FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Táta se s Chovancem udobřil na oslavě, říká blšanský střelec Siegl

Slavná exligová víska po sestupu z divize válí. Zatím je druhá a neporažená. Podle Horsta Siegla mladšího má tým kvalitu na postup z krajského přeboru, klubu prý výrazně pomáhá i nový sponzor.
Horst Siegl mladší

Horst Siegl mladší | foto: Petr Bílek, MF DNES

Po odchodu otce do Spojených arabských emirátů reprezentuje jméno Siegl v Blšanech už jen on sám. A náramně. Čtyři zápasy krajského přeboru, pět gólů, naposledy hattrick proti Děčínu. Horst Siegl mladší táhne exligovou vísku za vysněným návratem do divize.

„Ale jako tahoun si nepřipadám, od toho tady jsou Poláček a Macek, fantastičtí fotbalisté,“ tvrdí skromně syn legendárního sparťanského kanonýra.

 

Váš táta dělá v týmu Bani Yas asistenta. Nešpičkoval jste ho, ať si vás vezeme s sebou?
Zkoušel jsem, jestli mě nechce, ale prý ne (smích). Pak už jsem radši mlčel. Já ty týmy neznám, ale on tvrdil, že ho mají velice dobrý. Bavil jsem se i s Ivanem Haškem, říkal, že loni se jim nedařilo, ale fotbalově jsou na tom solidně. Měli Francouze Trezegueta, který skončil, teď koupili Mohameda Zidana, co byl třeba v Hamburku.

Podíváte se za otcem do Emirátů?
Chtěl jsem letět na přelomu září a října na moje narozeniny, ale musel bych jen na 4 dny, nechtěl jsem vynechat zápas. Takže nakonec, když ho nevyhodí, tam vyrazím v půlce listopadu po sezoně.

Váš otec je asistentem Jozefa Chovance. Už se udobřili? Chovanec mu na Štědrý den v roce 2008 poslal kurýrem výpověď ze Sparty.
Poslední dobou už to bylo dobré. Volali si, stýkali se, možná v novinách se to ještě rozmazávalo. Když jsem zařizoval tátovy narozeniny, Pepu jsem pozval. Táta trochu koukal, ale pak byl rád. Možná jsem mu tím zajistil angažmá (úsměv).

Byl se podívat na Blšany?
Ano, na domácí zápas s Litoměřicemi. Ještě den před utkáním jsem jel do Příbrami pro jeho průkazku, na svazu jsem ho zaregistroval. Bohužel dorazil pozdě, mohl by hrát jen 2. půli. Byl z našeho týmu dost překvapený, líbil se mu. Když jsem mu předtím vyprávěl, jak nám jdou tréninky a přáteláky, co máme za lidi, vůbec nevěřil.

Jak se mu daří v Emirátech?
Začínají až v půlce září, teď jsou ještě na soustředění v Portugalsku. Cíle mají vysoké, ale v jejich lize chce být první každý klub. Každý šejk po tom touží. Když budou mít start jako my, bude to super.

Jste druzí o 2 body za Štětím.
Máme velice dobrý tým, i zkušené kluky. Sehnal jsem dobré fotbalisty. Nechci říct, že jsme bezkonkurenční, ale kvalitou na špičku patříme. Říkalo se, že největší aspirant postupu jsou Litoměřice, ale my jim absolutně nic nedovolili. Kdybychom všechny šance proměnili, skončilo to 8:0 a ne 2:0.

Říkáte, že jste sháněl hráče. Takže je z vás i funkcionář?
Když táta odešel, dělali jsme to s Pepou Němcem (hrajícím trenérem). Ve finále teď já. Mám kontakty, šli za mnou. Trošku jsem tomu pomohl, ale manažer nejsem. Spíš jsem někoho doporučil, předal kontakty, byl takový prostředník.

Lídry tedy jsou exsparťan Poláček a Macek, kteří kdysi dotáhli do 1. ligy Most?
Osa je Klíma v brance, stoper Novák a pak v záloze oni dva. Na hřišti mají největší slovo. Hrají trošku na sebe, jsou na sebe zvyklí, to jim nikdo nezazlívá. Naopak. Já z toho můžu jedině těžit, když mě pošlou do šance a já ji využiji.

Děčínu jste dal góly tři, jeden z penalty, hattrick slavil i Froněk.
Zatím mi to nějakým způsobem padá. S Děčínem to byl super zápas, vyhráli jsme 10:1, ale i tak jsme byli naštvaní. Gólů jsme mohli dát víc. Zatím jsme neprohráli, užíváme si to. Jen škoda remízy v Litvínově, měli jsme mraky šancí, mohla být ještě větší pohoda. Snad se výsledek 10:1 rozkřikne a bude chodit víc lidí. Jedině by nám to pomohlo. Vymysleli jsme pro ně i přestávkové soutěže.

Jakou máte gólovou metu?
S kluky jsem se vsadil o basu šampaňského, že dám 16 gólů za podzim. Někdo to v šatně nadhodil a já na to přistoupil. Když za celou sezonu nastřílím 20, budu rád.

Jako majitel do klubu vstoupí Marek Novotný, bývalý automobilový závodník. Už se projevuje?
Jeho vliv je cítit. Už tím, že přišlo hodně hráčů. Já s ním komunikuji, je skoro na každém tréninku, na zápasech, je z toho nadšený. Třeba teď po utkání přišel do šatny, popřál nám hodně štěstí, s každým si plácnul. Zaplaťpánbůh za něj. Prožívá to, což je jedině dobře. Hlavně klub funguje. Líp než loni v divizi, to bylo něco hrozného, neměli jsme na ni tým. Teď je o klub postaráno asi jako v prvním roce, když přišel táta. A možná to je i lepší.

Jaké jste od Novotného dostali úkoly pro letošní sezonu?
Prioritou je tenhle rok postup do divize, pak se uvidí. Ale pan Novotný říkal, že by chtěl Blšany dostat až do ČFL.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/…souteze.aspx?…

FK Chmel Blšany | 6.9.2012 17:06 | 1219x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:40:55