Trenér Štefko zahájil přípravu se sedmi statečnými

Dnes se hráči Blšan po přerušené přípravě opět sešli k tréninku. Pod vedením   nového trenéra Štefka si za úmorného vedra zatrénovali zhruba půldruhé hodiny.   První zápas je čeká o víkendu. AKTUALIZOVÁNO 17.7. ve 13:47

Současný kádr je velmi skromný- na dnešním tréninku se sešla pětice loňských dorostenců (Hofmann, Řehák, Zápotocký, Meisner, Rulf) a k tomu hráči Čonka s Klasnou. Do týmu patří ještě v současnosti zranění Bednář, Trup a Krejčík. Na pomyslné soupisce tedy nemáme žádného brankáře. Tým bude třeba samozřejmě doplnit, to by se mělo dít hráči z Mostu, Teplic a Plzně. Kádr zřejmě bude velmi mladý, což ale odpovídá charakteru soutěže, v níž polovina týmů je juniorkami klubů z vyšších soutěží.

S ohledem na stav kádru bylo rozhodnuto o zrušení dalšího přípravného zápasu, který se měl konat ve středu. Zlín, který je v Blšanech na soustředění, místo toho poměří síly s Mostem, takže fanoušci mohou přijít na přípravný zápas prvoligistů.

Blšany samotné sehrají první zápas až v sobotu, ale nebude to doma s Mostem, jak se plánovalo, nýbrž v německém Regensburgu. Blšany zvolily zápas se zahraničním týmem jako dobrou formu přípravy, s tím, že náklady na utkání hradí soupeř. Do té doby už by tým měl být výrazně posílen, protože o posilách se jedná a měly by přicházet rychle už během tohoto týdne.

Na závěr ještě krátké představení trénéra Štefka – přichází ze Siadu Most, kde zatím prožil celou trenérskou kariéru. Mnoho let působil jako předseda komise mládeže a vedl tamní mládežnické celky. Poté se stal asistentem trenéra Sčasného u prvoligového A-mužstva. K této funkci převzal v létě 2006 ještě navíc mosteckou juniorku, která se výrazně oslabená dlouho trápila v divizi, aby jí na konci jara skoro zázračně ještě zachránila.

Nyní tedy sympatický trenér Jan Štefko bude působit v Blšanech, kde ho čeká opět práce s mladým mužstvem. Snad se mu práce zde bude líbit a přinese i úspěchy.

FK Chmel Blšany | 16.7.2007 22:43 | 718x přečteno