Takhle to prostě nepůjde...

Poloprázdná soupiska A-týmu naplněná povětšinou mladými fotbalisty nedává   naději na důstojné odehrání sezony ČFL. Blšany musí posílit A-tým mužů. Ale jak,   když jsou zablokované přestupy kvůli dluhu vůči bývalému trenérovi Frťalovi?   AKTUALIZOVÁNO

V Blšanech nyní vlastně není dospělý brankář. Gólman Karel Brejcha musí plnit své povinnosti pro starší dorost, ale zároveň chytá za dospělé Áčko ČFL. Třeba o posledním víkendu – v sobotu jel dalekou cestu do Jablonce s dorostem, v neděli už mířil s Áčkem do Prahy na Spartu „B“. Brejcha k tomu říká: „Momentálně to zvládám, rád vypomůžu Áčku, když je to potřeba.“ Ani spousta obdržených gólů za nepřiliš pevnou obranou mu na pohodě nepřidá. Jenže únavu už pociťuje. A to je brankář. Za dva týmy nyní nastupují i někteří hráči do pole.

Trenér Štefko je navíc náročný a hráče na trénincích rozhodně nešetří. Fyzicky ostré tréninky jsou při současném úzkém kádru a velké herní vytíženosti pro hráče velice vysilující. Objevuje se tak únava a některé hráče trápí i křeče, přitom sezona teprve začíná. Někteří musí odehrát za víkend dva zápasy pod dvěma různými trenéry, každý z nich má na ně jiné požadavky a úkoly. Na to nejsou naši mladí fotbalisté zvyklí a často toto vytížení zvládají s obtížemi už teď na začátku soutěže. Co bude dál, pokud se nepodaří kádr posílit, snad ani nedomýšlet.

A to vše zatím probíhá vlastně relativně dobře – zraněný je akorát Krejčík. Ale co když v průběhu sezony přijde zraněných víc, k tomu se přidají nějací vykartovaní, nějaký hráč z klubu odejde (když nejsou hráči pod smlouvou, stačí případnému zájemci o jejich služby zaplatit jen tabulkové odstupné) ? Nebude ani celá jedenáctka… Sil navíc bude rychle ubývat. Dorostenci za Áčko dlouhodobě hrát nemohou. A navíc, co až se budou zápasy dorostu a Áčka křížit, tj,. hrát ve stejný den? Nastoupí za starší dorost mladší dorostenci, za mladší dorostence žáci, za žáky přípravky a za přípravku předpřípravka, jež ještě soutěže nehraje?

V krátké době kdy jsme měli přestupy odblokované (pět dní), přišel ze zkušenějších hráčů Heinc a podařilo se získat Šourka. Jenže druhý jmenovaný se na Spartě „B“ předvedl tak, že potvrdil pověst problematického hráče a za zbytečnou červenou kartu obdržel trest zákazu staru na tři nadcházející soutěžní zápasy. Takže o posílení se v jeho případě moc mluvit nedá.

Vedení Blšan se snaží manévrovat aspoň v rámci úzkých mantinelů, které ohledně přestupů má. Ze Siadu Most se tento týden do přípravy zapojili dva mladí Brazilci a měli by být k dispozici už v neděli proti Chebu. Klubu se podařilo obejít zákaz přestupů díky tomu, že obě posily jsou dorosteneckého věku, tj. z ročníku 1989 a mládeže se bloknutíá přestupů netýká. Do Blšan tak papírově přicházejí do dorostu, ale ve skutečněosti se s nimi počítá do Áčka pro trenéra Štefka. Hned je tak kluků o dva více a to je dobře, ovšem zásadní posílení to neznamená. My potřebujeme zkušené fotbalisty.

Přestupy jsou nyní zablokované, a tak krátkodobá prognóza nemůže být dobrá. Naštěstí sezona je dlouhá a jak jsme se přesvědčili v loňské sezoně, ledascos se dá zachránit až na jaře. Na podzim bude třeba pouze vybojovat nějaké body, klidně i skončit poslední, ale s rozumnou bodovou ztrátou. Pak by se dalo ledascos udělat během zimy. I když aspoň částečné posílení týmu by bylo třeba okamžitě… jinak hrozí, že si FK Chmel bude jezdit pro další ostudné debakly, podobné tomu poslednímu.

FK Chmel Blšany | 16.8.2007 14:53 | 784x přečteno