Tříbrankové vedení se proměnilo v další porážku

Nejlepší začátek, jaký si Chmelaři mohli přát a hodně smutný a nečekaný závěr, ve kterém absolutně propadli.

Už ve 2. se uvolnil Vacek, ale jeho střelu k tyči dokázal brankař Vondráček odvrátit na roh. O minutu později se Žampa zbavil Šípka, ale i jeho pokus brankař hostí vyrazil. Dorážka Zábrodského pak těsně minula tyč. Přišla 4. minuta hry, Böhm hned za vápnem napřáhl ke střele a trefil se parádně pod břevno. Za další dvě minuty bylo na straně domácích ještě veseleji. Střelu Vacka zablokoval Karlík tak, že obloučkem zapadla za bezmocného Vondráčka. V 11. našel Žampa v jedenáctce Böhma, ale gólman hostů mu stačil míč vzít. Z protiútoku zahrozil hlavičkou Vavrinec, ale Jícha byl na místě. Po čtvrthodině hry Vidličkova dělovka minula modlanskou bránu a nedlouho po tom šla Böhmova hlavička těsně nad. Pak domácí přestali hrát a toho okamžitě využil jejich soupeř. Ve 27. šla Vavrincova křižná střela těsně vedle. Ve 33. odstoupil pro zranění zad brankař Modlan a na jeho místo šel Ludík, který hrál v záloze. Pět minut před přestávkou se hostům podařilo snížit zásluhou Paseky, ale za další dvě minuty utekl po levé straně Boruta, poslal přes celé malé vápno na Vacka, který prostrčil přesně k tyči na 3:1 pro Blšany.
Druhý poločas patřil bojujícím hráčům. Hned v 55. netrefil prázdnou bránu Formánek a v další minutě vytahoval Jícha střelu Vavrince na roh. Uběhla hodina hry, když byl na hranici vápna faulován Zeman, který střídal po přestávce. Sám se postavil k přímému kopu, našel skulinu ve zdi a zvýšil na pohodových 4:1. Pak se ale začaly dít věci. O deset minut později dostal Vavrinec ideální přihrávku po pravé straně a překonal Jíchu. Za další tři minuty akce jako přes kopírák, zakončoval opět Vavrinec na 4:3. V 75 mířil lehce nad domácí Homola. Z protiútoku se dostal do šance Vavrinec, jenže podklouzl a přišel o míč. V 80. měl obrovskou šanci Böhm, který šel sám na bránu, ale netrefil se mezi tyče a přišel trest. V 82. zahrávali hosté trestný kop kousek za půlkou. Odražený míč se dostal k Doležalovi a ten vyrovnal. Neuvěřitelné dovršili hosté dvě minuty před koncem. Blšanští přišli o míč ve
  středu pole, kde vybojoval míč Kupka, utekl po pravé straně, odcentroval na Paseku a ten poslal Chmelaře do kolen. Blšany si tak hodně zkomplikovali situaci, když prohráli druhé utkání v řadě a nyní je čeká na svém hřišti nový lídr KP Štětí. Modlany se na Blšany bodově dotáhly.
„Hodnocení zápasu s Modlany z mého pohledu je nesmírně těžké. Mužstvo, které vede v 70 minutách  zápasu minimálně o 2 branky tak by nemělo dopustit vůbec soupeři převzít kontrolu nad zápasem. V tomto zápase sehráli roli 3 momenty zápasu a všechny se týkali střídání. Vidlička a Hruška nastupovali do zápasu s určitými potížemi a byli jsme domluveni, že na hřišti vydrží co nejdéle. Další moment byl, že v průběhu první půle se zranil Žampa. Střídání Vidličky a Žampy bylo vynucené již o půli a během 15 minut druhé půle jsme střídali i Hrušku.Tato 3 střídání nám bohužel velice uškodila a hráči co šli na hřiště (především Zeman a Rajnoch) vůbec nezvládli svou úlohu na hřišti. Posledních 30 minut mě osobně ukázalo jaká je psychická odolnost určitých hráčů v situacích kdy se mužstvo dostane pod tlak. Obdržet doma 5 gólů je opravdu moc, ale nevidím chybu jen v obraně byť tentokrát fungovala chaoticky těch zmiňovaných 30 minut. Po ztrátě míče prvním obráncem je hráč, který je nejblíž k hráči s míčem, aby soupeře dostal ihned pod tlak. My bohužel, jsme jen couvali zpátky do obrany aniž by jsme vůbec chtěli soupeři vzít balón. A velká nespokojenost u mě panuje s defenzívou útočníků (Zeman a Bohm). Vůbec se nesnažili napadat, po ztrátě míče, kterých bylo většinu v průběhu celého zápasu, přestali hrát a jejich návrat byl v chůzi. Mužstvu v tomto směru ublížili nejvíce, protože fotbal je kolektivní sport. Bráníme spolu a útočíme spolu. Vyhráváme spolu a prohráváme spolu jako TÝM !!!

Samozřejmě cítím velkou odpovědnost za výsledek tohoto zápasu a i já jsem nesprávně vyhodnotil situaci při střídáních.“ Zhodnotil příčiny porážky trenér Marcel Lička.

FK Chmel Blšany – Baník Modlany 4:5 (3:1)

Branky: 4. Böhm, 6. a 42. Vacek, 60. Zeman – 40. a 88. Paseka, 70. a 73. Vavrinec, 82. Doležal.
Rozhodčí: Sabo, Mareš, Trégr, ŽK 1:0, 100 diváků.
Blšany: Jícha – Boruta, Cipruš, Maršálek, Žampa (46. Zeman) – Štochl (63. Míča), Zábrodský, Hruška (61. Homola), Vidlička (46. Rajnoch) – Vacek, Böhm.