Trenér Bičovský odchází do Ružomberoku

Blšany čeká výměna na postu trenéra. Stávající kouč Přemysl Bičovský po   skončení sezony odchází trénovat do slovenského Ružomberoku, kde již podepsal   smlouvu.

Zkušený trenér přišel do Blšan přesně před rokem, kdy nahradil Michala Bílka, jenž dal tehdy rovněž přednost lepšímu angažmá. Roční etapa u chmelnic přinesla chvíle úspěchů, ale i neúspěchů. Na podzim se týmu moc nedařilo a Bičovský čelil pochybnostem o jeho práci zejména ze strany některých fanoušků. Podzimní část sezony ukončil Chmel poslední. Během zimy se ale tým výrazně obměnil, i díky známosti s trenérem přišlo do Blšan několik zkušených fotbalistů z prvoligového Mostu. Na jaře pak Bičovský dosáhl se svým mužstvem velkých úspěchů, když doma Blšany neprohrály a venku dokázaly obrat o body dva kandidáty na postup do první ligy.

Bičovský dovedl mužstvo Blšan z posledního místa k záchraně už dvě kola před koncem soutěže a to s velkou pravděpodobností skončí na pěkném 11.místě, v což po podzimu snad nikdo nevěřil. Výborné jarní výsledky mu přinesly zájem jednoho z nejlepších klubů slovenské první ligy. Ružomberok před rokem vyhrál slovenský titul a letos skončil v nejvyšší soutěži na 4.místě, což je pro tamní klub neúspěch. Stávající trenér Blšan se na své první zahraniční angažmá velice těší.

FK Chmel Blšany si velmi váží práce, kterou zde trenér Přemysl Bičovský odvedl, děkuje za ní a přeje mnoho úspěchů do dalších působišť. Připomeňme, že po Michalu Bílkovi je to už druhý trenér, který neodchází jako odvolaný, ale jako úspěšný kouč, který si díky práci v Blšanech vylepšil jméno, což mu přineslo atraktivnější angažmá.

Trenérův odchod je sice již hotovou věcí, přesto Bičovský pochopitelně dovede mužstvo až do konce sezony, tedy ve zbývajících dvou zápasech. Jeden důležitý úkol ho tu ještě čeká – v posledním kole chce pomoci své milované Bohemce 1905 k postupu do první ligy tím, že dosáhne vítězství Blšan nad HFK Olomouc.

Jméno nového trenéra Blšan ještě není známo, neboť klub ještě ani neobdržel licenci na druhou ligu pro příští sezonu. Zatím není ani vyřešeno případné pokračování spolupráce se Siadem Most.

FK Chmel Blšany | 6.6.2007 11:24 | 706x přečteno