Stylový konec podzimu; porážka bez vstřeleného gólu

Hrstka fanoušků Blšan na tribuně dnes viděla přesně to, co se dalo čekat, tedy   porážku svého týmu, který ani nevstřelil branku. Prohru 0:3 lze v kontextu celého   podzimu hodnotit jako průměrnou. AKTUALIZOVÁNO

Tímto zápasem skončil tragický podzim Blšan. Protrápili jsme se na jednoznačně poslední místo v tabulce, s pouhými 9 body ze 17 zápasů! Tak snad na jaře…

Pohled trenéra Štefka

Hosté po čtyřech vítězstvích v řadě chtěli i v Blšanech bodovat naplno a pojistit si příčku v popředí tabulky. Blšanští mladíci chtěli v posledním podzimním zápase také bodovat a aspoň opticky snížit rozdíl na chvostu tabulky na týmy před nimi. Úvod utkání se ale domácím hráčům příliš nevyvedl, když na jejich kopačkách bylo i díky nervozitě až příliš nepřesností. Naopak hostující hráči začali sebevědomě, dobře se pohybovali i kombinovali. Už ve 13.minutě se jim podařilo využít zaváhání domácích v defenzivní činnosti, když nejprve Břečka zbytečně přišel o míč a následně fauloval. Hosté z dobře zahraného přímého volného kopu na přední tyč, kam si seběhl a hlavou skóroval nikým neatakovaný Rožboud, šli poměrně lehce do vedení-0:1. Postupně se do hry dostávali i domácí hráči, kteří chtěli do poločasu srovnat stav. Ve 26.minutě Břečka vybojoval míč, přihrál Bednářovi, který poslal do brejku Rulfa. Jeho centr našel v pokutovém území na zadní tyči Klasnu, který ale nakonec s míčem skončil v autu. Ve 34.minutě se po autovém vhazování a centru do pokutového území dostal do šance Gedeon, ale jeho hlavička hostujícího brankáře neohrozila. Největší šanci srovnat stav měl ve 44.minutě Gedeon, který si na zadní tyči naběhl na přihrávku od agilního Bednáře, ale míst střely z první si míč zpracoval a pak v tísni střílel vedle tyče hostující branky. I hosté v závěru poločasu ohrožovali branku Zachardy a to především po zbytečných faulech domácích hráčů a následných střelách z volných kopů. Ovšem na poločasovém výsledku se už nic neměnilo.

Po změně stran odstoupil kvůli zranění Klasna a nahradil jej po 10-denní nemoci se do sestavy vracející Trup. Domácí začali hodně aktivně a chtěli rychle srovnat stav. Ve 49.minutě uvolnil Čonka za obranu do pokutového území Bednáře, ale s náběhem na jeho centr před branku chvilku zaváhal Trup a obránce hostů míč stačil odkopnout. V 50.minutě zahrávali domácí standardní situaci do pokutového území hostů, míč se odrazil k Bednářovi, ten ?vystřihl? nůžky a další odražený míč připravil Dlužniewski na střelu z PÚ Gedeonovi, ovšem míč skončil vedle branky. Další šanci srovnat stav měli domácí v 53.minutě, kdy se do brejku dostal Bednář, ale místo přihrávky na osamoceného Trupa volil v kličku na posledního obránce hostů, který se ale obejít nenechal. Hosté kontrovali v 62.minutě, kdy po autovém vhazování a přihrávce za obranu signalizovali domácí hráči ofsajd, ovšem hosté šli do brejku až do pokutového území, kde se snažil skluzem zabránit gólové přihrávce Trup, ale hostující hráči si dokázali přihrát a nadvakrát Vlček prostřelil Zachardu-0:2. Hosté se dostali na koně a přes veškerou snahu domácích, kteří po vystřídání vrhli síly do útoku, kontrolovali vývoj utkání a ještě několikrát nechali v brance domácích vyniknout Zachardu. Navíc v 83.minutě prošli středem do otevřené obrany domácích, kde pak následnou přihrávku do pokutového území a střelou podél vybíhajícího Zachardy pečetil Kočí zasloužené vítězství hráčů Sezimova Ústí-0:3.

FK Chmel Blšany – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 0:3 (0:1)

BRANKY: 13.Rožboud, 62.Vlček, 83.Kočí
ŽK: Čonka, Dlužniewski, Trup, Řehák – Koutník
DIVÁCI: 70
ROZHODČÍ: Bureš, Cupl, Špoták
SESTAVA BLŠAN: Zacharda – Geovani (69.Vávra), Dlužniewski, Heinc, Řehák – Rulf, Čonka, Gedeon, Břečka (69.Mašek) – Klasna (46.Trup), Bednář. Trenér Štefko.
SESTAVA SOUPEŘE: Chylík – Endl, Kordík, Kochlöfl – Kočí, Koutník (86.Vesecký) – Kvasnička, Kostečka, Rožboud -Sedliak (46.Vlček), Horka (70.Veselý). Trenér Dejmal.

FK Chmel Blšany | 19.11.2007 21:23 | 870x přečteno