FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

SK Union Čelákovice - FK Chmel Blšany 2:1 (1:0)

Podruhé už tým Blšan vyrovnat nedokázal

Čelákovice – Tři body si do tabulky divizní skupiny B mohou připsat fotbalisté Unionu Čelákovice, kteří v dalším díle soutěže hostili na svém trávníku celek Blšan, v němž hrají bývalí ligoví fotbalisté.

Čelákovice – Blšany 2:1

První velkou šanci zápasu měli hosté. Průnik zakončený střelou i následnou dorážku však zlikvidoval Janáček. Pak měli domácí navrch a gól na noze Kraus, ale jeho lob po samostatném úniku z poloviny hřiště mu nevyšel na sto procent. Pak měl ještě příležitost Dalekorej, ale také z toho nic nebylo. Udeřilo až ve 40. minutě, kdy se trefil po centru Dalekoreje Jelínek. I druhý poločas začali lépe hosté, ale Klinka mezi tři tyče nezamířil. Potom se však povedlo hostům po dorážce vyrovnat. Z nerozhodného stavu se však Blšany neradovaly dlouho, neboť za dvě minuty mířil do černého Poběrežský – 2:1. Zbytek utkání byl vyrovnaný. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí si těsný náskok pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Branky: 40. Jelínek, 59. Poběrežský – 57. Siegel mladší. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Union Čelákovice: Janáček – Havlát, Homola, Veselý, Jelínek – Dušek (52. Urban), Dalekorej, Janda, Poběrežský (80. Kujal) – O. Koch (68. Souček), Kraus.

Body jistil Poběrežský

Poslední celek tabulky byl soupeřem Unionu v sobotním dopoledni. Domácí byli postaveni do role favorita, ale jejich cesta za třemi body byla velmi složitá. Hosté svým výkonem zdaleka nepůsobili jako poslední tým když jsme již hráli s daleko slabšími soupeři.

Toto tvrzení potvrdili hned v 8.min. kdy se dostal před Janáčka Matucha a ani na třikrát našeho golmana nepřekonal! V dalším průběhu měli navrch hráči Čelákovic, ale nedokázali proměnit velké šance. Ve 25.min. brankař Klíma vyrazil pokus Homoly, poté špičkou nohy vyrazil obstřel Krause, ve 31.min. hlavičku stejného hráče a ve 36.min. sólo opět Krause který se jej snažil přehodit! Domácí se dočkali až ve 40.min. kdy Dalekorejův centr z pravé strany pustil Kraus k JELÍNKOVI a ten zamířil přesně – 1:0! Tak skončil první poločas. Hned po přestávce měl šanci Matucha, ale nezamířil mezi tyče, přesto v 56.min. se dočkali hosté. Janáček neudržel skákavou střelu Horvátha, naše obrana zaspala a tak dorážel Siegl mladší na 1:1! Přitom asistent sudího Staněk mával ofsid, hlavní to přehlédl a gól uznal. Přesto radost hostí trvala jen dvě minuty. Homola zahrával z levé strany trestný kop, poslal centr na zadní tyč a nabíhající POBĚREŽSKÝ usměrnil míč za záda Klímy – 2:1!!! Union měl další možnosti, ale ani Kraus, ani Urban nedokázali napnout síť. Ani hosté nerezignovali a v 90.min. byli velmi blízko vyrovnání když po nepřehledné situaci v naší šestnáctce se odrazil balon ke zcela volnému Razimovi a jen zázračný zákrok Janáčka zachránil domácím cenné vítězství.

Statistika utkání:

Rozhodčí: Haleš Vladan z Hradce Králové, asistenti Moník, Staněk.   Žluté karty: 2 / 2 Diváci: 150

SK UNION ČELÁKOVICE – FK CHMEL BLŠANY   2:1 (1:0)

Branky – Union: 40.min. JELÍNEK, 58.min. POBĚREŽSKÝ

- Chmel: 56.min. SIEGL ml.           .

Sestava Unionu:                                                       JANÁČEK