Soupeři Blšan sbírají body a vylepšují si skóre na jejich úkor

Už během zimní přestávky byly v týmu Blšan určité náznaky problémů. Jaro ukazuje, že problémy přetrvávají a budou hlubšího rázu. Před pár týdny odešel trenér Marcel Lička. Blšany, které chtěly postoupit, nyní budou spíše řešit budoucnost. Bodů v podzimní části nahrály dost, ale co bude, to se dozvíme v nejbližší době.

Domácím chyběli potrestaní Papežík s Pechátem, nicméně i s mladými hráči z lavičky utkání zvládli.
Chmelaři se chopili od úvodního hvizdu míče a už v první minutě ho dopravil do sítě Zeman, ale byl máván ofsajd. První regulérní gól tak padl na konci čtvrté minuty. To si Zeman vychutnal Junka v bráně a otevřel skóre. Pak hosté přestali hrát a přenechali aktivitu domácím. Ti se nabídnuté příležitosti chopili a vylepšili si nejen bodový stav, ale i skóre. Vyrovnání přišlo ve 14. minutě, když Baník přihrával před branku nabíhajícímu Franclovi a ten pohodlně překonal gólmana Blšan.

Stejný hráč poslal domácí do vedení ve 21. minutě po stejné akci, jako byla ta předchozí, ale nahrávačem byl D. Zícha. Ve 32. přišel střelecký pokus Gajeckého. Junek však jeho střelu vytáhl na roh. Z protiakce tak udeřili domácí, konkrétně velmi dobře hrající Daniel Zícha, který pohodlně překonal Hodana v brance Blšan. Dvě minuty před přestávkou chyboval Vidlička, O. Zícha vybídl Francla k završení hattricku, a ten neodmítl.

Ani po přestávce se toho na hrací ploše mnoho nezměnilo. Pokračoval vytrvalý déšť a zima. Ještě více se ochladilo na střídačce hostů, která se zcela vyprázdnila. Do hry se zapojil i trenér Josef Němec a vedoucí týmu Vácha. V 52. se krásně uvolnil D. Zícha a podél padajícího Hodana zvýšil na 5:1. Šestou branku inkasovali Chmelaři v 59. minutě po hrubce Boruty z kopačky Baníka. Pak už přestali hrát i domácí a Chmelaři předvedli, že když chtějí, tak umějí. V 69. ještě Junek vyrazil střelu Zdichynce a stačil míč lapit před Zemanem. V 75. ale Junek podcenil roh Blšan a Vácha snížil na 6:2. Deset minut před koncem podklouzl Vidlička, míč si vzal Zíbar, ale tváří v tvář Hodanovi poslal míč vedle brány. Brankovou tečku tak udělali hosté, když v 83. střelou z dálky překvapil Junka Boruta.
Postoloprty tak odčinily podzimní prohru 6:0 z Blšan. Chmelaři tak utrpěli čtvrtou prohru v řadě a z těchto utkání mají navíc nelichotivé skóre 7:17.

FK Postoloprty – FK Chmel Blšany 6:3 (4:1)

Branky: 14., 21. a 43. Francl, 34. a 51. D. Zícha, 59. Baník – 4. Zeman, 75. Vácha, 83. Boruta.
Rozhodčí: Suchánek – Ipser, Roháč, ŽK 2:3, 200 diváků.
Postoloprty: Junek – Ploc, Fridrich, Šerák, Pečner – Holečka (87. Vyskočil), D. Zícha, Pour, O. Zícha (89. Sachinidis) – Francl (66. Zíbar), Baník (76. Löffelmann)
Chmel Blšany: Hodan – Vacek (46. Němec), Boruta, Šimon (45. Vácha), Živnůstka – Hruška (31. Kubek), Vidlička, Žampa, Zdichynec, Gajecký - Zeman.

Za článek a a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu.

FK Chmel Blšany | 25.4.2016 11:45 | 1673x přečteno