Starší dorost podzim zvládl a vede svou divizi

Výborné výkony po celou podzimní sezonu předváděl starší dorost „A“, a tak ho   na jaře čekají boje o návrat do České dorostenecké ligy. Lehké to mít nebude, ale   výchozí pozice je velmi slibná. Jeho situaci se snaží analyzovat tento článek.

Výkony staršího dorostu se staly na podzim ozdobou blšanského fotbalu. Nový a přitom zkušený trenér Oleg Kolman dokázal své mužstvo v létě sestavit i připravit výborně a dovedl ho k přezimování na prvním místě divizní tabulky. Klopýtnutí se nevyhnul hned v prvním utkání sezony, v srpnu na půdě Ústí nad Labem, to je ovšem druhý nejsilnější tým soutěže a na vlastním hřišti má umělou trávu, takže výhoda domácího prostředí byla značná a porážka nás může mrzet jen těžko, neboť se dala trochu očekávat. Poté se však dorostenci rozjeli, vyhráli 10 zápasů v řadě a prodrali se do čela soutěže. V předposledním utkání bohužel náš tým uhrál s Karlovými Vary jen remízu, což byla druhá ztráta, bohužel na domácím hřišti tentokrát trochu nečekaná. Ale takový už je fotbal.

Naštěstí během podzimu závahalai občas i soupeři. Největším rivalem je Ústí nad Labem, které ztratilo body doma remízou s Kladnem „B“, dále těžko pochopitelnou porážkou v České Lípě a plichtou v Karlových Varech. Ústí tak ztrácelo body častěji než my, ale i tak je pro nás hodně silným protivníkem. Ztráta pouhých dvou bodů po polovině soutěže je zanedbatelná. Černým koněm bojů o postup je Junior Děčín. Ten sice prohrál jak s Chmelem, tak s Ústím, ale kromě další prohry v Sokolově už o další body nepřišel a je proto rovněž ve hře o postup. To je vše, nikdo jiný než zmíněná trojice už se o postup do České ligy prát určitě nebude. Pohled na tabulku mluví jasně.

Jaké jsou naše vyhlídky pro jaro? Jsou, řekněme, smíšené. Výhodou našeho týmu bude, že nejsilnější protivníky bude hostit na vlastním hřišti v Blšanech, zatímco venku čekají Chmelaře zápasy se slabšími družstvy. Doma Blšanech se utká dorost se všemi týmy od druhého po páté místo aktuální tabulky, tedy se čtyřmi nejsilnějšími protivníky! Jak Blšany, tak Ústí budou hrát na jaře 7 zápasů doma a 6 venku, u Děčína je to naopak. Ústí hraje venku jak s námi, tak i s Děčínem. Děčín tedy bude hrát s námi venku, s Ústím doma. Až dosud všechny faktory, když si je prohlídneme, hovoří ve prospěch Blšan. Jenže…

Háček vězí v nadcházející dlouhé zimní přestávce. Ta by měla hrát do karet týmu Ústí, které může trénovat, na rozdíl od nás, na vlastní umělé trávě. Navíc bude možná i posilovat kádr. V ústeckém fotbale jsou větší peníze, než v blšanském a nelze vyloučit ani příchod hráčů třeba z Děčína. Kromě toho může Ústí vydatně posílit z vlastního mladšího dorostu, který mají hodně silný, silnější než Blšany. A v neposlední řadě je tu fakt, že už na podzim dávalo Ústí výrazně víc gólů než Blšany a méně jich také dostávalo. Pouze nezvládlo některé zápasy, což se ale už na jaře nemusí opakovat. Naše postupové vyhlídky jsou tak smíšené a můžeme se jen těšit na březen, kdy dramatické boje o postup starším dorostencům začnou. Hned v prvním jarní kole sehraje dorost možná zápas roku. Do Blšan totiž přijedou mladí fotbalisté právě z Ústí nad Labem!!! Pokud by Chmel tento zápas vyhrál, po zbytek jara už by stačilo jen udržovat náskok před Ústím i Děčínem. Je to v našich rukou.

Před tím ale přijde na řadu dlouhá zimní příprava. Blšany čeká Apollo Cup na umělé trávě v Souši, kde se dorostenci utkají dokonce i s celky dospělých, převážně na úrovni krajského přeboru. Turnaj se protáhne na celé dva měsíce od začátku roku po začátek jarní sezony, jeho program najdete na konci tohoto článku.

Tabulka staršího dorostu po podzimu – divize „B“

# mužstvo skóre body
1 BLŠANY 48:18 34
2 Ústí n./L. 56:13 32
2 Děčín 39:26 30
4 Roudnice 32:20 23
5 Kladno „B“ 22:14 22
6 Čelákovice 35:35 21
7 Junior Praha 21:19 18
8 Karlovy Vary 31:30 18
9 Sokolov 27:29 18
10 Admira Praha 24:35 15
11 Chomutov 16:36 11
12 Rakovník 19:48 9
13 Česká Lípa 8:33 8
14 Union Cheb 15:57 3

Program zimního turnaje Apollo Cup v Souši

So 6.1.07 12,30 FK SIAD SOUŠ ?A? – FK BLŠANY dor.

So 13.1.07 10,30 FK BLŠANY dor. – FK BÍLINA

So 20.1.07 10,30 FK BROZANY – FK BLŠANY

So 27.1.07 10,30 FK BLŠANY dor. – FK SIAD MOST dor.

So 3.2.07 10,30 AFK CHOMUTOV – FK BLŠANY dor.

So 10.2.07 10,30 FK BLŠANY dor. – FK BŘEZNO

So 17.2.07 10,30 FK BRANDOV – FK BLŠANY dor.

So 25.2.06 10,30 FK BLŠANY dor. – FK LITVÍNOV B

So 4.3.06 10,30 FK DOMOUŠICE – FK BLŠANY dor.

FK Chmel Blšany | 22.11.2006 21:58 | 592x přečteno