FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Slovácko nasadí proti Chmelu i fanoušky

1. FC Slovácko V sobotu netradičně až od 20:00 čeká Chmelaře další klíčová bitva o záchranu. Soupeřem se stane třináctý tým ligové tabulky, FC Slovácko. I tentokrát nám bude stačit remíza, protože na Slovácku se vyhrává hodně těžko.

Slovácko se nachází v situaci, na kterou z minulých let rozhodně není příliš zvyklé- tým je pouze 1 bod od sestupové pozice a navíc má odehraný o jeden zápas více než Blšany, jež právě sestupovou 15.pozici obsazují. V posledních letech musí totiž jihomoravané splácet dluhy a k tomu potřebují prodávat důležité hráče. V letošní sezoně se stále potácejí v dolních patrech tabulky, pozici si mužstvo dále zhoršuje, když v posledních 6 zápasech získalo jen 4 body. Minulý víkend podlehlo Slovácko v Ostravě 0:2.

Domácím bude v sobotu chybět dvojice důležitých hráčů vykartovaných v minulém utkání na Baníku. Jedná se o obránce Švejnohu a útočníka Sowunmiho. Dvojnásobnou hráčskou absenci se pokusí klub nahradit podporou diváků. Na zápas s Blšany bylo stanoveno vstupné pouhých 30Kč, což je třetina běžné ceny vstupenky. Vedení domácích si od toho slibuje, že stadion bude v sobotu večer zcela zaplněn, což odpovídá počtu 8000 diváků. Ti budou rozhodně očekávat výhru favorizovaných hráčů z Moravy. Slovácko je na vlastním stadionu velmi silné a prohrává výjimečně.

Chmel Blšany bude opět zcela kompletní. Půjde již o třetí utkání v sedmi dnech, takže hrozí únava některých hráčů s horší fyzickou kondicí. Pro tyto účely bude mít ovšem trenér Bílek kvalitně obsazenou lavičku, z níž bude moci čerpat kvalitní náhradu za vyčerpané. Po čtyřech remízách v řadě by nám stačil nerozhodný výsledek i tentokrát. V našich řadách nenajdeme žádného bývalého hráče Slovácka, stejně tak ani v Uherském Hradišti nepůsobí mezi hráči žádný exchmelař. Pouze trenér Levý pracoval v Blšanech jako sportovní ředitel v minulém roce, z Blšan odešel trénovat do Slovácka na podzim.

Se Slováckem, bývalým Synotem, se Blšany v první lize střetnuly jedenáctkrát. Bilanci má mírně aktivnější soupeř. Poslední utkání na jižní Moravě skončilo před rokem výhrou domácích 1:0. Na podzim v Blšanech hrál Chmel se Slováckem 1:1, což tehdy stálo místo trenéra Molnára a na jeho místo přišel současný kouč Levý. Pokud by se svým současným týmem v sobotu prohrál, kdoví, zda by opět Blšany nezpůsobily změnu na trenérském postu ve Slovácku.

A tentokrát ještě jedna zajímavost navíc. Nemůžeme snad neupozornit na tragický předzápasový článek, který vyšel na oficiálním webu FC Slovácko. Hned v nadpise nás do očí praští slovo „Blašanama“, které se ve stejném tvaru vyskytuje v následujícím textu ještě jednou, těžko říci, co si o tom myslet… následuje série nejen gramatických chyb (body se exportovali…), takže výsledkem je článek, který dělá Slovácku nanejvýš ostudu. O tom sice fotbal není, ale o klubu to vypovídá své, když ani v nadpise předzápasového článku na oficiálním webu není schopen správně napsat jméno svého soupeře. Počty chyb si můžete sami spočítat zde: http://www.fcslovacko.cz/clanek.php?…

Utkání se hraje v Uherském Hradišti netradičně v sobotu od 20:00 a řídí ho sudí Kovařík. Vzhledem k termínu utkání budeme ze zápasu přinášet pouze statistické údaje. Děkujeme za pochopení.

Kursy u sázkových kanceláří:

Tipsport: 1.70 – 1.15 – 3.50 – 1.90 – 4.20 (výhra Slovácka ? neprohra domácích ? remíza ? neprohra Blšan ? výhra hostů)

Maxi-tip: 1.70 – 1.13 – 3.40 – 1.91 – 4.37

Chance: 1.65 – 1.12 – 3.50 – 1.96 – 4.50

Viktoria-tip: 1.66 – 1.12 – 3.50 – 1.96 – 4.48

Sportingbet: 1.80 – 3.20 – 4.20 (bez neproher)

Odkazy:

www.fcslovacko.cz Oficiální stránky klubu

http://bwa.wz.cz Fanoškovské stránky soupeře

http://blsany.webpark.cz/10.kolo.htm Poslední vzájemný zápas se Slováckem…

http://blsanky.wz.cz/…ko/index.htm .. fotografie z tohoto zápasu

FK Chmel Blšany | 7.4.2006 10:17 | 753x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:01:47