FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Trenér Koutenský analyzuje situaci mladšího dorostu

Kouč mladšího „A“ dorostu Pavel Koutenský (foto) sepsal podrobné hodnocení   svého svěřeného mužstva po podzimní části sezony. Na našich stránkách nyní jeho   kompletní rozsáhlou analýzu přinášíme. Dočtete se v ní o jednotlivých hráčích   i týmu jako celku

Z H O D N O C E N Í podzimní části soutěže

mladší „A“ dorost (divize B)

Po ukončení jarních bojů všech kategorií fotbalu v Blšanech se před další činností otvírala zásadní otázka – jak bude vlastně klub dále pracovat ?!?! Naštěstí celé vedení dokázalo za spolupráce se Siadem Most uskutečnit fůzi obou klubů (pod svými současnými názvy) a tak prozatím činnost pokračuje vč.mládeže, ale bohužel o soutěž níže – v divizi dorostů.

Příprava na novou sezónu začala u mladšího dorostu „A“ 18.7.2006 v areálu Blšan,ale již na začátku byl problém z nedostatku hráčů,kteří by měli tvořit základ mužstva – ročník 1990 !! Problém byl nejen v počtu tohoto ročníku,ale hlavně v kvalitě hráčů,proto po konzultaci se šéftrenérem mládeže byla nastavena strategie mladšího dorostu s ohledem ne na základní ročník, ale právě na herní kvalitu, což znamená,že pro možnost doplnění staršího dorostu byli vybráni do A dorostu mladšího i hráči ročníku 1991, kteří ale ještě před nástupem letní přípravy hráli za žáky!!!, část nových adeptů nastoupila na SOU do Podbořan, takže v Blšanech byli nováčky. Navíc někteří hráči nastoupili do sezóny později a někteří dokonce v Blšanech skončili ze svých osobních důvodů.

Letní přípravné období bylo zaměřeno na doplnění a obnovu fyzických sil (bohužel někteří hráči od skončení jarních bojů na sobě vůbec nepracovali ! ), stmelení kolektivu a ke konci přípravy (se zahájením mistrovských bojů) samozřejmě na herní tréninky.

Tréninkové jednotky probíhaly 2× denně po celý týden (Po-Pá),sehráli jsme 7 přípravných utkání.Tři týdny před zahájením mistráků byla uzavřena soupiska mladšího A dorostu s tím, že hráči ,kteří se nevešli do kádru (a nejen z důvodu výkonnosti ) pokračovali v přípravě s mladším B dorostem.

CHARAKTERISTIKA MUŽSTVA + SOUTĚŽE

Na začátku mistrovské soutěže divize B (pouze 14 mužstev !) jsme hned zajížděli dvakrát na hřiště soupeřů (1.+ 2. kolo přeřazeno na konec podzimu) – do Ústí n.L. a Roudnice n.L., kde jsme narazili na soupeře z těch lepších.Hlavně Ústí n.L. (jak se ukázalo po celý podzim – bez jediné ztráty bodu) bylo na své umělé trávě dobrým mužstvem, přesto jsme vedli 1:0, ale zbytečná penalta (po skluzu ve vápně – Prokůpek) a individuální chyby hráčů (Krejčí – branka přímo z rohu !!), i když nezkušených, nás stály lepší výsledek. Po dvou kolech jsme měli pouze jeden bod a bylo nutno zabrat v dalších zápasech, především doma. Mužstvo se trochu stále hledalo a navíc to nebyla jen otázka herní kvality, ale i přístupu hráčů. Vůbec někteří nebyli vedeni k režimu, který je nutností pro fotbal, ale i pro ostatní aktivity – např. pravidelná docházka, omluvy absence, dodržování režimu, četnost tréninků (T.J.), soustředěnost a vnímání pokynů trenérů, kvalitní rozcvičení… a samozřejmě přístup k samotnému zápasu – to vše nás při společné práci čekalo a stále ještě čeká.

Samotnou kapitolou je vlastní herní vyspělost jednotlivých hráčů, hlavně práce s míčem – zpracování, přihrávka, hra na doteky, střelba atd..

Naštěstí v dalších čtyřech zápasech se nám podařilo vyhrát,takže si mužstvo přece jen začalo více věřit a podávalo slušné výkony, projevovaly se nacvičené akce z tréninků, vč. četnosti prováděných a opakovaných prvků. Dokázali jsme vyhrát i dvakrát venku a především první poločas v Praze na Admiře byl z našeho pohledu velmi pohledný. Zápas v Rakovníku byl povinností, ale jak se občas stává, tyto zápasy bývají někdy podceňované,mužstvo bylo připraveno a obstálo při naší nejvyšší výhře podzimu 7:0.

V prostřední fázi podzimní soutěže nás přibrzdil doma Sokolov, který podal výborný výkon a odnesli jsme to porážkou doma 1:5. Mužstvo Sokolova sehrálo v Blšanech nejlepší fotbal z celého podzimu a mělo ve své sestavě hráče, který dokázal řídit celé své mužstvo a byl opravdovou osobností, zároveň kapitán mužstva – rozený špílmachr. Takový hráč nám chybí, ale postupně se přibližuje svými výkony i projevy Míša Lesniak.

Ihned po této prohře jsem dokázali vyhrát v Děčíně (1:0), ale výkon to byl sotva průměrný.

Domácí zápas s Chebem byl naopak z naší strany velmi dobrý,ale individuální chyby (Horvát T., Ščislák, Erneker) nám vzali bod za remízu.

Poslední 4 mistrovské zápasy nezastihly náš tým v dobré formě, pravděpodobně se začala projevovat únava,právě z navýšení počtu TJ. a větší náročnosti v kategorii dorostu.

Zápas na Kladně „B“ byl sehrán také na umělé trávě a navíc za umělého osvětlení, na což naši hráči vůbec nejsou zvyklí, největším propadákem (opět po převážně indiv. chybách) byl domácí zápas s Juniorem Praha, kde jsme nedokázali využít brankové příležitosti a naopak soupeř trestal z produktivity.

Do posledních dvou kol podzimu (přeložená z léta),jsme mužstvo připravovali s úkolem získat plný počet 6ti bodů tak, abychom udrželi kontakt s vrchní polovinou mužstev do jarních bojů.

Domácí zápas s Karlovými Vary mužstvo odbojovalo, po dobrém zápase jsme ztratili oba body v posledních dvou minutách, po ojedinělé šanci hostů. Zápas v Chomutově jsem zvládli vcelku bez problémů, a tak i po zisku posledních 4.bodů jsme udrželi kontaktní post v tabulce.

Jinak je potřeba se zmínit, že samotná soutěž (u mladšího i staršího dorostu) je soutěží s nižší kvalitou i úrovní samotných zápasů, ale i zázemím. Pro srovnání s Českou ligou je třeba vidět daleko kvalitnější hráčské kádry, kvalitnější výkony vč. vyrovnanosti, individuality a taky přístup k fotbalu. Již v soutěži divize byl trenér nucen provést nějaké změny k přeřazení hráčů z důvodu porušování životosprávy a chování (Kafka, Soukup), ostatní přechody k jiným mužstvům nebo změny v kádru čekají hráče v průběhu zimního období, neboť ne všichni, kteří šanci dostali na podzim, splnili očekávání a chtějí fotbalu dávat to, co je potřebné. Pokud mají naši hráči za rok se pokusit nahradit starší dorostence (i když pravidlem se čtyřmi dorosty v klubu bývá posun ze staršího dorostu B !!), je nutno stále více a více hráče zkvalitňovat, jak herně, tak chováním, tak přístupem ,ale hlavní ZODPOVĚDNOST A VÝKON je na nich samotných. Ani v současné době nemáme kompletní ročníkové kádry a dostatek hráčů, což se projevuje třeba v kvalitě Ústí n.L. a ostatních oddílů z popředí tabulky, kde výkonnost a přechody jsou kompaktnější a ucelenější.

Proto přechod některých našich mladších hráčů o rok až dva roky dříve (a ještě po žákovské kategorii) je velkým náporem a ne každý toto zvládne.

Hráčí si musí především uvědomit, že disciplína, režim a pracovitost jsou spolu s fotbalovostí a plněním určené taktiky nejdůležitějšími prvky jak výkonů, tak výsledků.

Musím se krátce opět zmínit o absencích v tréninkové (zápasové) činnosti z hlediska nemocnosti a zranění u hráčů,neboť jsou dalším důsledkem výchovy a přístupu k fotbalu a činnosti. Prvním hlediskem je neplnění individuálního režimu přes léto, společně se životosprávou !!, nedostatečná příprava jednotlivce na přípravné období. Druhýn aspektem je samotná příprava na tréninkovou jednotku, nebo zápas – rozcvičení, opět naučené a prováděné u nejmladší mládeže.

Dalším prvkem je nedostatečné obutí a oděv, především na tréninky! Není možné,aby hráči trénovali při podzimních, potažmo zimních povětrnostních podmínkách v trenýrkách a v tričku !! No a důležitou věcí, a neopomenutelnou, je pitný režim, hlavně v zátěži (PÍT SE MUSÍ V DOBÉ, KDY NENÍ ŽÍZEŇ) a doléčení zranění !! Zranění a nedoléčení je dlouhodobý proces, který může přejít na chronické problémy, poté daleko závažnější.

V mladším A dorostu se trenéři snaží tyto všechna hlediska naplňovat, myslím, že to i bylo plněno, hráči si zvykli =museli zvyknout ! V případě, že hráč toto neakceptoval, byl vyhozen z tréninku. Důsledky reakce hráčů byly jedinými spory, které byly řešeny individuálními pohovory, nebo si hráč musí uvědomit, že pokud toto nechce plnit, nemá cenu, aby zaujímal místo v mužstvu. Hráči v tomto věku totiž umí dokonale mystifikovat, hlavně rodiče, a poté se diví, když dojde k setkání rodičů s trenéry a pravda musí ven. Skutečnost bývá většinou jiná ! a hlavně opačná !

Každý hráč dostal šanci, ale někteří hledali pouze výmluvy, jak omluvit svůj „nepovedený“ výkon v zápasech nebo absenci v tréninku.

Výsledky za celý podzim ukázaly,že každý hráč je nahraditelný ! a že jeho názor, ve většině případech, je pro trenéra ( a především v tomto pubertálním věku ) pouze k vyslechnutí, ale zodpovědnost je na trenérech !!

Jako důkaz disciplíny mužstva může sloužit, že mančaft neměl žádného vyloučeného a za toto patří hráčům, ale i trenérům, velké díky.

Jinak se v kádru mladšího A dorostu objevovali i hráči přicházející z nejmladšího B dorostu a jsou kandidáty pro doplnění již v zimním období nebo nastupující příští sezóně (Dobeš, Oračko, Krásný, Podroužek D., Fedoriško, Reiser). Pokud hráčí podávají trvalejší kvalitní výkony, mají přístup, není problém dostat šanci ve věkově i výkonnostně vyšším týmu, což by mělo být pravidlem celého chodu klubu, hlavně u mládeže (z mladšího A dorostu již dostávají šanci ve starším A dorostu Tománek a Lesniak).

Nechci komentare, ani polemizovat o výkonech rozhodčích, ale jen v krátkosti musím zmínit, že došlo ve většině zápasech ke kvalitním výkonům arbitrů, až na malé výjimky rozhodovali objektivně, jak doma, tak i venku.

Co se týče aspirantů ne na postup (POSTUPUJÍ POUZE STARŠÍ DOROSTY), ale na první místo a čelo tabulky, myslím si, že se projevila kvalita ústeckého fotbalu, kde je větší možnost čerpat hráče a výběr je daleko větší. Ústí je zaslouženě lídrem,neboť neztratit ani jeden bod za celou polovinu soutěže = VÝBORNÝ VÝKON !!! a práce všech zainteresovaných!

Jediným asi možným dalším aspirantem na první pozici tabulky může být druhý Sokolov.

Od třetího místa až po naše – sedmé – je rozdíl pouhých šesti bodů, v čemž vidím vyrovnanost mužstev, kde rozhodovala momentální forma hráčů. Rozdíly nejsou moc velké ani ve vstřelených či inkasovaných brankách, ani v tabulce pravdy. Samozřejmě naším cílem je zaútočit na vyšší postavení a zúročit tvrdou a poctivou zimní přípravu.

Postavení osmého mužstva, které ztrácí na FK Chmel již dalších 5 bodů tvoří tu spodní polovinu tabulky až do desátého místa, další tři body jsou Děčín a Chomutov, tyto mančafty vyhrály max.4 zápasy a jejich výkonnost byla opravdu slabší. No a poslední dvě mužstva z Rakovníka a Č.Lípy pouze doplňují počet v tabulce na 14 týmů s bodovými zisky čtyř a jednoho bodu.

V některých mužstvech z okolí regionu se objevovali v týmech schopní jedinci,kteří ale celkově nemohli táhnout celé mužstvo, i proto byli vytipováni pro možnost působení v celku Blšan (jak pro starší, tak i mladší dorosty) a během zimní přestávky budou osloveni.

STATISTIKA

V mužstvu „A“ mladšího dorostu Blšan se vystřídalo celkem 25 hráčů (vč.hráčů ml.dorostu B – 4 hráči pouze jeden zápas)

Odehrané minuty = 13 zápasů = 1040 minut

Horvát T. – 1040 min. Hynek – 905 min.
Lesniak – 1010 min. Bůžek – 869 min
Ščislák – 991 min. Smékal – 868 min

pod 320 min.
Prokůpek – 280 min.
Majoros – 82 min. (v průběhu sezóny opustil FK Ch.Blšany)
Reiser – 76 min. (do FK Ch.Blšany přestoupil v průběhu sezóny)
Tonka – 291 min. (do kádru přeřazen v průběhu sezóny)
Erneker – 267 min. (do kádru přeřazen v průběhu sezóny)
Tatár – 262 min. (do kádru přeřazen v průběhu sezóny)

  • 4 hráči sehráli pouze jeden zápas (max. 80 minut)

Nejlepší střelci mužstva
1. Rámeš – 6 branek /
2.-3. Lesniak – 5 branek /
Holán – 5 branek /
4.-5. Bůžek – 3 branky /
Ščislák – 3 branky /
2 hráči po 2 brankách
3 hráči po jedné brance + 1× vlastní

Nejlepší nahrávači mužstva
1. Lesniak – 7 přihrávky
2. Bůžek – 4 přihr.
3.-5. Smékal – 3 přihr.
Tománek – 3 přihr.
Holán – 3 přihr.

Celková aktivita mistrovských zápasů bodově ohodnocená, počet odehraných minut všech hráčů a nejlépe hodnocení hráči v jednotlivých zápasech (vč. průměrů) jsou přílohou hodnocení (dole).

Nejlepší podzimní zápasy :

doma – Čelákovice,II.pol.Č.Lípa,Cheb,Karlovy Vary
venku – II.pol.Roudnice n.L.,Rakovník,I.pol.Admira,Chomutov

Nejhorší podzimní zápasy :

doma – I.pol.Č.Lípa,Sokolov,Jun.Praha
venku – II.pol.Ústí n.L.,II.pol.Admira,I.pol.Děčín,Kladno

Bilance podzimních zápasů : (viz tabulka jako příloha)

6× vítězství
3× remíza
4× prohra při skóre 30:22, tj. 21.bodů, celkově 6.místo

Bilance podzimních zápasů doma – venku : (viz tabulka jako příloha)

Statistika diváků doma – venku :

doma – 10. místo (205 diváků)
venku – 1. místo (340 diváků)
CELKEM – 2.místo (545 diváků)

Tréninková docházka (celkem 62 tréninkových jednotek)

nejlepší :
Ščislák – 100 %
Hynek – 98 %
Krejčí – 97 %
Smékal – 97 %
Oláh – 95 %

méně než 85%: Prokůpek, Holán, Erneker, Tománek, Rámeš, Lesniak, Kunický, Tatár, Reiser, Tonka

Někteří hráči (pod 85 %) absentovali z důvodu zranění a nemocí,přeřazen do st. A dorostu byl Tománek a někteří hráči byli dodatečně povolání (nebo doplnili) později kádr ml. A dorostu z jiných mužstev dorostů.

SLABŠÍ A SILNĚJŠÍ STRÁNKY MUŽSTVA

Po přechodu některých loňských starších žáků do dorostenecké kategorie a u ostatních hráčů nedostatečná příprava již zmiňovaného tréninkového plánu jednotlivce se projevila v nevyrovnanosti výkonů, ať po stránce herních prvků,tak i především po TE-TA stránce, což se ale ještě dá pochopit. Tato kategorie by se teprve měla zdokonalovat v taktice. Ale zarážející je pro trenéry nedobrá práce s míčem (zpracování, přihrávka, vedení míče,..). Strašně moc přihrávek mužstvo kazí a je potom samozřejmě těžké bojovat zpět o ztracené míče. Toto úsilí stojí strašně moc sil a hráči si to zatím nedokáží uvědomit.

Ale základní prvky by měly zvládat už i starší žáci, potažmo mladší dorostenci.

Opět zůstává velkým problémem proměňování „tutových "gólovek“, kterých bylo strašně moc, a které nás stály min. 5–6 bodů. Na druhou stranu je potřeba vidět snahu hráčů, kdy tréninkové jednotky a určité pasáže zápasů odpovídají představám trenérů a cvičením v tréninku. Jen zůstává záhadou, proč je mužstvo schopno zahrát poločas excelentně a po změně stran podat daleko horší nebo špatný výkon – pravděpodobně nevyzrálost, nesoustředěnost a málo hráčů schopných být „tahouny“ mužstva i ve chvílích,kdy se nedaří !

Systém hry našeho mužstva je tvořen především dle momentální formy hráčů a samozřejmě dle dispozic pro jednotlivé řady.

Jako nejoptimálnější rozestavení se jeví systém 1–3-4–2,s klasickým liberem (v kombinaci se zónou) a vyloženě defenderem ve střední záloze. Dle útočníků je systém tvořen především podle toho, zda nastupujeme s výškovými hráči nebo brejkovými. Dalším aspektem je složení mužstva hostů, ale trenér nutí každý zápas své mužstvo předvádět svou zažitou hru, samozřejmě s ohledem na kvality soupeře.

Jelikož se jedná o mladší dorost, tým se snažil hrát i v rozestavení systému 4–3-3 a jeden zápas 4–5-1, tak aby hráči poznali, že „možná“ můžou hrát i na jiných postech, než byli dosud zvyklí a je potřeba to vyzkoušet už s ohledem na možný přechod některých do staršího dorostu. Věřím, že v jarní část sezóny už hráči budou více schopni pracovat kreativněji a po zimní přípravě a již zdokonaleném a zaběhnutém přístupu a režimu k fotbalu přizpůsobeni zvládat systémy a posty takové,které by měly být jak pro hráče samotné,tak i pro postup mezi starší kategorie přínosem pro mužstva. Je potřeba hrát samozřejmě „vzadu“ na pokud možno bezgólový stav, ale fotbal by měl být ofenzivní ! a gólový !

Hráčům vcelku trvalo dlouho,než třeba dokázali pochopit a vstřebat, že se už nejedná o žákovský fotbal (kde se chyby dají nahradit fyzickou vyspělostí), ale o fotbal s daleko více souboji a vyrovnaností v kvalitě. Dalším aspektem byla jejich myšlenka, že každá akce musí být zakončena okamžitou přihrávkou do finální části, zbytečně tak zbrkle a netakticky ztráceli míče, namísto trpělivosti a sehrání fotbalové akce. No a v neposlední řadě si musí každý na hřišti uvědomit, že není každý rozený střelec nebo špílmachr, či má kvalitní rozehrávku, ale je potřeba plnit si trenérem určené úkoly a povinnosti tak, aby zapadaly do stanovené taktiky a hráči si co nejlépe odehráli své posty.

Na postu brankáře dostali šanci dva hráči – Krejčí a Erneker, který naskočil k mladšímu A dorostu v průběhu sezóny a vystřídal potrestaného a přeřazeného Kafku. Brankáři byli vyrovnaní, ale nutno přiznat, že zatím střídali výborné, opravdu vynikající zákroky, s hloupými chybami, až „minelami“,kterými pak degradovali svůj dobrý výkon. Přesto si myslím, že oba mají velkou šanci se prosadit a vyrůst ve velmi kvalitní gólmany.

Obrana se zatím nestala neprostupnou stěnou – právě v již zmiňovaných nedostatcích hráčů a herních prvků, jsme dostávali svými individuálními chybami soupeře do gólovek (které většinou trestal !),chyběla větší „persona“ na místech stopérů, kde hráči málo komunikují nejen mezi sebou, ale vlastně pro celý tým (zejména Ščislák). Hráči prohrávali souboje na zemi, nedokázali většinou reagovat na změnu útočníků soupeře při vedení s míče (Hynek) a vyjma Hynka a Kunického jsme prohrávali výškové a hlavičkové souboje vč.stand.situací.Hodně branek šlo právě přes střed obrany, což samozřejmě není jen vina stopérů! Krajním hráčům dělal největší problém odbránit svůj prostor tak, aby se hostující hráč nedostal „přes“ do vápna. Problémem zůstává hra 1:1 v obranném pásmu a rychlost spojená s obratností hráčů.

No a celkově nám dělala největší starost dobrá a kvalitní rozehra zezadu (ať už postupná nebo brejková).

Hráči celkem tyto negativní situace dobře plnili v tréninku, několikrát trenér nechával akce zastavovat, vysvětloval a akce nechal opakovat, ale zatím zápasová praxe a přenesení myšlenky a některých zautomatizovaných prvků (ač základních) nám chybí.

Záložní řadě vévodil Lesniak,který dával hře myšlenku,ale občas byl jediným hráčem,který byl schopný podávat standardní výkony (proto je také kandidátem do st. A dorostu). Jeho hra je nápaditá, někdy je potřeba si hru zjednodušit a pomoci si přihrávkou se spoluhráčem. Defenzivní post plnil buď Tománek (alternoval i u starších), nebo se střídali Oláh (v tréninku bez chyb,v zápase pomalá práce a komplikovanější hra namísto jednoduchosti), Tatár a občas i Ščislák. Na tomto postu je potřeba plnit funkci černé práce, neprohrávat souboje a umět kvalitní rozehru. Předpoklady má nejvíce Tománek, dalšího hráče musíme zatím hledat. Krajní záložníci dostali také hodně prostoru se ukázat, vcelku dobré herní výkony předváděl Smékal (je potřeba zesílit fyzicky), zleva se více dařilo Tatárovi (ale příliš pomalá reakce na rozehru), než L.Podroužkovi (zatím stále jen stereotypní hra). Příslibem by mohl být z nejmladšího dorostu Oračko, který byl zkoušen a musí na sobě více zapracovat v obranné fázi. Nelze přitom většině hráčům upřít snahu, bojovnost byla vcelku úměrná, spíše více fotbalovosti chybělo a kolikrát i jednoduchosti určené před zápasem.

Útočníci střídali různé momentky v dobrém i zlém pohledu a to především pro nekvalitní práci v součinnosti se záložníky a i mezi sebou, nedokázali jsme se více gólově prosadit i při velkém množství šancí proti silnějším soupeřům. I z tohoto pohledu má náš nejlepší střelec „pouze“ 6 branek, je ale zase vidět rozložení celkových gólů i pro jiné útočníky a hráče v mužstvu. Hráči v útoku musí být více hladoví po gólech a zároveň musí být neustále v pohybu. Hráč ve vápně má největší naději na vstřelení branky, ale za předpokladu dobré práce s míčem a okamžité reakci, spojené s fotbalovou inteligencí a přehledem. Šancí bylo moc, ale proměnění tak na 60 % !!

Nejlepší práci předváděli Bůžek (kterému by při své rychlosti a lepším zpracování míče málokdo konkuroval pro brejky a co do počtu šancí) a Rámeš, který by pokud dával fotbalu to, co je potřebné (do nemoci v průběhu sezóny tak pracoval !!) byl by daleko větším STŘELCEM a kvalitnějším útočníkem. Má totiž předpoklady stát se útočníkem, který dlouhou dobu v dorosteneckém fotbalu v Blšanech nebyl, ale musí změnit vztah k tréninkům (absence, tréninková píle) a na hřišti plnit dané úkoly.

Je jedním z adeptů na zvýšení konkurence ve st. A dorostu pro zimní přípravné období.

Další útočníci,kteří se vystřídali na těchto postech byli Holán a Tonka (k mužstvu se připojil během podzimu),který je velkým bojovníkem a některé nedostatky nahrazuje poctivou prací, jen je potřeba více proměňovat šance. Prvně jmenovaný musí změnit svoje „vnitřní pocity“ a povahové vlastnosti vůči kolektivu a daným podmínkám, jinak fotbalově (ač stále mladší ročník) je schopen předvádět dobré výkony. V přípravných zápasech a posledním mistráku dostal šanci opět z nejmladšího D dorostu Dobeš, který pravděpodobně také zahájí zimní přípravu s naším dorostem a může prokázat svůj čich na branky a dobrou práci v poli tak, jako v Chomutově, kdy vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Branky jsme stříleli především po akcích na jeden dotek s rychlým protiútokem po stranách zakončeným přesným centrem na hrotového hráče nebo po rychlém kolmém proniknutí do vápna soupeře. Daleko více jsme se zaměřili na útočné standardní situace a konečně hráči pochopili, proč je důležité soustředěně kopat všechny " na tyče "… takto jsme dali dost gólů, protože reakce a pohyb brankáře je málo pravděpodobná na zachycení nebo kontakt s míčem.

Dokázali jsme výborně přecházet z nacvičené obranné standartní situace k vápnu soupeře, ale zakončení nebylo prováděno s přesností k zakončení.

V průběhu podzimu bylo vidět, že hráči si začali uvědomovat, že trénink je vlastně začátek dobrého výsledku, a že naučené (a ověřené v zápasech) tréninkové praktiky můžou slavit úspěch, pokud se hráči dokáží plně věnovat a soustředit na fotbal.

Jedná se jak o st.situace (nacvičené signály), tak kombinační hru, která má své specifika a je nutné pořád dodržovat určené pokyny, ke kterým je potřeba přidat svou vlastní kreativitu a fotbalové myšlení..

Hráči mladšího „A“ dorostu se sejdou po 7–10 denní přestávce na 7 tréninkových jednotek v halách i venku (Podbořany, Žatec) – zhruba do 11.12.06 – poté bude následovat přestávka a zimní tréninkové období nastane počátkem ledna (pravděpodobně 9.1.07).

Každý hráč dostal od trenéra individuální tréninkový plán pro udržování si fyzičky, abychom mohli začít zimní přípravu v daleko lepší připravenosti než v létě.

Kádr mužstva bude vytvořen po cca 6ti týdnech přípravy, vč. soustředění, které trenér zajišťuje pro mužstvo na druhý týden v únoru 2007 a které bude jedním z hlavních cyklů přípravy nejen pro jarní část, ale pro celý rok 2007 !!!, proto je velmi důležité, aby hráči absolvovali celou kvalitní přípravu v zimě vč. SOUSTŘEDĚNÍ.

Poděkování za podzimní část soutěže patří všem hráčům mladšího A dorostu, kteří prokazovali chuť do fotbalu, kteří si konečně uvědomili, že hrát fotbal a žít fotbalem je něco mimořádně vyjímečného a krásného !

Blahopřání patří staršímu A dorostu, jak hráčům, tak trenérům, p.Kolmanovi a Mikešovi,za splněný úkol po první části mistrovské soutěže a VEDENÍ v tabulce divize a s přáním dokončení postupu zpět do České ligy dorostu.

S blížícími se vánočními svátky bych chtěl poděkovat všem hráčům i funkcionářům FK Chmel Blšany, popřát krásný odpočinek, pohodu s koncem starého roku a úspěchy v Novém roce 2007, nejen fotbalové, ale i životní.

V Žatci dne : 30.11.2006

Koutenský P.

trenér mladšího „A“ dorostu

.

.

PŘÍLOHY

A K T I V I T A – mistrovské zápasy (podzim 2006)

hodnocení : branka – 1,5 bodu asistence – 1 bod

br. + as. CELKOVÉ BODY

1. Lesniak ( 5 + 7 ) 14,5
2. Holán ( 5 + 3 ) 10,5
3. Rámeš ( 6 + 1 ) 10,0
4. Bůžek ( 3 + 4 ) 8,5
5. Ščislák ( 3 + 2 ) 6,5
6. Smékal ( 1 + 3 ) 4,5
7. Dobeš J. ( 2 + 1 ) 4,0
8.-9. Kunický ( 2 + 0 ) 3,0
Tománek ( 0 + 3 ) 3,0
10. Oláh ( 1 + 1 ) 2,5
11. Horvát ( 0 + 2 ) 2,0
12. Hynek ( 1 + 0 ) 1,5
13.-14. Podroužek L. ( 0 + 1 ) 1,0
Tatár R. ( 0 + 1 ) 1,0

M I S T R O V S K Á U T K Á N Í – p o d z i m 2006

FK Chmel BLŠANY Ústí n.L. Roudnice n.L. Čelákovice Rakovník Č.Lípa Admira Sokolov Děčín Cheb Kladno „B“ J.Praha Karl.Vary Chomutov „A“ lig.st.dorost 1:3 (1:0) 2:2 (1:1) 2:1 (1:1) 7:0 (2:0) 3:0 (1:0) 3:1 (3:0) 1:5 (0:2) 1:0 (1:0) 2:2 (1:2) 2:3 (1:2) 0:3 (0:1) 1:1 (1:0) 5:1 (2:1)

Známky v jednotlivých zápasech: / průměr
KAFKA L. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 0,0
KREJČÍ J. 5 6 6 6 5 3 3 0 0 4 5 0 6 / 4,9
HYNEK T. 3 6 5 7 6 4 2 5 7 3 0 5 6 / 4,9
PROKÚPEK J. 5 5 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 4,8
OLÁH J. 3 0 5 5 4 4 2 0 0 3 0 6 6 / 4,2
HOLAN T. 4 4 4 8 4 3 3 3 5 0 4 0 0 / 4,2
ŠČISLÁK D. 5 5 5 7 6 5 2 3 5 4 4 5 4 / 4,6
SMÉKAL O. 4 4 4 7 4 6 2 0 5 6 3 7 6 / 4,8
VACHNÍK M. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 0,0
ZAVADIL J. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 0,0
HORVÁT T. 5 5 6 7 6 5 3 3 5 4 3 6 7 / 5,0
TOMÁNEK L. 4 6 0 7 0 0 0 3 5 4 3 0 6 / 4,8
MAJOROS J. 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 4,0 *
RÁMEŠ J. 6 7 3 0 0 0 0 3 0 4 0 6 6 / 5,0
BÚŽEK T. 5 4 5 6 4 7 2 5 5 4 3 6 4 / 4,6
SOUKUP Z. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 / 0,0
PODROUŽEK L. 3 3 4 6 5 4 3 3 7 3 3 0 0 / 4,0
LESNIAK M. 3 5 7 7 6 4 4 4 7 5 5 7 6 / 5,4
KUNICKÝ J. 7 5 4 2 3 8 4 4 0 0 / 4,6
TONKA T. 0 0 0 0 3 0 6 4 5 0 / 4,5 / 4 záp.
ERNEKER D. 0 0 7 4 0 0 8 6 / 6,3 / 4 záp,.
TATÁR R. 3 0 0 0 0 4 6 5 / 4,5 / 4 záp.
PODROUŽEK D. 0 0 0 0 0 0 0 / 0,0
FEDORIŠKO J. 4 0 0 0 0 0 0 / 4,0 *
REISER O. 3 0 0 0 0 0 / 3,0 *
DOBEŠ J. 7 / 7,0 *
ORAČKO P. 6 / 6,0 *

NEJHORŠÍ 1 NEJLEPŠÍ 10

  • průměr pouze z jednoho zápasu

M I S T R O V S K É U T K Á N Í – p o d z i m 2006

FK Chmel BLŠANY Ústí n.L. Roudnice n.L. Čelákovice Rakovník Č.Lípa Admira Sokolov Děčín Cheb Kladno „B“ J.Praha Karl.Vary Chomutov „A“ lig.st.dorost 1:3 (1:0) 2:2 (1:1) 2:1 (1:1) 7:0 (2:0) 3:0 (1:0) 3:1 (3:0) 1:5 (0:2) 1:0 (1:0) 2:2 (1:2) 2:3 (1:2) 0:3 (0:1) 1:1 (1:0) * 5:1 (2:1)

Odehrané minuty
KAFKA L. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
KREJČÍ J. 80 80 80 80 80 80 80 0 0 80 80 0 40 / II
HYNEK T. 60 80 80 80 80 . 80 80 80 80 80 5 / II 80 40 / I
PROKÚPEK J. 80 80 80 40 / I 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OLÁH J. 30 / II 0 80 . 50 62 80 58 0 20 / II 49 0 80 80
HOLAN T. 30 / II 80 31 / II 80 . . . 80 40 / I 80 80 52 28 / II . 80 15 / II 25/ / II .
ŠČISLÁK D. 80 80 80 80 . 80 . 80 . 80 80 80 31 80 80 80
SMÉKAL O. 80 67 49 80 . 80 80 40 / I 12 / II 60 80 80 80 80
VACHNÍK M. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
ZAVADIL J. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
HORVÁT T. 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80
TOMÁNEK L. 80 80 17 / II 30 / II 0 22 / II 0 68 80 80 80 0 55
MAJOROS J. 20 / II 13 / II 49 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
RÁMEŠ J. 80 . 80 . . 80 0 0 0 0 40 / II 28 / II 58 . 22 / II 80 80 . .
BÚŽEK T. 80 40 / II 63 80 . 80 78 . . 58 80 80 52 58 80 40 / I
SOUKUP Z. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
PODROUŽEK L. 50 40 / I 31 / II 60 80 80 80 40 / I 66 31 40 / I 0 0
LESNIAK M. 50 80 80 . 80 . 80 . 80 80 . 80 . 80 80 80 80 80
KUNICKÝ J. 40 / II 80 58 80 80 80 . . 80 75 0 0
TONKA T. 20 / II 22 / II 0 0 40 / II 0 49 80 80 0
ERNEKER D. 2 / II 0 80 80 0 0 65 40 / I
TATÁR R. 40 / II 22 / II 0 0 0 40 / II 80 80
PODROUŽEK D. 22 / II 0 0 0 0 0 0
FEDORIŠKO J. 40 / II 0 0 0 0 0 0
REISER O. 40 / I 14 / II 22 / II 0 0 0
DOBEŠ J. 40 / II . .
ORAČKO P. 40 / II

FK Chmel Blšany | 6.12.2006 14:00 | 739x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 11.10.2024 13:01:39