Starší dorost hrál s Libercem bez branek

Starší dorost Blšan Dorost Blšan hostil o víkendu tým Slovanu Liberec a uhrál s ním remízu 0:0. Díky hlavnímu kouči Pavlu Koutenskému vám nyní můžeme nabídnou reportáž z tohoto utkání.

Naši dorostenci nastoupili v hodně kombinované sestavě, neboť kádr týmu je velmi úzký. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, první šance přišla ve 13.minutě, kdy po centru za obranu Chmelu sice útočník hostů překonal vybíhající brankáře, ale jeho hlavička šla mimo branku. Postupně se Liberec dostával do tlaku, naši hráči podnikali jen ojedinělé útoky po pravé straně. Hosté se prosazovali po obou stranách a vytvářeli si často standardní situace po zbytečných faulech obrany Blšan. Naše trestné kopy měl na starosti Hudec a příliš se mu při nich nedařilo. První půle skončila bez branek, ale více ze hry měl dorost Liberce.

Ve druhém poločasu se z oblohy spustil hustý déšť a našim hráčům to prospělo. Začínáme útočit po stránách, zejména Erler byl aktivní. V 54.minutě se tento hráč krásně uvolnil v pokutovém území, ale po zbytečné druhé kličce o balón přišel. Hosté podnikali kombinační akce, se kterými si dobře poradila naše obrana. V 61.minutě Zápotocký mohl využít chyby stopera Liberce, ale jeho ten svou chybu napravil čistým skluzem. O čtyři minuty později mohl jít sám dopředu Podroušek, ale zastavil ho mávaný těsný ofsajd. Posledních dvacet minut přineslo vyrovnanou hru ve středu hřiště, větší snaha po vstřelení branky byla na naší straně.

Velké šance přišly v samém závěru utkání, kdy v 87.minutě po trestném kopu našeho Řeháka se dostal k hlavičce Slípka, ale jeho dobrý pokus chytil gólman hostů. V nastaveném čase měl blízko ke vstřelení branky Liberec- jejich střídající hráč prošel po pravé straně, Raba ho neubránil, krajní záložník nacentroval před branku, kde se sám objevil útočník Liberce, ale jeho střela míjí branku Blšan, která byla po vyběhnutí brankáře Raby prázdná! Konečná remíza 0:0 tak byla vzhldem k průběhu hry poměrně zasloužená.

SESTAVA: + známkování hráčů (1=nejhorší, 10= nejlepší)