FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Sparta Praha "B" - Starší dorost 1:1 (1:0)

Starší dorost Blšan Rozloučení dorostu s letošní sezonou i účastí v Čeké lize proběhlo v Praze na půdě Sparty „B“. Zápas neskončil špatně, remíza ze hřiště čtvrtého celku tabulky má svou cenu. Škoda, že už nedokázala odvrátit sestup do divize…

V teplém letním počasí přišla studená sprcha už krátce po úvodním hvizdu. Rychlá akce Sparty vedená po straně hřiště skončila po chybě Zlatohlávka a Vlka střelou do prázdné branky- kterou ještě tečoval sám Zlatohlávek- a Blšany prohrávaly 0:1. Prvních 20 minut Sparta ovládala hru, dařilo se jí útočit především po stránách přes Hudce a Paula. Špatný výkon Chmelu zlepšila až důrazná domluva trenérů z lavičky. Tým zlepšil kombinaci a přihrávky, Blšany se konečně začaly tlačit k brance zdravou drzostí.

Ve 27.minutě krásně z dálky vystřelil Hudec ze šestnáctky, ale jeho pokus těsně minul branku. Ve 30.minutě dostal zbytečnou žlutou kartu Trup. Na faul odpískaný ve prospěch Blšan reagoval Trup ostrými slovy vůči rozhodčímu- „Dej mu kartu, vole!“ Sudí místo toho udělalil napomenutí samotnému Trupovi. V závěru poločasu se Blšany sice snažily o vyrovnání, ale ani stadardní situace nevedly k ohroženíá branky domácích. Po poločase jsme tak prohrávali 0:1.

Přestávka Chmelu prospěla. Hra byla sice po pauze vyrovnaná, ale nebezpečnější byli naši mladíci. Jenže v 53.minutě přišel ojedinělý brejk domácích, po chybě stoperů se útočník Sparty do šance, když ho naštěstí ještě před pokutovým územím fauloval Řehák a dostal velice přísnou červenou kartu. Jednalo se o vůbec první a zároveň poslendí červenou kartu pro Blšany za celou sezonu 2005/2006! Po vyloučení Řeháka se přeskupily řady a kupodivu se hra Blšan nijak nezhoršila.

V 65. minutě pěkně přihrál Hudec Kacafírkovi, ale jeho střela skončila vedle branky. 69.minuta pak přinesla zasloužené vyrovnání! Kacafírek uvolnil v pokutovém území Zápotockého, ten šel sám na brankáře a střelou pod padajícím gólmanem zaslouženě vyrovnal na 1:1. Poté se Sparta začala snažit znovu získat vedení a vytvořila si i trvaljší tlak. V 74.minutě mohl jít sám na brankáře Kacafírek, ale rozhodčí ho zastavil kvůli údajnému faulu na druhé straně hřiště a vrátil hru k vápnu Blšan. Trenér Koutenský se na jeho výrok velmi zlobil. V 83.minutě chytil Branda příležitost domácích po chybě Hudce. Působení Blšan v České lize dorostu ukončil ranou z 25 metrů střídající Vávra, ale Rosického z MS nenapodobil a jeho střela nepřinesla nebezpečí pro branku domácích.

Konečná remíza je zřejmě zasloužená, protože šancí bylo přibližně stejně na obou stranách. S předvedeným výkonem by se Blšany zřejmě zachránily, pokud by ho praktikovaly po celou sezonu, což se bohužel nestalo. Určitých chyb se dopustil i rozhodčí, nedostavil se například jeden asistent a tak na čarách s praporkem pobíhal pořadatel domácích. Přesto poslední zápas nedopadl pro Chmel špatně. Horší je to s celou sezonou, která končí sestupem dorostenců…

SESTAVA: + známkování hráčů (1=katastrofální… 10= mimořádně vynikající)