Martin Čík – Malíř, Hupka, Cieslar, Ceplák, Kořínek (66. Miko) – Maceček (85. Szmek)

FK Chmel Blšany | 20.8.2006 17:33 | 550x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 16:54:42