To tu ještě nebylo, krajský přebor v záři reflektorů(Převzato z Lounského Zpravodaje)

Po několika divizních zápasech, které se dohrávaly za umělého osvětlení, se v záři reflektorů sehrálo historicky první utkání KP. Chmelaři v pátečním podvečeru přivítali Roudnici. Navíc byla v provozu i světelná tabule, která léta zahálela.

Domácí fotbalisté do utkání vstoupili razantně a dosud neporažená Roudnice se nestačila divit. Již v 8. přistrčil Siegl Čížkovi a ten ze 20 m pálil vedle branky. Za tři minuty otestoval pozornost Řezáče v brance Roudnice Mráz a po něm i Čížek. Oba neúspěšně. Ve 14. kopaly Blšany roh a mezi roudnickými zadáky se uvolnil Galbavý a parádou přes hlavu se trefil do sítě hostí. Domácí pokračovali v náporu a ve 21. minutě si fandové mohli znovu zakřičet góĺ. To z dobrých 30m napřáhl ke střele Čížek a míč se zastavil až za Řezáčovými zády. Hosté se dostali poprvé do šance ve 33. Miřatským a z té také dokázali snížit na poločasových 2:1. Vstup do druhé půle se vydařil lépe hostům. Už v úvodu 48. minuty srovnal Brožík, který dostal ideální centr do šestnáctky a nedal Klímovi šanci. Obdržená branka vyburcovala domácí. Opět aktivitou hýřící Mráz si poradil s obranou, ale na zakončení neměl dostatek prostoru a jeho pokus z 55. minuty skončil na tyči. Rozjetá Roudnice ale kontrovala již za 6 minut. V závaru před brankou poslal nejdříve míč do břevna Obrtlík, další pokus ale Laušman protlačil za Klímu a otočil tak stav utkání. Klíma musel zachraňovat v 67. když tváří v tvář zachraňoval před Miřatským, který mířil do šibenice, ale brankař Chmelu vytáhl na roh. Blšany nesložily zbraně a pokoušely se alespoň vyrovnat. Nejblíže byl v 71. Siegl, který se prokličkoval až ke značce pokutového kopu, ale i jeho střela orazítkovala jen tyč. To už hosté hráli v deseti, když po druhé žluté musel hřiště opustit Belák. V 77. minutě musel odstoupit ze hry po střetu před vápnem zraněný Čížek. Přesto Blšany i nadále tlačily. Nejdříve pálil Mráz nad a v 81. trefil špatně míč Siegl ve vyložené šanci a slabá střela šla hodně mimo. V samotném závěru měl ještě dvě příležitosti Galbavý. Jednou mířil nepřesně a jednou musel zachraňovat Obrtlík.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany – FK Roudnice nad Labem 2:3 (2:1)

Branky: 14. Galbavý, 21. Čížek ? 33. Miřatský, 47. Brožík, 61. Laušman

Sestava Blšan: Klíma, Machač, Galbavý, Ložek, Slavík (67. Němec), Lancz, Čížek (77. Tománek), Kučera, Málek, Siegl, Mráz.

ŽK: Ložek, Siegl, Kučera, Klíma. Belák, Mikas, Miřatský, Brožík, Laušman, Skokan: ČK: Belák. Rozhodčí Urban, 255 diváků.

FK Chmel Blšany | 22.9.2009 11:21 | 759x přečteno