Tři Blšanští veteráni bavili fotbalem.

BLŠANY – Chmelaři odehráli v sobotu poslední domácí utkání. Duo. Houštecký – Němec doplnil po návratu z Arabských Emirátů Horst Siegl a ti, kdo zavítali na stadion mezi chmelnicemi nelitovali. K vidění byla celá řada fotbalových lahůdek v podání tří veteránů.

Ti, kdo se trošku opozdili s příchodem, přišli o první branku, kterou dal už v první minutě Farář, kterého na branku vyslal Němec. Za dalších pět minut uvolnil Siegl Němce, jeho střela ale skončila v náručí brankáře Račuka. První střelecký pokus hostí přišel ve 12. minutě, jenže Záveský mířil hodně vedle. Ve 31. už pálil přesně Hulubička. Krabec byl na místě a střelu vyrazil. Za další dvě minuty se dostal do vyložené šance Nový, ale z malého vápna přestřelil. Pak přišla další tutovka Záveského, ve 39. minutě, ale Krebec stačil vyrazit na roh. Hned z protiútoku předvedl parádu Němec, který vybojoval míč u zadní čáry, poslal k brance, ale pozorný Račuk stačil u tyče před dotírajícím Farářem vyškrábnout na roh.

I druhý poločas začali domácí náporem a hned ve 46. pálil Nový jen do gólmana Proboštova. Už za další minutu zvyšoval Siegl placírkou pohodlně na 2:0. Ani druhá branka hosty nezlomila a ve 49. Košťál hlavou těsně minul zadní tyč Krabcovy branky. V 55. zasahoval Krabec mimo vápno, ale sudí Zvonař jeho zákrok ocenil jen ŽK a následný trestný kop poslal Záveský těsně nad. Hned z další akce střílel k tyči Sedlák, ale Krabec stačil vyrazit a obránci už míč uklidili do bezpečí. Branka tak přišla na druhé straně. V 67. přistrčil Siegl Novému a ten zvýšil na 3:0. Za tři minuty zahrával Siegl roh z levé strany. Farářova hlavička prolétla lehce nad. V 73. se střele Záveského z trestného kopu postavilo do cesty břevno. Deset minut před koncem utekl téměř přes celé hřiště Macek, přihrál nabíhajícímu Letkovi, který byl na hřišti teprve 3 minuty a ten dal pohodlně na 4:0. Domácí v euforii přestali bránit a toho hosté okamžitě využili. Jako první překonal po rohovém kopu v 83. z blízka Sedláček a druhý zásah přidal za dvě minuty Sedlák. Víc už hráči Proboštova nestihli a jeli z Blšan poraženi.

Chmelaři mají před sebou ještě dvě utkání. V posledním kole hrají v Chomutově a ještě odložené utkání v Modré.

FK Chmel Blšany – TJ Proboštov 4:2 (1:0)

Branky: 1. Farář, 47. Siegl st., 67. Nový, 80. Letko – 83. Sedláček, 85. Sedlák

Rozhodčí: Zvonař, Javorek, Lesňák         ŽK: 1:1   50 diváků

Blšany: Krabec – Drbohlav, Siegl ml., Zahálka, Lancz – Nový (77. Letko) , Macek, Němec (77. Matucha), Houštecký (83. Vácha)– Farář, Siegl st.

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného hlasu.

FK Chmel Blšany | 9.6.2013 9:22 | 1021x přečteno