Starší dorost - Nový Bydžov 1:4 (1:1)

Starší dorost Blšan Blšanští mladíci jsou na pokraji sestupu s České ligy ! V sobotu absolutně nezvládli zápas s Novým Byžovem a záchrana už není jen v jejich rukou. V posledním kole musí uspět na Spartě B víc, než Most doma proti Jablonci.

Ve středu 7.6.Nový Bydžov dohrával svůj zápas Plzní „B“ a oba trenéři blšanského dorostu byli na zápase přítomni. Na trénincích ve čtvrtek a v pátek proto své svěřence upozornili na vše důležité – stadardky Byžova i s jejich signály, na rychlé útočníky i házené auty až do vápna. Všechny podrobnosti jim byly řečeny nejen při trénincích, ale i těsně před zápasem na taktické poradě. Výsledkem snahy koučů byl ale tragický výkon a zasloužená porážka od předposledního a tedy jistě sestupujího týmu tabulky z Nového Bydžova.

Rozhodující zápas začal v Blšanech nervózně, první minuty byly plné nepřesností. Jedinou šanci měl ve 4.minutě osamocený Kacafírek, ale špatně řešil před brankářem. Soupeř hrál bojovně, což se nedalo říci o našich fotbalistech. V 18.minutě se po trestném kopu dostali hosté do vedení 1:0, když naše obrana zvolila špatné postavení a po tečio skončil míč v bráně. Soupeř se po střeleném gólu zatáhl do obrany, Blšany hrály málo aktivně a nepřesně. Přesto ve 33.minutě vyrovnaly po první zdařilé akci na jeden dotek si Hudec naběhl do vápna na přihrávku Trupa a srovnal na 1:1! Po vyrovnání hráli Chmelaři lepší hru, ale už se neprosadili ani do velké šance.

O přestváce dostali mladí fotbalisté vyčiněno od trenéra Koutenského za malou bojovnost a vůli po vítězství. Skutečně to pomohlo, Blšany začaly hrát lepší fotbal kombinační fotbal, ale jen do obdržení branky z rohového kopu. Zde naši mladíci nepřečetli nacvičený signál hostů a bylo to 1:2. Mužstvo se po této ráně rozložilo. Další minuty přinesly v našem podání jen pomalou a nepřesnou hru s minimem bojovnosti. Výsledkem byla 80.minuta a rozhodující gól hostů – blšanští nesmyslně zahráli ofsajd systém a útočník hostů šel sám na Brandu – a nedal mu šanci: 1:3. Téměř totožná situace přišla ještě v závěru v 89.minutě, opět špatný ofsajd systém a opět chybu hosté využili. Nakonec tedy vyhráli v Blšanech nečekaně, ale zaslouženě 4:1.

Po zápase hodnotil výkon svého mužstva blšanský trenér Pavel Koutenský takto:
" Hráči Blšan zápas odehráli s absolutním nezájmem, bez bojovnosti, naivní hrou, bez dodržování určených pokynů a taktiky, bez snahy vyhrát !!! Někteří hráči s těmito ostudnými výkony a přístupem si nezaslouží reprezentovat FK Chmel Blšany! " Trenér zároveň upozornil, že záchrana už není v rukách našich hráčů, ale je možná pouze za předpokladu výhry v posledním zápase na Spartě „B“ a zároveň nevýhry doma Mostu s Jabloncem

SESTAVA: + známkování hráčů (1=katastrofální… 10= mimořádně vynikající)