FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Sokol Domoušice - FK Chmel Blšany 1:3 (0:2)

Branky: 65. Sedláček – 15. Kalanin (PK), 36. a 78. posila z Chorvatska (první branka z pokutového kopu) Hrací doba: 2×40 minut, padesát diváků

Blšany: Krabec (Kratochvíl) – Lancz, Jelínek, Kopecký – Novák, Pilař, Kalanin (Matucha), posila z Chovatska, posila z Ruska (Podroužek) – Lesniak, posila z Chorvatska

Chmelaře potrestalo za pozdní příjezd počasí

Domoušice – Blšany nasázely Domoušicím tři góly. Čtyřikrát se ale balon, vyslaný z jejich kopaček, zastavil v louži kousek od brankové čáry.

Kdyby blšanští fotbalisté, čerství účastníci divize, přijeli na přípravný duel s Domoušicemi (I.A třída) včas, mohl je alespoň v první půli zkrápět jen příjemný deštík. Protože ale dorazili na souboj, který měl prověřit jejich nové posily, s téměř hodinovým zpožděním, museli hrát v průtrži mračen, která uškodila pohlednému fotbalu. I přesto si ale favorit s Domoušicemi poradil.

Blšany ukazovaly s omlazeným kádrem, že budou udávat tempo hry. Jejich šikovní záložníci a útočníci od úvodního hvizdu zatápěli jinak prokřehlému domácímu golmanovi. V 10. minutě měl první šanci Lesniak, Šulc ale jeho bombu vyboxoval.

To v 15. minutě už si na balon nesáhl, fauloval totiž pronikající šikovnou posilu Chmelařů z Chorvatska a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Kalanin – 0:1. Ve 20. minutě o sobě dali poprvé a naposledy v první půli vážněji vědět i domácí fotbalisté, střela do skrumáže se ale neujala.

Blšany i v dalším průběhu první půle předváděly vzhledem k terénu pohledný a útočný fotbal, potrápilo je ale hned několikrát počasí.

Vždyť hned čtyřikrát v zápase sice překonaly domácího golmana, balon se ale v kalužích zastavil několik desítek centimetrů od brankové čáry. Nebýt této smůly, vyhrály by Blšany daleko výraznějším rozdílem.

Do branky se trefil ve 26. minutě také Jelínek, jeho hlavičku ale golman Šulc, naštěstí pro Domoušice, vyrazil.

Ve 36. minutě už byl ale opět krátký a znovu na střelu z pokutového kopu. Tentokrát byl faulován aktivní Michal Lesniak a penaltu proměnila jedna z tvořivých chorvatských posil. Ta se trefila i 78. minutě, tentokrát ze hry. Domoušice snížily v 65. minutě střelou Sedláčka. Více branek už domácí nevstřelili, i když ve druhé půli byli o poznání aktivnější než v té první.

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0110722.html

 

Blšany staví pro divizi omlazený a šikovný kádr

Blšany – Ze známých fotbalistů by měli zůstat všichni, Blšany navíc lákají několik mladých tvořivých cizinců. Dnes hrají Blšany doma od 17 hodin s týmem Karlových Varů.

Přípravné utkání proti Domoušicím (3:1 pro Blšany) odkrylo hodně z plánů blšanských funkcionářů pro nadcházející sezonu, ve které se Chmelaři po letech pádů vydávají zpět do vyšší soutěže.

Divizi chtějí Blšany hrát se základní velezkušenou osou, navíc doplněnou a šikovné mladíky. „Kádr už se nám pomalu rýsuje, zkoušíme vytipované kluky, hlavně mladé, někteří jsou opravdu šikovní. Máme s Pepou Němcem ještě nějaké v hlavě, uvidíme, koho se nám povede přivést,“ nechtěl příliš odkrývat karty Horst Siegl, v posledních letech lídr bývalého ligového týmu.

Do Domoušic přivezli Chmelaři několik mladých hráčů, především z Prahy, vyzkoušeli všechny. Kádr pro divizi musí být určitě širší, než v posledních kolech krajského přeboru měli právě Blšanští. Zatím se zdá, že nedostatek fotbalistů v Blšanech nebude, trenéři prozatím mají z čeho vybírat.

Excelentní střelec slíbil fanouškům, že v Blšanech se opět bude hrát pohledný a útočný fotbal, jako tomu bylo v krajském přeboru. „Věřím, že nějaká zajímavá jména se nám pro příští sezonu opět podaří udělat. Známá jména, která hrála v Blšanech loni, zůstávají. Diváci se určitě budou mít na co těšit,“ zopakoval Siegl.

V duelu proti Domoušicím se objevili z loňského kádru brankář Krabec, v obraně se ukázali Lancz a Jelínek, v záloze exligový tvůrce hry Pilař, vedle něj pak důrazný Novák. Na lavičce zůstali Horst Siegl a Josef Němec. V civilu byl zraněný Horst Siegl mladší. „Ještě nám tu chybí golman Klíma, který je teď zraněný, hrát bude i Luděk Stracený,“ vyjmenoval Siegl po utkání v Domoušicích další známá jména z ligových trávníků, která by se na podzim v dresu Chmelařů měla objevovat. „Opět by měl být Zinhasovič, Krejčík a Gruber,“ pokračoval ve výčtu jmen.

V dresu Blšan nastoupili v přípravě také velmi šikovní cizinci. Dva z Chorvatska a jeden z Ruska. Jeden z Chorvatů se uvedl dvěma brankami, jestli je na podzim uvidíme i v mistrovských utkáních, zatím není jasné.

Doma v Blšanech se Chmelaři představí už dnes, v pátek 22. července. Od 17 hodin hrají přípravný duel s týmem Karlových Varů.

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0110722.html

 

Zůstanou Michal Lesniak a Podroužek v Lounech?

Otázkou zatím zůstává další působení dua Michal Lesniak a Dan Podroužek. O oba mají zájem Blšany, které míří do divize, oba se už na zkoušku objevili i v přípravném utkání a hlavně Lesniak se rozhodně neztratil. Pro Domoušické obránce byl hodně nebezpečný. „Chceme, aby u nás oba zůstali. Trénují v Lounech, hráli za nás i přípravná utkání, v příštích dnech budeme mít jednání s funkcionáři Blšan, uvidíme. Ale jednoznačně chceme, aby příští sezonu hráli v Lounech,“ řekl rozhodně Pavel Domecký. Jak ale jednání o hráčích, kteří už v minulosti v dresu Chmelařů hráli, nakonec dopadnou, si musíme ještě počkat.

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0110721.html

 

FK Chmel Blšany | 22.7.2011 14:53 | 1337x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 22:25:36