Starší A dorost podlehl v přípravném utkání Kladnu

První přípravné utkání staršího A dorostu skončilo prohrou s týmem Kladna,   které hraje stejnou soutěž jako naši dorostenci. Brankář Brejcha pro naše stránky   sepsal reportáž z tohoto zápasu.

Zápas se vyvíjel dle očekávání, na blšanských bylo znát, že spolu hrají první utkání. V utkání byla vidět spousta nepřesností a taktických chyb, ale na druhou stranu, dle trenéra Kolmana, to byl vcelku slušný výkon na to, že spolu tento tým trénuje teprve týden. V týmu je spousta nových hráčů a tak si na sebe musí nejprve zvyknout.

V prvním utkání se zápas odehrával spíše ve středu hřiště, kde bylo vidět na spousty soubojů. I když hra byla téměř vyrovnaná, v první půli spíše hrozili hosté z Kladna. První velká šance zápasu byla na kopačkách Kladna, ale svou šanci nedokázali proměnit. O pár minut později se dostali do vápna i Blšany, ale nic ze svého snažení nevytěžili. Kladno nadále hrozilo ze standardních situací. Také první gól zápasu padnul do sítě Blšan z rohového kopu, když obrana zaváhala a neohlídala hráče Kladna. Ten hlavičkoval a radoval se z gólu na 0:1. Nadále se týmy snažili hrát aktivně, ale těžiště hry bylo převážně ve středu hřiště.

O poločas došlo ke střídání na obou stranách, aby trenéři viděli všechny své svěřence. Do druhého poločasu lépe vstoupili Blšany, když se dostávali častěji do vápna soupeře a vytvářeli si šance, ale pokusy skončili mimo bránu. Kladno se dostalo do šance po zaváhání obrany Blšan , když se do vápna dostal soupeř, který byl faulován a následně byl nařízen pokutový kop. Ten ale skončil na tyči a Blšany pokračovaly ve své aktivitě. Gól na 1:1 také padnul ze standardní situace, kdy si k balónu stoupnul Kyncl a technickou střelou poslal balón do kladenské branky. Po vyrovnávací brance nastal útlum a Blšany se dostávaly pod tlak. Blšanská obrana vytvářela nevynucené chyby. Na některých hráčích už bylo vidět vyčerpání a docházeli jim síly. Kladno svůj tlak zúročil, když se do vápna dostal hráč soupeře a zpětnou přihrávkou připravil gólovou šanci pro svého spoluhráče, který se nemýlil a poslal Kladno do vedení 1:2. Kladno nadále mělo tlak, ale několik gólových příležitostí nedokázali proměnit a tak zápas skončil výhrou Kladna 1:2.